تاریخ امروز :20 تیر 1403

عوارض نزدیکی در روز آخر پریود

امکان برقرار نمودن رابطه جنسی در دوران پریودی، از مسائلی است که ذهن اغلب زوج ‌ها را به خود مشغول نموده است. در حقیقت نزدیکی در دوران پریودی، خطر ابتلا به انواع و اقسام عفونت‌ های قارچی، باکتریایی و مقاربتی، بسیار زیاد است؛ لذا در طول این دوران، رعایت نمودن نکات بهداشتی و لحاظ کردن بعضی از شرایط الزامی است. در مورد این سوال که آیا در دوران پریودی می شود نزدیکی کرد یا خیر؛ گفتنی است در درجه اول، هدف رضایت طرفین است؛ به گونه ای که برخی از زوجین تمایل دارند و برخی نیز نه. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا بیشتر در این مورد صحبت کنیم.

دلیل تحریک شدن در دوران پریودی

لازم به ذکر است تمامی خانم ها الزاما اینگونه نیستند؛ با این حال اما چیزی که هست این است که به هر حال آن تحریکی که بر اساس هورمون ها است؛ در اصل بر اساس پارامتر هایی که در محیط قرار دارند رخ می دهد و این چیز کلی نیست.

نزدیکی-بعد-از-دوران-قاعدگی

نزدیکی بعد از دوران قاعدگی

در ارتباط با این سوال که چند روز پس از پریود می توان اقدام به نزدیکی کرد می توان گفت که مهم این است که چیزی به عنوان ممنوعیت مطلق وجود ندارد و در اصل مهمترین مساله، احساس راحت بودن طرفین است. به عنوان مثال خانم به موجب درد های زمان پریودی و خونریزی و ضعفی که احساس می نماید علی الخصوص در روز های نخست قاعدگی که بیشتر هم است؛ امکان دارد تا نتواند نزدیکی رضایت بخشی را تجربه نماید و متقابلا شریک او نیز نمی تواند حس خوبی داشته باشد.

داشتن نزدیکی در دوران قاعدگی

در حالت کلی داشتن نزدیکی در دوران پریودی، اشکالی ندارد به شرطی که حتما از کاندوم بهره گرفته شود تا احتمال بیماری های مقاربتی و احتمال بارداری کمتر گردد. لازم به ذکر است رابطه ای که در دوران قاعدگی رخ می دهد؛ چون سبب کرامپ عضلانی می گردد و موجب می شود تا رحم منقبض گردد؛ این امکان وجود دارد تا حجم خونریزی بیشتر شود؛ اما در نهایت تعداد روز های خونریزی کمتر می شود. همچنین در دین اسلام نیز داشتن نزدیکی در دوران پریودی، نهی شده است.

نزدیکی در دوران قاعدگی بواسطه کاندوم

در حقیقت داشتن نزدیکی در روزهای آخر پریودی منع شده چراکه مساله بعدی احتمال بیشتر سرایت عوامل عفونی منتقله از راه جنسی در این دوران بوده و توصیه می گردد تا در این مدت در صورت داشتن ارتباط جنسی از کاندوم بهره گرفته شود تا عوامل میکروبی قادر نباشند منتقل گردند.

داشتن نزدیکی در روز آخر قاعدگی

لازم به ذکر است از مزایای نزدیکی جنسی در حین قاعدگی، احتمال کم بارداری بوده و نیز به موجب وجود داشتن خون در واژن، لغزندگی واژن بیشتر است .گفتنی است عوارض نزدیکی در روز آخر دوران قاعدگی بسیار ناچیز بوده و لذا برقرار نمودن رابطه واژینال در این موقع، بدون مانع تلقی می گردد.

اما همانگونه که ذکر گردید؛ از لحاظ شرعی، مقاربت قبل از پایان کامل دوره پریودی، پسندیده نیست. با توجه به آنچه که گفته شد؛ توصیه می‌ گردد تا قبل از تمام شدن دوران قاعدگی، از رابطه واژینال اجتناب نموده و با بهره گیری از دیگر روش‌ ها، ارگاسم را تجربه نمایید.

رابطه-بین-نزدیکی-در-دوران-پریودی-و-رخ-دادن-آسیب

رابطه بین نزدیکی در دوران پریودی و رخ دادن آسیب

همانگونه که ذکر شد؛ برقرار نمودن رابطه جنسی در دوران پریودی به دلایل گوناگونی توصیه نمی گردد. در حقیقت انجام این کار، ممکن است با بوجود آمدن بعضی از آسیب ‌های جسمی و روحی به همراه باشد. از میان این آسیب ها می ‌توان به احتمال دچار شدن به بیماری ‌هایی همچون کلامیدیا، سیفلیس، سوزاک، ایدز و تبخال تناسلی اشاره نمود. افزون بر این ها، ارگاسم جنسی خانم ها با ازدیاد ترشح هورمون اکسی‌ توسین همراه بوده و این موضوع سبب شدید شدن انقباضات رحم می گردد و مجموع تمامی این عوامل، مدت زمان و شدت خونریزی قاعدگی را تحت تأثیر خود قرار می ‌دهند.

