تاریخ امروز :20 تیر 1403
چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟

چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟

چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟ این سوال می تواند دغده کثیری از افراد جامعه باشد که نیازمند رعایت یک سری موارد است. برای باردار شدن نیاز مند زمان و پوزیشن مناسب است. طلایی رین نکته این است که اسپرم ها باید وارد دهانه رحم شوند و با تخمک ها ارتباط بگیرند تا فرایند حاملگی انجام شود تا آخر این مقاله با روانکده بمانید تا این موضوع را با هم بررسی کنیم.

چه نوع رابطه ای سبب حاملگی می شود

در رابطه چنسی وقتی مردان انزال می شوند تعدادی اسپرم بالغ بر 350 الی 400 میلیون به واسطه مایع منی رها و آزاد می شود. برای این که فرایند حاملگی رخ دهد باید تعدادی از اسپرم ها وارد دستگاه تناسلی زنان شود. طبق تحقیقات دانشمندان یک اسپرم هم برای حاملگی زنان کافیست.

اسپرم ها دارای اندام های حرکتی سلولی هستند به همین دلیل اسپرم ها خودشان وارد رحم و سپس داخل لوله فالوپ می شوند. البته باید شرایط تخمک گذاری هم فراهم باشد تا اسپرم های وارد شده را بپزیرند.

چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟

چه زمانی برای حامله شدن مناسب است؟

در هر ماه یک هفته طلایی وجود دارد که بدن در آماده ترین شرایط خود قرار دارد با یک محرک کوچیک می تواند حامله شود، که این هفته می تواند در هر فرد متفاوت باشد.

بهترین زمان برای حاملگی یک روز قبل ز تخمک گذاری است تا اسپرم ها به لوله های رحمی رسیده باشد.

حال این سوال پیش می آید که فرایند تخمک گذاری چه زمانی انجام می شود؟ در جواب این سوال باید گفت که این فرایند حدودا 14 روز بعد از پریود یا یا چرخه ماهانه شکل میگیرد.

طبق تحقیقات انجام شده تخمک گذاری  طبیعی  روز 10 و روز 20 اتفاق می افتد اما بسیاری از زوجین در روز های 11،12 و 13 رابطه جنسی برقرار می کنند.

اسپرم ها تا 5 روز بعد از ورود به رحم زنده می مانند پس احتمال بارداری در هر شرایطی وجود دارد. اما در شرایطی که ذکر شد احتمال بارداری خیلی افزایش می یابد.

مطلب مرتبط: آیا رابطه با همسر روزه را باطل می کند ؟

چه نوع آمیزش و پوزیشنی سبب حاملگی می شود؟

در هر شرایط و پوزیشنی امکان بارداری وجود دارد اما اگر بخواهیم بعضی از آرگومان ها را همچون گرانش در نظر بگیریم در پوزیشن هایی که زن در بالا قرار می گیرد اسپرم ها برای رسیدن به مقصد باید سعی بیشتری بکنند و در این شرایط احتمال عدم رسیدن اسپرم ها به رحم نیز وجود دارد.

بهترین پوزیشن حالتی است که مرد روی زن قرار بگیرد، یک بالش زیر باسن زن باشد و مایعی منی و اسپرم را مستقیما وارد دستگاه تناسلی زن بکند.

شراط مورد نیاز برای بارداری

  • عدم مشکل مرد در انزال طبیعی
  • سالم بودن مایع منی
  • اسپرم های قوی و باردار
  • محیط سالم واژن
  • عدم انسداد لوله های فالوپ
  • تخمک های آماده باروری

هر چه قدر از شرایط ذکر شده کاسته شود به طبع به همان نسبت احتمال بارداری هم کاهش میابد اما باز هم احتمال بارداری وجود دارد و دور از انتظار نیست.

چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟

مطلب مرتبط: داشتن نزدیکی در زمان قاعدگی

تاثیر لذت جنسی در باردار شدن

قبل از تخمک گذاری هرمون هایی ترشح می شود که سبب افزایش میل جنسی می شود شما اگر روزی دید میل جنسیتان افزایش یافته است بدانید که بدنتان برای تخمک گذاری آماده می شود.

لذت جنسی درصد بارداری را افزایش می دهد اما گر لذتی هم نبود نگران نباشید در هر صورت احتمال بارداری وجود دارد.

تاثیر اورگاسم در بارداری

هنگام اورگاسم واژن حالت انقباظی به خود می گیرد که باعث می شود اسپرم ها راحت تر حرکت کنند، همچنین هنگام اورگام محیط واژن قلیایی می شود که این حالت مدت زمان زنده ماندن اسپرم ها را افزایش می دهد.

تاثیر دمای بدن درتخمک گذاری

بدن انسان معمولا دمای ثابتی دارد و در یک بازه خاص متغییر است که کاملا نرمال و استاندارد است، اگر درخانه دماسنج داشته باشید و بتوانید هر روز صبح قبل از انجام کاری دمای بدن خود را اندازه بگیرید عالی می شود.

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

در زمان تخمک گذاری هورمون هایی به نام پروژسترون در بدن افزایش می باید که سبب افزایش دمای بدن می شود. با مقایسه دمای بدن خود با سایر روز ها می توانید از زمان تخمک گذاریتان باخبر شوید.

تاثیر کم بودن اسپرم ها در بارداری

اگر تعداد اسپرم های مرد از تعداد استاندارد کم بود هیچ نگرانی نیست و در بازه زمانی تخمک گذاری می توانند یک روزدر میان رابطه جنسی برقرار کنند.

حاملگی بدون دخول

این مورد احتمال کمی دارد که طرف بدون دخول حامله شود اما غیر ممکن نیست چون اسپرم ها حالت بالاروندگی دارند می توانند از طریق واژن به رحم برسند و اگر تخمک گذاری هم انجام شده باشد بله احتمال حاملگی وجود دارد. اما درصد آن کم است.

چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟

مطلب مرتبط: رابطه جنسی در زمان بارداری

آیا با یکبار اسپرم امکان بارداری وجود دارد؟

اگر شرایطی همچون زمان و تخمک گذاری و … فراهم باشد بله، حتی یک اسپرم هم برای باردار شدن کافی و مفید است.

نتیجه گیری

حاملگی یک سری آرگومان هایی دارد که باید رعایت شود از جمله زمان تخمک گذاری که بسیار مهم است که هر چه قدر رابطه جنسی در زمان دقیق تری صورت گیرد احتمال حامله شدن هم افزایش می یابد. نظر شما در این باره چیست ؟ با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول درباره حاملگی

ریخته شدن اسپرم روی واژن باکره باعث بارداری می شود ؟

جواب این سوال بله هست اما احتمال خیلی کمی دارد ولی چرا بله است چون اسپرم ها خاصیت حرکت کردن و بالاروندگی را دارند که می توانند وارد واژن شده و به رحم راه پیدا کنند.

برای بارداری حتما باید دخول صورت بگیرد؟

همانطور که در سوال قبلی هم گفته شد احتمال بار دار شدن بدون دخول هم وجود دارد اما احتمال آن کم است. رابطه جنسی اگر در زمان تخمک گذاری انجام شود احتمال بارداری به مقدار زیادی افزایش می یابد.

برای بارداری نیاز به ارضا شدن زن هست؟

خیر نیاز نیست، ارضا شدن فقط احتمال بارداری را افزایش می دهد که اگر ارضا هم نشود باز هم احتمال بارداری وجود دارد.

احتمال حامله شدن دختر باکره وجود دارد؟

بله، وجود دارد اما فقط چند مورد دیده شده که در این شرایط باردار نشده اند اما در کل احتمال بارداری وجود دارد .

 

4.8/5 - (50 امتیاز)