تاریخ امروز :15 خرداد 1403
فواید بیماری دو قطبی

فواید بیماری دو قطبی

داشتن اختلال دو قطبی مطمئنا یک بیماری سخت برای مدیریت زندگی است، اما این بدان معنا نیست که هیچ چیز مثبتی با آن همراه نیست. ما در مورد ارتباط بین خلاقیت و اختلال دو قطبی زیاد می شنویم.

در حالی که بسیاری از افراد مبتلا به اختلال دو قطبی خلاق هستند، بقیه افراد که خلاق نیستند چطور؟ ما از داوطلبان خود در مورد سایر ویژگی‌های مثبتی که در زندگی با اختلال دو قطبی به وجود می‌آیند پرسیدیم و در این جا پاسخ آن ها را قرار داده ایم:

  1. به شما قدرت، سرسختی یا «چاتزپا» می‌دهد.

«داشتن اختلال دو قطبی به این معنی است که من یک مبارز و یک بازمانده هستم. من چیز هایی را پشت سر گذاشته ‌ام که دیگران نمی‌ توانستند تصور کنند، و به همین خاطر شخص قوی‌ تری هستم.»

چارتزا معانی زیادی دارد: سرسختی، جسارت و ..

 

  1. باعث می شود در مورد سلامت کلی خود فعال تر باشید

بخش بزرگی از مدیریت دو قطبی، فعال بودن در مورد سلامت جسمانی من است: آنچه می ‌خورم، چگونه ورزش می ‌کنم و چگونه می ‌خوابم. مهم است که از غذا های فرآوری شده دوری کنم (به مدیریت خلق و خوی کمک می کند)، یوگا و مدیتیشن را هر روز انجام دهم (برای جلوگیری از اضطراب / افسردگی) و ۹ ساعت خواب کامل داشته باشم (خواب نا کافی اغلب منجر به بد تر شدن علائم می شود).

«برای این که از نظر ذهنی از خود مراقبت کنید، باید از سلامت جسمی کلی خود مراقبت کنید. ورزش کردن و بهتر غذا خوردن به شما کمک می‌ کند در دراز مدت مثبت‌ تر بمانید.»

من تمرین‌ های مختلفی را در شروع روزم گنجانده ‌ام تا به روشی پایه ‌تر و در عین حال پرانرژی شروع کنم. فعالیت صبحگاهی من (روتین روزانه ام) شامل مدیتیشن، بیان قصد و یوگا است.

اگر اختلال دو قطبی ام تشخیص داده نمی ‌شد، نمی ‌دانم آیا این تمرین‌ ها را در صبح‌ هایم گنجانده بودم یا خیر.»

آیا بیماری و قطبی جنبه های مثتبی دارد؟

  1. به شما برای دیگران همدلی می دهد.

«احساس می‌ کنم که نسبت به دیگران حساس ‌تر هستم و کم تر احتمال دارد که بعد از آن چه که شخصا تجربه کرده ‌ام قضاوت کنم.»

«من معتقدم که با همه به طور کلی همدل تر هستم. به عنوان مثال، اگر کسی به من حمله کند، به جای این که حالت دفاعی بگیرم یا فکر کنم مشکلش چیست و بقیه روز عصبانی باشم، بیشتر به این فکر می کنم که چگونه ممکن است مشکلی داشته باشد که من هیچ اطلاعی در مورد آن ندارم.

آن ها ممکن است به خوبی با مشکلشان کنار نیایند. احتمالا باید تلاش کنم تا در آینده کمی بیشتر از استرس آن ها کم کنم و شاید بیشتر بپرسم وضعیت آنها چگونه است.»

 

افسردگی دیس تایمی چیست؟ بیشتر بخوانید: افسردگی دیس تایمی چیست؟

  1. به شما کمک می کند بدانید دوستان واقعی شما چه کسانی هستند.

«این بینش به شما می دهد که چه کسی واقعا در ضعیف ترین حالت شما کنار شماست و در کنار شما خواهد ماند. این ثابت می‌ کند که چقدر بعضی‌ ها ما را بی ‌قید و شرط دوست دارند و در کنار ما می آیند.»

من می توانم بگویم که دوستان واقعی من چه کسانی هستند

  • فواید بیماری دو قطبی از زبان افراد دو قطبی
  1. به شما این توانایی را می دهد که به دیگرانی که اختلال دو قطبی دارند کمک کنید.

«بهترین بخش این است که بتوانید به دیگرانی که مانند شما هستند کمک کنید»

من یک مدیر پرونده برای افراد دارای ناتوانی ‌های فکری و رشدی هستم و رنج دو قطبی ممکن است دشوار باشد، اما فکر می ‌کنم این به من کمک می‌ کند که بتوانم با افرادی که در پرونده ‌هایم هستند گاهی بهتر ارتباط برقرار کنم.

من به اصطلاح شرایط آن ها را به طور کامل تجربه کرده و آن ها را بهتر از خودشان می دانم. قطعا با هر شخصی نمی توانند ارتباط بگیرند، زیرا همه افراد بسیار متفاوت هستند، اما به ارتباط و اعتماد کمک می ‌کند.

«من توانستم به فرزندم کمک کنم که او مبتلا به اختلال دو قطبی است، او احساس راحتی کرد که به من مراجعه کند، زیرا من هرگز آن را از کسی، از جمله فرزندانم پنهان نکردم.»

 

«من دوست دارم دیگران از مبارزات من با اختلال دو قطبی تجربه کسب کرده و بهره ببرند»

 

این مقاله توسط انجمن مشاوره و پشتیبانی ما نوشته شده است، گروهی متشکل از چندین داوطلب که توصیه های خود را بر اساس تجربه زندگی یا مراقبت از فرد مبتلا به اختلال دو قطبی ارائه می کنند.

 

در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی داشته باشید، همیشه از پزشک خود یا سایر ارائه دهندگان بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید.

هرگز توصیه های افراد حرفه ای یا با تجربه را نادیده نگیرید. در صورتی که اطلاعات کمی در مورد بیماری یا اختلال دو قطبی دارید می توانید به مقاله های قبلی ما با عنوان اختلال دو قطبی چیست؟ مراجعه کرده و اطلاعات خود را در این زمینه کامل تر کنید.

4.4/5 - (82 امتیاز)