تاریخ امروز :20 تیر 1403
آیا رابطه قبل از ازدواج درست است

آیا رابطه قبل از ازدواج درست است

در زمان های قدیم این گونه مرسوم بود که رابطه جنسی و در کل رابطه بعد از ازدواج و بین زن و شوهر شکل می گرفت اما امروزه با تغییر فرهنگ ها و رواج یافتن دوستی با جنس مخالف و ازدواج سفید رابطه به قبل از ازدواج و با جنس مخالف کشیده شده است که سبب ایجاد مشکلات روحی و جسمی می شود این مقاله از روانکده را می خواهیم به این مقاله اختصاص دهیم و در این باره به بحث و گفت و گو بپردازیم پس تا آخر همراه ما باشید.

آیا رابطه جنسی قبل از ازدواج صحیح است؟

داشتن رابطه قبل از ادواج دارای ضرر های روحی و جمسی برای طرفین به خصوص دختران است. از بعد جسمی بخواهیم به ماجرا نگاه کنیم.

پاره شدن پرده بکارت در رابطه ممکن است برای پسر گران تمام شود حتی ممکن است که مجبور با ازدواج کردن با دختره بشود به طبع این گونه رابطه ها که به ازدواج اجباری ختم می شود آخر و عاقبت خوشی ندارند.

آیا رابطه قبل از ازدواج درست است

از مشکلات دیگری در رابطه جنسی، بارداری نا خواسته است که اگر بین دختر و پسر اتفاق بیافتد مشکلات دردناک و زیادی برای طرفین و خانواده ها به خصوص دختران ای جاد می کند.

مطلب مرتبط: از کجا بفهمیم پسری قبل از ازدواج رابطه داشته است؟

حال می رسیم به بعد روحی ماجرا، وقتی دختر و پسر با هم رابطه جنسی برقرار می کنند هورمونی به نام اکسی توسین در بدن زنان ترشح می شود که باعث می شود دختر طرف مقابلش را همه جوره بپذرید و او را همسر خود بداند.

بعد از رابطه جنسی ترشح هورمون اکسی توسین سبب ایجاد

علاقه شدید در دختر می شود.

همچنین ترشح این هورمون استروژن خون را افزایش می دهد که سبب می شود دختر کنترل کمی روی احساسات خود داشته باشد. این مورد سبب می شود که کاملا اسیر و عاشق جنس مخالف شده و عیب های او را نادیده بگیرد.

چه تفاوتی بین رابطه قبل از ازدواج  بعد از ازدواج وجود دارد؟

این مسئله حائز اهمیت است که رابطه جنسی  قبل از ازدواج و بعد از ازدواج با یکدیگر تفاوت هایی دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت .

رابطه ای که قبل از ازدواج شکل بگیرد بیشتر جنبه ارضاء شدن، کنجکاوی،  نمایش قدرت در جذب جنس مخالف و گاها هوس بازی را به همراه دارد.

مطلب مرتبط: چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم

اما رابطه بعد از ازدواج جنبه تعهد، مسئولیت پذیری و پایبندی به زندگی دارد، رابطه جنسی پس از ازدواج ارکان خانواده را قوی و زوجین را گرم وصمیمی می کند.

اما رابطه جنسی قبل از ازدواج تعهدی و الزامی ندارد و فقط جنبه سرگرمی دارد .

چرا رابطه جنسی با دوست پسر به زندگی متاهلی و ازدواج تاثیر منفی می گذارد؟

طبق آماری که اخیرا گرفته شده بیشترین دلیلی که زوجین از یکدیگر طلاق می گیرند مشکلات جنسی است. رابطه جنسی که قبل از ازدواج شکل می گیرد سبب می شود مشکلاتی در ازدواج رخ دهد که شامل موارد زیر است:

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

آیا رابطه قبل از ازدواج درست است

  • حساس شدن در انتخاب ها

افرادی که رابطه جنسی برقرار می کنند قبل از ازدواج، تجربیات بیشتری کسب می کنند نسبت به سایر افراد که این تجربیات وسواس در انتخاب همسر را تشدید می کند این فرایند سبب می شود که سخت پسند شوند.

  • بی اعتمادی و بد بینی

هنگامی پس از رابطه جنسی حال به هر دلیلی پسر رابطه را خاتمه می دهد، به دختر ضربه سنگینی وارد می شود و نسبت به اکثر مردان بی اعتماد و بد بین می شود.

  • مقایسه کردن

شما فردی را در نظر بگیرید که برای اولین بار یک عطری را بوییده است تا آن موقع او با خود فکر می کند که این بهترین عطر دنیا است اما وقتی عطر دیگری را هم می بوید شروع به مقایسه کردن می کند و حتی شاید دومین عطر را بهترین عطر بداند.

رابطه قبل از از ادواج هم درست به همین شکل است که زوجین بعد از ازدواج به دختر یا پسرانی که قبلا با آن ها دوست بوند فکر می کنند و همسر و شوهرشان را با قبلی ها مقایسه می کنند که می تواند سبب بروز مشکلات جدی در زندگی شود.

  • عدم تعادل در رابطه جنسی

وقتی فردی قبل از ازدواج رابطه جنسی بر قرار می کند به طبع تجربیاتی به دست می آورد. یعنی فردی که قبلا رابطه داشته بعد از ازدواج از پوزیشن ها و مهارت هایی استفاده می کند که می تواند برای طرف مقابل آزار دهنده باشد و سبب بروز مشکلاتی شود.

روانشناسان معتقد هستند که برای داشتن رابطه ای خوب و لذت بخش، داشتان دانش و اطلاعاتی در آن زمینه کفایت می کند و تجربه ها در طول رابطه کسب می شود.

مطلب مرتبط: چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟

  • بارداری

داشتن رابطه قبل از ازدواج احتمال بارداری را هر چند هم نا خواسته افزایش می دهد که سبب بروز مشکلات جسمی و روحی بزرگی برای دختران می شود که معمولا هم حامله شدن قبل از ازدواج به سقط جنین منجر می شود.

  • بیماری جنسی

بیماری های مقاربتی که از راه رابطه جنسی منتقل می شود در رابطه های قبل از ازدواج به دو دلیل بیشتر است. دلیل اول شناخت کم نسبت به طرف مقابل و دلیل دوم شناخت کمتر نسبت به روش های پیشگیری از بیماری.

داشتن ابطه جنسی از زبان روانشناسان

داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواح حتی در زمان نامزدی هم توضیه نمی شود زیرا آن دوران برای شناخت هر چه بهتر زوجین اختصاص یافته است و نه زمانی برای بر طرف کردن نیاز های  جنسی .

همچنین داشتن رابطه جنسی در زمان نامزدی باعاث می شود زوجین نگاه خود را به عیب های یکدیگر ببندند و فقط به رابطه و لذت های جنسی تمرکز کنند. این کار سبب می شود که اگر زوجین شناخت کافی را از هم نداشته باشند احتمال بروز مشکل در آینده را افزایش می دهد.

آیا رابطه قبل از ازدواج درست است

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی رابطه جنسی قبل از ازدواج پرداختیم و گفتیم داشتن رابطه جنسی قبل از از ازدواج هم دارای مشکلات جسمی و هم دارای مشکلات روحی است که ارزش امتحان کردنش را ندارد. بهتر است به زمان بعد از ازدواج موکول شود که کاملا لذت بهش و اصولی و بدون مشکل باشد.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا قبل از ازدواج با کسی رابطه داشته اید؟ تجربیات خود را با ما و سایر کاربران با اشتراک بگذارید. همچنین می توانید برای مشاوره های تخصصی با روانکده در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)