تاریخ امروز :20 تیر 1403
آیا-رابطه-جنسی-در-ایام-خاص-دینی-مانند-ماه-محرم،-رمضان-یا-شب-قدر-حرام-است؟

آیا رابطه جنسی در ایام خاص دینی مانند ماه محرم، رمضان یا شب قدر حرام است؟

رابطه جنسی در بین زوجین از نیاز های طبیعی طرفین است که برای رسیدن به اوج لذت جنسی از طریق تماس فیزیکی و کلامی صورت می گیرد. میل جنسی از غرایز طبیعی در تمامی جانداران است که با تحریک، سبب افزایش هیجان و تستوسترون در فرد بالغ می شود.

از لحاظ علمی رابطه زناشویی نقش بسیار مهمی در زندگی زوجین ایفا می کند و همانند پایه ای برای میز توصیف می شود که هر گونه مشکل در این زمینه می تواند بسیار مشکل آسا باشد. با تهیه مشاوره فردی و تحقیق از سایت معتبر روانکده می توان بسیاری از این مشکل ها را که ریشه در خود انسان دارد، به راحتی و بدون جر و بحث حل کرد.

چه-روز-هایی-از-دین-اسلام-نزدیکی-حرام-است؟

چه روز هایی از دین اسلام نزدیکی حرام است؟

مقاربت و نزدیکی در بین زوجین طبق توصیه پزشکان متخصص باید در هر هفته بین 2 الی 3 بار باشد که بسته به میل جنسی آنها می تواند بیشتر یا کمتر باشد. تعداد رابطه جنسی کم برای زوجین به هیچ وجه مناسب نبوده و سبب رو آوردن طرفین به خود ارضایی می شود که پایه خانواده را سست کرده و از معایب بیان شده در زیر برخوردار است:

  1.     نابینایی
  2.     ناباروری
  3.     خستگی شدید و مزمن
  4.     ضعف جسمی
  5.     کاهش تعداد اسپرم ها
  6.     اختلال در نعوظ
  7.     انحنای آلت تناسلی
  8.     بیماری های روانی و روحی
  9.     افسردگی های مزمن

نزدیکی و سکس در دین اسلام نیز برای وصلت بیشتر و محکم تر کردن پایه و اساس زندگی توصیه می شود که طبق گفته پیامبر اکرم(ص) آمیزش همان آمرزش است. اما انجام رابطه جنسی طبق روایت های قرآن به جز همسر، با فرد نامحرم زنا حساب شده و گناه بزرگی در دین اسلام به حساب می آید.

از اهمیت آمیزش و مقاربت در دین اسلام بسیار سخن گفته شده است و توصیه های بسیاری در مهم شمردن این مساله داده شده است. همچنین طبق روایتی از پیامبر اکرم نقل شده است که ثواب رابطه زناشویی در دین اسلام با این دید شناخته می شود:

هر فرد مسلمانی که به همسر خود نزدیکی و آمرزش کند، 70 هزار فرشته بال هایشان را برای او گسترانده و رحمت خداوند برای آن ها نازل می گردد. خداوند این فرشته ها را به خدمت زن و شوهری می گیرد که میانشان آمیزش برقرار شود و نیاز های جنسی مورد توجهشان باشد.

اما نزدیکی و مقاربت جنسی در بعضی از ماه های سال به دلیل مسائل شرعی جایز نبوده و انجام آن سبب به بار آوردن گناه می شود. ماه رمضان از نهمین ماه ها در تقویم اسلامی است که بیشتر مسلمانان در صورت موجه بودن، روزه داری کرده و نماز خود را به صورت مرتب به جا می آورند.

نزدیکی با همسر در این ماه در صورت دخول و خارج شدن ترشحات و مایع منی سبب باطل شدن روزه شده و از نظر دین اسلام گناه به حساب می آید. در حالت کلی به طور معمول در صورتی که فرد روزه دار با نزدیکی به همسر یا تحریک جنسی روزه اش را باطل کند، علاوه بر قضای روزه باید کفاره روزه را نیز به جا آورد.

