تاریخ امروز :20 تیر 1403
آیا-رابطه-جنسی-باعث-کم-خونی-می-شود؟

آیا رابطه جنسی باعث کم خونی می شود؟

میل جنسی در میان انسان ها و تمامی موجودات زنده از غرایز طبیعی است که در بین دو فرد غیر همجنس برای رسیدن به اوج لذت جنسی انجام می شود. این عمل در بین عموم بیشتر برای تولید مثل یا لذت جویی انجام شده و نقش بسیار مهمی را در زندگی زوجین ایفا می کند.

هرگونه مشکل در رابطه با مقاربت و نزدیکی می تواند سبب سست شدن پایه و اساس زندگی شود که دریافت مشاوره زناشویی در این زمینه و آگاهی از هرگونه نکات مهم زندگی از سایت معتبر روانکده بسیار می تواند کمک کننده برای شما عزیزان باشد.

آیا-کم-خونی-باعث-زود-انزالی-می-شود؟

آیا کم خونی باعث زود انزالی می شود؟

سکس (Sex) در بین زوجین عمل یا روشی برای رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم است که با دخول آلت تناسلی مردانه در واژن زن صورت می گیرد. با ورود اسپرم از لوله رحم به تخمک های موجود در تخمدان، روند بارداری حاصل می شود که با روش های طبیعی یا قرص های تجویزی توسط پزشکان متخصص زنان زایمان از این عامل می توان پیشگیری کرد.

آمیزش جنسی قبل از دخول در مقاربت و نزدیکی نقش بسیار پر رنگی را حاصل می کند که بی توجهی به این مسئله می تواند رابطه ای دردناک و بدون هیجان جنسی به دلیل خشکی واژن را برای شما به ارمغان بیاورد. با تکرار این روند از نزدیکی، با مرور زمان ذهنیت نسبت به رابطه تغییر کرده و از دلایل سرد مزاجی در زنان می توان به این مساله اشاره کرد.

البته درمان خشکی واژن و سرد مزاجی زنان کار بسیار سختی نبوده و با روش های طبیعی از قبیل استفاده ار روغن خوب برای رابطه جنسی در حین مقاربت نیز می توان این مساله را بهبود داد. در رابطه زناشویی طبق توصیه های دین اسلام و تحقیقات دانشمندان در این زمینه، نزدیکی یا سکس با همسر نقش مهمی را ایفا می کند و از فواید بسیاری از جمله موارد بیان شده در زیر برخوردار است:

 1.     تقویت سیستم ایمنی بدن
 2.     تقویت قوای جسمی
 3.     افزایش متابولیسم بدن
 4.     سوزاندن کالری
 5.     کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس
 6.     به ارمغان آوردن حال خوب و کاهش افسردگی
 7.     کاهش فشار خون
 8.     بهبود عملکرد قلب
 9.     افزایش میل جنسی در زوجین (Libido)
 10.   کاهش احتمال ابتلا به سرطان پروستات در مردان
 11.   کاهش درد های بدنی
 12.   افزایش و بهبود کیفیت خواب
 13.   افزایش کیفیت رابطه زناشویی
 14.   افزایش کیفیت باروری

رابطه جنسی طبق گفته های بالا مزایا و فواید بسیاری را در بر گرفته است که به خودی خود می تواند نقش مشاوره فردی را در زوجین ایفا کند. انجام این عمل جنسی از هیچ معایبی البته به غیر از لحاظ شرعی نداشته و با تحریک و در پی آن با افزایش هیجان نزدیکی شروع می شود.

طبق شایعات عموم، مقاربت و آمیزش به هیچ وجه سبب کم خونی نشده و کم خونی در مردان با زود انزالی همراه نیست. نعوظ پدیده ای طبیعی در مردان حین تحریک و رابطه جنسی است که سبب متورم، سفت و بزرگ شدن آلت مردانه می شود اما در بعضی از مردان بنا به دلایل و مشکلاتی از قبیل استعمال بیش از حد سیگار و قلیان دچار مشکل در نعوظ یا زود انزالی می شود.