نازایی و نزدیکی در دوران قاعدگی

در واقع این مورد، از موضوعات مبهم است. از دلایلی که سبب بوجود آمدن این باور شده این است که برخی فرضیه ها وجود دارند مبنی بر اینکه داشتن رابطه در دوران پریودی، احتمال آندومتریوز را بیشتر می نماید و خود آندومتریوز از علل ناباروری است؛ با این حال اما اثبات نشده که واقعا اینگونه باشد .

طریقه نزدیک در دوران پریودی

توصیه می گردد تا نزدیکی در این دوران اغلب به شکل غیر دخولی باشد و در حد معاشقه باقی بماند و همانگونه که پیش تر ذکر کردیم؛ ضروری است تا رابطه جنسی در این دوران با بهره گیری از کاندوم انجام گردد تا از بروز عفونت جلوگیری شود. برخلاف باور اکثریت مردم، داشتن رابطه غیر دخولی در این دوران، در میان اغلب زوجین عمومیت داشته و از روش ‌های معمول این نوع رابطه می ‌توان به سکس دهانی اشاره کرد.

لازم به ذکر است در این روش غیر واژینال نیز ضروری است تا طرفین تمامی نکات بهداشتی را در نظر داشته و احتمال انتقال بیماری را به کمترین میزان ممکن برسانند. در حقیقت داشتن رابطه غیر دخولی در دوران پریودی کاملا بی مانع بوده و در بوجود آمدن لذت و صمیمیت هر چه بیش‌ تر در بین زوجین تأثیر گذار است.

بارداری-در-زمان-پریود

بارداری در دروان قاعدگی

در حقیقت در این دوران، شانس بارداری بسیار پائین است؛ اما غیر ممکن نیست؛ لذا با هدف جلوگیری از بارداری احتمالی و نیز پیشگیری از دیگر مشکلاتی که پیشتر به آنان اشاره شد؛ توصیه می گردد تا در دوران پریودی از برقرار نمودن رابطه واژینال خودداری کرد.

گفتنی است بارداری در دوران قاعدگی در یکی از دو حالت تخمک‌ گذاری زودتر از موعد و نیز طول کشیدن قاعدگی برای مدت بیشتر از 5 روز ممکن است.

عوارض نزدیکی در دوران پریودی

از این عوارض می توان به افزایش مقدار و شدت خونریزی، افزایش شانس ابتلا به عفونت، بیرون ریختن تبخال های تناسلی در زنان، مبتلا شدن به عفونت های شدید رحمی، افزایش خطر ابتلا به بیماری های مسری عفونی، احتمال عفونت و التهاب لگنی و… اشاره نمود.

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

مطالب مرتبط:

آیا نزدیکی زیاد ضرر دارد؟

داشتن نزدیکی در زمان قاعدگی

آیا یک قطره اسپرم باعث بارداری می شود؟

گذاشتن قرص ال دی در واژن

آیا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد؟

دلایل پریود نشدن

تعداد رابطه زناشویی در هفته از نظر اسلام

زندگی زناشویی تخت خواب و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

چه رابطه ای باعث بارداری می شود؟

آیا ریختن اسپرم روی واژن باعث بارداری می شود؟

تعداد دخول نرمال

بعد از چند بار رابطه باردار می شویم؟

علائم بارداری ۴۸ ساعت بعد از رابطه

کلام آخر

ما در مطالب بالا از سایت روانکده به بررسی موضوعاتی مانند دلیل تحریک شدن در دوران پریودی، نزدیکی بعد از دوران قاعدگی، داشتن نزدیکی در دوران قاعدگی، نزدیکی در دوران قاعدگی بواسطه کاندوم، داشتن نزدیکی در روز آخر قاعدگی، رابطه بین نزدیکی در دوران پریودی و رخ دادن آسیب، نازایی و نزدیکی در دوران قاعدگی، طریقه نزدیک در دوران پریودی، بارداری در دروان قاعدگی، عوارض نزدیکی در دوران پریودی و بسیاری موضوعات دیگر در زمینه نزدیکی در زمان پریود پرداختیم تا با مطالعه این مطالب به تمامی سوالات خود بهترین و دقیق ترین پاسخ ها را یافته باشید.

3/5 - (1 امتیاز)