آیه-قرآن-در-مورد-رابطه-زناشویی

آیه قرآن در مورد رابطه زناشویی

روابط با همسر از نظر دین اسلام از اهمیت بسیاری برخوردار است که طبق گفته پیامبر اکرم (ص) این رابطه باید نیکو و موثر فرا گرفته شود تا ارتباطی پسندیده عادت همیشگی آن ها گردد. زوجین باید به تفاوت های جنسی یکدیگر در زندگی واقف باشند و رفتار خود را نسبت به این واقعیت برنامه ریزی کنند.

در قرآن کریم به صورت گسترده در مورد وظایف زن و مرد نوشته و نقل شده است تا در صورت اختلاف، رفتار های مشخصی قابل تنبیه و تعقیب باشد. از آیات و گفته های نقل شده در قرآن کریم در رابطه با رابطه زناشویی می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

الرِّجالُ قَوّامُونَ عَلَی النِّساءِ بِما فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلی بَعْضٍ وَبِما أنْفَقُوا.

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

مردان تکیه گاه زناند به خاطر اینکه خدا بعضی از آن ها را بر بعضی دیگر برتری داده است و این به خاطر این است که مردان انفاق می کنند.

وَکَیْفَ تَأخُذُونَهُ وَقد افضی بَعْضُکُم الی بعض وَأخَذنَ مِنْکُم مِیثاقاً غلیظاً.

زنان و مردان همه اعضای یکدیگر بوده و زنان از شما پیمانی استوار گرفته اند.

فَإنْ کَرِهْتُمُوهُنَّ فَعَسی أنْ تَکْرَهُوا شَیْئاً وَیَجْعَلَ اللّهُ فیهِ خَیْراً کَثیراً.

اگر که همسر شما مورد کراهت شما باشد، باید توجه داشته باشید که ممکن است چیزی را نپسندید و خدا در همان چیز خیر فراوان برای شما قرار دهد.

وَالتی تَخِافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِی المَضِاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ

زنانی که از نافرمانی آنها بیم دارید، موعظه کنید و آن ها را در بستر ترک کنید چرا که این گفته خداوند است.

بهترین زمان رابطه زناشویی در دین اسلام

در مشاوره زناشویی برای رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم، توضیحات و روش هایی بیان می شود که برای مثال با یک روغن خوب برای رابطه جنسی، می توان این لحظه را آسان و به یاد ماندنی تر کرد. استرس و نگرانی ها برای پیشگیری از بارداری نیز می تواند سبب خشکی در واژن و در نتیجه احساس درد در حین مقاربت باشد.

به این دلیل با گذر زمان دوری از رابطه و نزدیکی بیشتر شده و می توان از دلایل سرد مزاجی در زنان به این موارد اشاره کرد. در هنگام مقاربت و آمیزش به دلیل ترشح تسترون در بدن هیجان و انرژی بیشتر بوده و با اعمال خشونت در صورت علاقه مند نبودن همسر نیز می تواند سبب دلسردی شود.

درمان خشکی واژن و سرد مزاجی در زنان بسیار سخت نبوده و با روش های طبیعی می توان به راحتی این مساله را حل کرد. مشاوره روانشناسی از بهترین روش ها برای حل مسائل زوجین و فردی است که تمامی مشکلات حتی پایه در کودکی را از ریشه حل کرده و زندگی را برای شما آسان تر می کند.

بهترین-زمان-رابطه-زناشویی-در-دین-اسلام

کلام آخر

مشاوره ازدواج در قبل از وصلت و ازدواج به دلیل راهنمایی و آشنایی کامل زوجین برای زندگی نقش بسیار مهم و موثری را ایفا می کند. همچنین برای دریافت اطلاعات درباره رابطه زناشویی یا فردی می توانید به سایت روانکده مراجعه کنید.

3/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری