تاریخ امروز :20 تیر 1403
آیا بارداری بدون دخول امکان پذیر است؟

آیا بارداری بدون دخول امکان پذیر است؟

امروز قصدا داریم درباره رابطه بدون دخول صحبت کنیم که جزو پر تکرار ترین سوال هایی است که بیشتر جوانان از من می پرسند. حاملگی نیاز مند یک سری شرایط است که فراهم بودن آن شرایط دست به دست هم داده و حاملگی را شکل می دهند. تا آخر این مقاله با روانکده بمانید تا این موضوع را با هم بررسی کنیم.

رابطه بدون دخول سبب بارداری می شود؟

احتمال باردار شدن بدون دخول هم وجود دارد و دور از انتظار نیست. برای این که فرایند بارداری شکل بگرد باید یک اسپرم از مرد باید با یک تخمک موجود در فالوپ زن ارتباط برقرار کند تا حاملگی شکل بگرد.سپس این تخمک لقاح‌یافته حرکت می‌کند تا به پوشش داخلی برسد و در آنجا کاشته‌ شود.

اگر مقالات پیشین را مطالعه کرده باشید آن جا گفته بودیم که اگر تمام اسپرم های مرد هم به داخل واژن ریخته شود تا به سمت رحم حرکت کنند فقط یک شانس وجود دارد که احتمال لقاح و بارداری را بالا می برد.

واژن حالت جاذبه ای دارد و اسپرم ها هم دارای اندام های حرکت سلولی هستند اگر اسپرم ها دورن واژن هم ریخته شود باز امکان دارد که وارد واژن شود

آیا بارداری بدون دخول امکان پذیر است؟

پس در نتیجه احتمال بارداری بدون دخول کم است اما غیر ممکن نیست

 

برای باردار شدن باید دخول کاملی صورت بگیرد؟

خیر، هر چند که دخول کامل احتمال بارداری را چند برابر افزایش می هد اما باز هم بدون دخول هم می توان باردار شد که وابسته به یک سری شرایط و ویژگی های خاص است که در ادامه به بررسی این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

مطلب مرتبط: چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟

چه زمانی برای حامله شدن مناسب است؟

در هر ماه یک هفته طلایی وجود دارد که بدن در آماده ترین شرایط خود قرار دارد با یک محرک کوچیک می تواند حامله شود، که این هفته می تواند در هر فرد متفاوت باشد.

بهترین زمان برای حاملگی یک روز قبل از تخمک گذاری است تا اسپرم ها به لوله های رحمی رسیده باشد.

حال این سوال پیش می آید که فرایند تخمک گذاری چه زمانی انجام می شود؟ در جواب این سوال باید گفت که این فرایند حدودا ۱۴ روز بعد از پریود یا یا چرخه ماهانه شکل می گیرد.

طبق تحقیقات انجام شده تخمک گذاری طبیعی  روز ۱۰ و روز ۲۰ اتفاق می افتد اما بسیاری از زوجین در روز های ۱۱،۱۲ و ۱۳ رابطه جنسی برقرار می کنند.

اسپرم ها تا ۵ روز بعد از ورود به رحم زنده می مانند پس احتمال بارداری در هر شرایطی وجود دارد. اما در شرایطی که ذکر شد احتمال بارداری خیلی افزایش می یابد.

آیا احتمال دارد که دختر باکره حامله شود؟

همانطور که پیش تر ذکر شد حتی اگر مایع منی و اسپرم ها دور واژن هم ریخته شود احتمال این که وارد واژن شود و به دهانه رحم برسد زیاد است و دور از انتظار نیست.

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

اما به شرطی که اسپرم ها در زمان طی آن مسیر طولانی سالم بمانند و آسیبی نبینند و درون واژن قلیایی باشد و محیط مناسبی داشته باشد بله باز هم امکان بارداری وجود دارد.

علائم بارداری دختر باکره و بدون دخول

همین ابتدا باید خدمتتان عرض کنیم که علائم بارداری در این شرایط با حامله شدن زنان به صورت عادی هیچ فرقی ندارد و فقط در دختر باکره پرده بکارتش سالم است و تمام.

آیا بارداری بدون دخول امکان پذیر است؟

مطلب مرتبط: آیا رابطه قبل از ازدواج درست است

نشانه های بارداری خانم ها

نشانه های بارداری در خانم ها شامل موارد زیر است:

 • درد شدید سینه و سفت‌و‌سنگین‌شدن آنها
 • احساس سنگین‌شدن و خستگی و کسالت بسیار شدید
 • بدن درد و بی‌حالی، سردرد
 • حالت تهوع و استفراغ
 • سرگیجه‌های شدید
 • بی‌اشتهاشدن و تمایل کم به غذاخوردن
 • حساس‌شدن به بوها و غیره
 • تکرار ادرار
 • و…

همه این ها می تواند علائمی از بارداری باشد اما اصلی ترین ویژگی که بین تمام افراد مرسوم است قطع پریودی ماهانه است که معمولا قاعدگی چند هفته به تعویق می افتد.

بارداری در زمان قاعدگی

در کل رابطه داشتن در زمان بارداری صحیح نیست و توصیه نمی شود زیرا عوارضی که به همراه دارد از مزایای آن بیشتر است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

عوارض نزدیکی در زمان پریودی

 1. رابطه جنسی سبب می شود تا مقدار خون ریزی ها در آن بازه افزایش یابد.
 2. در این بازه چون دهانه رحم باز است مبتلا شدن به عفونت افزایش می یابد.
 3. قاعدگی یکی از دلایل تبهال در بانوان است .
 4. عفونت های شدید رحمی به خصوص اندومتریوز  از عوارض قاعدگی است.
 5. به دلیل خون ریزی امکان ابتلا به انواع بیماری ها همچون سوزاک، سیفیلیس و … وجود دارد
 6. عفونت کلامیدیایی بیشتر در زمان های نزدیکی هنگام قاعدی اتفاق می افتد

اگه می توانید برای مطالعه بیشتر می توانید داشتن نزدیکی در زمان قاعدگی را مطالعه کنید و اطلاعات کافی را کسب کنید. اما اگر در این بازه زمانی نزدیکی صورت گیرد به دلیل این که دربدن خانم تا یک هفته بعد از خون ریزی و پریودی تخمک گذاری نمی کنند به همین دلیل احتمال بارداری کاهش می یابد و به نزدیکی صفر می رسد.

حال چرا نزدیکی صفر؟ چون زمان پریودی خانم ها چرخشی است و تشخیص این که خانم ها در چه زمانی در دوره تخمک گذاری قرار دارند سخت است همچنین اسپرم اگر موفق به وارد شدن به واژ« و رحم شود اگر شرایط مناسب باشد تا 5 روز احتمال زنده ماندن آن وجود دارد که همه این ها احتمال بارداری را هر چند خیلی کم افزایش می دهد.

آیا بارداری بدون دخول امکان پذیر است؟

راه های جلوگیری از حامله شدن

برای این که از حامله شدن جلوگیری کرد روش های مرسوم و متداولی وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از کاندوم است که احتمال باردار شدن را کاهش می دهد. لازم به ذکر است که استفاده از کاندوم نه تنها احتمال بارداری را کاهش می دهد بلکه احتمال انتقال یافتن و ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را نیز کاهش دهد.

روش دوم استفاده از قرص های ضد بارداری است که باید چند روز قبل استفاده شود تا کاملا اثر خود را روی بدن بگذارد. روش سوم و ساده ترین راه هم این است که اسپرم ها به دخال و حتی نزدیکی واژن هم ریخته نشود تا احتمال بارداری به صفر برسد.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی حاملگی بدون دخول صحبت کردیم و تمام شرایط را مورد بررسی قرار دادیم. احتمال حامله شدن بدون دخول کم و دور از انظتار نیست که حتی اگر شرایطی که ذکر شد فراهم باشد احتمال حامله شدن کاهش که هیچ کمی هم افزایش می باید.

نظر شما در این باره چیست؟ با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین برای مشاوره تخصصی می توانید با روانکده در تماس باشید

به این مقاله امتیاز دهید