این اختلال جنسی به خارج شدن اسپرم قبل از ارضا شدن پارتنر گفته می  شود که در بعضی از مردان طبیعی بوده و با آزمایش خون این مساله از لحاظ پزشکی کاملا قابل تشخیص و بررسی است.

اگر هر شب رابطه داشته باشیم چه می شود؟

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

اگر هر شب رابطه داشته باشیم چه می شود؟

رابطه جنسی نامنظم یا کم در زندگی زوجین علاوه بر سست شدن پایه زندگی و ریشه علاقه، سبب کاهش میل جنسی نیز می شود که هر روزه سبب بروز مشکلات بیشتری در این زمینه می شود. طبق توصیه های  پزشکان متخصص زنان و زایمان رابطه جنسی برای زوجین در هر هفته 3 الی 4 بار الزامی بوده و نسبت به میزان میل جنسی آنها می تواند این عدد بیشتر یا کمتر باشد.

عوارض رابطه زیاد در  زنان

هیچ عوارضی در رابطه با میزان رابطه جنسی در هر شب به جز ضعف قوای جسمی بیان نشده است که با تنظیم و کنترل رژیم غذایی این مساله را می توان حل کرد. مقاربت با آمیزش کافی و مایل بودن طرفین به سکس هیچ مشکلی نداشته و برای تنوع از پوزیشن و مدل های مختلف از جمله موارد بیان شده در  زیر می توان استفاده کرد.

واژینال سکس (Vulva)

سکس واژینال از رایج ترین نوع مقاربت با استفاده از کاندوم برای پیشگیری از بارداری است که در این نوع سکس امکان آسانی ارگاسم در هر دو طرف بیشتر بوده و نیازمند پیش نوازی و آمیزش بسیار است. در صورت عدم توجه به آمیزش و ارضا طرفین، امکان احساس درد و سوزش به دلیل خشکی واژن وجود دارد.

اورال سکس (Oral sex)

اورال سکس یا رابطه دهانی نوعی از آمیزش جنسی در بین زوجین و جوانان تنوع پسند است که در این روش از دهان و زبان برای تحریک دستگاه تناسلی شریک جنسی استفاده می شود. در این نوع از نزدیکی، با تحریک کلیتوریس واژن، ارگاسم و ارضا کردن  زن راحت تر و آسان است.

لاولی سکس (lovely sex)

معاشقه قبل از دخول یا لاولی سکس مرحله ای برای قبل از آمیزش بوده و زوجین را برای نزدیکی و مقاربت آماده می کند. بی میل بودن در رابطه جنسی با احتمال زیاد به دلیل عدم وجود علاقه به پارتنر است که از روش های پیشنهادی در این زمینه دریافت مشاوره ازدواج قبل از تصمیم گیری های جدی است.

 در این جلسه کلامی زوجین را بعد از تشخیص و تست های متعدد از لحاظ آمادگی و وجود علاقه به یکدیگر، برای زندگی دو نفره و مشترک آماده کرده و نکات مهم در این زمینه را آموزش می دهند.

آنال سکس  (Anal sex)

در سکس مقعدی یا آنال سکس نزدیکی و دخول از مقعد بوده و شیوه ای برای تنوع دادن به رابطه است. در این نوع از سکس با دخول آلت مردانه به مقعد به دلیل وجود باکتری، امکان انتقال و ابتلا به بیماری های مقاربتی زیاد بوده و استفاده از کاندوم الزامی است.

عوارض-رابطه-زیاد-در -زنان

کلام آخر

مشاوره روانشناسی در هر زمینه می تواند بسیار کمک کننده در روحیات و رفتار های پرخاشگرانه باشد و در افزایش عادت های خوب نیز بسیار موثر است.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری