تاریخ امروز :20 تیر 1403
از دوست پسرم حامله شدم چیکار کنم

از دوست پسرم حامله شدم چیکار کنم؟ (بارداری در دوران قبل از ازدواج)

اخیرا یک مشاوره ای با دختر جوانی داشته ام که ناخواسته از دوست پسرش حامله شده بود و وارد چالش هایی در زندگی شده بود طبق بررسی ها خیلی از جوان ها هستند که امورزه با این مشکل مواجه می شوند، من هم تصمیم کرفتم موضوع این مقاله را به بارداری از دوست پسر اختصاص دهم پس تا آخر این مقاله همراه روانکده بمانید.

ناخواسته از دوست پسرم حامله شدم چیکار می توانم بکنم؟

اول این نکته را بدانید که  امکان بروز چنین شرایطی برای هر دختر یوجود دارد و شما تنها نیستید پس تا جای ممکن از افکار بد جلوگیری کنید و تمرکز کنید و راه حل های پیش رو را مورد بررسی قرار دهید. درچنین شرایطی بیشترین احساساتی که روی انسان تاثیر می گذارد عذاب وجدان و غمگینی است.

ناخواسته از دوست پسرم حامله شدم چیکار می توانم بکنم؟

عذاب وجدان

معمولا حس عذاب وجدانی که دختران در آن مدت با خود حمل می کند می تواند اذیت کننده باشد و دختران با خود فکر کنند که من به خانواده ام خیانت کرده ام و اعتماد آن ها را زیر سوال برده ام.

اما مسئله ای که الان پیش رو استن راه حل و چگونگی حل این موضوع است با چنین افکاری چیزی جل می شود ؟ زندگی به عقب بر میگردد ؟ خیر پس بهتر است با تفکر دفیق و مناسب دنبال راه و چاره ای برای حل این مشکل بود.

بیشتر بخوانید: کلاستروفوبیا یا ترس از فضای بسته چیست؟

غمگین بودن

مورد دومی هم که در این بازه زمانی بین دختران رایج است حس دلسردی و غمگینی است. هنگامی که چنین احساساتی بر دختر غلبه می کند افکار عذیت کننده ای به فکر او می آید که حال من با این بچه بدون پدر چه کنم، کسی با من ادزواج نخواهد کرد و از طرف خانواده هم به مشکل خواهم خرد و من میمانم با یک بچه.

اما این چنین طرز فکر ها صحیح و نیست و کاملا غلط است و دست دادن چنین تفکراتی در آن زمان عادی است و برای همه پیش می آید. اما در چنین شرایطی نباید امید خود را از دست بدهید، با ناراحتی و گریه و زاری چیزی حل نمی شود باید به دنبال یک راه حل برای حل این ماجرا باشید.

هنگام باردار شدن از دوست پسر چه کنیم؟

هنگام باردار شدن از دوست پسر چه کنیم؟

برای این که بتوانید از این وضعیت خارج شوید باید راه حل های موجود را کنار هم بگذارید و مناسب ترین آن را انتخاب کنید، یک سری راه حل هایی که می تواند به هر کسی کمک کند را در ادامه با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

  • گفت و گو با مشاور

گفت و گو با مشاور می توانید اولویت بیشتری نسبت به سایر راه حل ها داشته باشد. شما می توانید با کفت و گو با مشاور هم شرایط خود را بیان کنید و بهترین راه چاره ها را دریافت کنید.

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

به تبع ازدواج بیشترین رتبه را دارد که شما باید برای جلوگیری از آبروریزی های بعدی به این مورد فکر بیشتری کنید. اما ازدواج زورکی هم صرفا به خطار حامله بودن هم کارساز نیست و در آینده می تواند سبب بروز اختلافات جدی شود که در آخر سبب جدایی می شود.

بیشتر بخوانید: چه کار کنم پسرم حرف گوش کنه؟

  • سقط جنین

سقط جنین هم جزو روش هایی است که می توانید به عنوان راه حل به آن نگاه کنید که خوشبختانه یا بدبختانه این روش بین اکثر دخترانی که ناخواسته حامله می شوند شایع تر است.

  • داشتن حامی

داشتن کسی که اعتماد کاملی به او داشته باشید و با او راحت باشید و بدون ترس بتوانید راز های زندگی خود را به او بگویید می تواند به شما در این مسئله کمک بسزایی کند. مثلا دوست صمیمی یا خواهر و برادر بزرگتر از خود.

  • فرهنگ خانواده

فرهنگ خانواده های ایرانی اکثرا به گونه ای است که با چنین شرایطی موافق نیستد و مخالف حیا و عفت می دانند و حتی بعضی از خانواده ها بر این تفکر اند که چنین چیزی در جامعه و فامیل مایع شرمساری و ابروریزی است. اگر فکر می کنید که با بیان این موارد به خانواده می توانند شرایط را از این بد تر کنند و برخورد جدی داشته باشند می توانید به راه حل های دیگری هم فکر کنید

وضعیت دوست پسر

  • وضعیت دوست پسر

مورد بعدی هم سنجیدن شرایط دوست پسر است. آیا دوست پسر پتانسیل این را دارد که با شما ازدواج کند و پدر شدن را بپذیرد؟ آیا وضع مالی خوبی دارد  که بتواند پشتوانه یک خانواده باشداگر بله که می توانید به ازدواج فکر کنید که اگر این شرایط فراهم باشد می توان گفت بیشتر مشکلات و استرس ها از روی شانه های شما برداشته می شود.

  • برنامه برای آینده

رابطه شما با دوست پسرتان فقط در حد دوستی بوده است یا برای ازدواج و تشکیل خانواده با هم وارد رابطه شده اید ؟ سعی کنید تا جای ممکن شرایط را برای او توضیج دهید و او را قانع برای ازدواج کنید اگر چنین شرایطی فراهم نشد می توانید شرایط دیگری را مورد بررسی قرار دهید

کلام آخر

در این مقاله به بررسی حامله شدن از دوست پسر پرداخیتم و تک تک شرایط را مورد بررسی قرار دادیم که اگر در چنین شرایطی قرار گرفتیم چه کنیم؟ نظر شما در این باره چیست آیا تجربیاتی در این زمینه داشته اید با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

همچنین می توانید برای دریافت مشاوره های تخصصی در هر زمینه هایی می توانید با روانکده در تماس باشید.

4.2/5 - (14 امتیاز)