تاریخ امروز :20 تیر 1403

از کجا بفهمم شوهرم گی (همجنسگرا) هست و تمایلی به خانوم ها نداره؟

اگر شما خانومی هستید که احساس می کنید شوهرتان از شما سرد و بی میل شده است؛ یا نمی تواند نیازهای شما را ارضا کند؛  احتمالا اولین گزینه ای که به ذهن شما خطور می کند؛ خیانت باشد. اما زمانی که مطمئن شوید پای زن دیگری در میان نیست؛ ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که؛ ممکن است شوهرم گی و همجنسگرا باشد؟ از کجا بفهمم آیا شوهرم همجنسگراست؟

لذا ما برای کمک به شما در این مطلب از سایت روانکده مهم ترین نشانه های شوهر همجنس باز را با شما در میان خواهیم گذاشت.

همجنسگرایی چیست و چه تفاوتی با دوجنسگرایی دارد؟

همجنسگرایی چیست و چه تفاوتی با دوجنسگرایی دارد؟

در کل سه نوع گرایش جنسی وجود دارد که عبارتند از: دگرجنس گرا، هم جنس گرا و دو جنس گرا. البته گفتنی است تاکنون عامل دقیق شکل گیری گرایش های جنسی مشخص نشده است؛ اما در کل  عوامل محیطی، ژنتیکی و هورمون ها؛ در آن نقش دارند و گرایش جنسی؛ اختیاری و ارادی نیست. همجنسگرایی و دو جنس گرایی تفاوت هایی با هم دارند:

هم جنس گرایی به معنی داشتن تمایلات جنسی، عاطفی یا عاشقانه نسبت به افراد همجنس می باشد؛ درحالی که افراد دوجنس گرا هم؛ به جنس مخالف و هم به همجنس خود؛ تمایل و گرایش دارند. برای همجنسگرایان مرد؛ واژه گی در زبان انگلیسی به کار برده می شود. برای دوجنس گرایی نیز واژه بایسکشوال در زبان انگلیسی به کار برده می شود.

جالب است بدانید تا سال 1950 اصطلاح دوجنسگرا برای افرادی استفاده می شد که دارای هر دو اندام جنسی زن و مرد بودند؛ اما بعدا معنی این واژه به افرادی که از نظر جنسی و عاطفی به بیش از یک جنس گرایش دارند؛ تغییر پیدا کرد.

مطلب مرتبط: چگونه رابطه خوبی داشته باشیم

همجنس گرا با دوجنسه تفاوت دارد

 دوجنس گرا را با دوجنسه اشتباه نگرید؛ زیرا یک مرد دوجنسه با اینکه ظاهری کاملا پسرانه دارد؛ اخلاق و رفتار و روحیاتش کاملا دخترانه است و تمایل دارد دختر باشد؛

در حالی که یک مرد دوجنس گرا کاملا رفتارهای مردانه دارد و از لحاظ شخصیتی و روحی و رفتاری هیچ تضادی با جنسیت خود ندارد و نمی خواهد دختر باشد و فقط از نظر جنسی و عاطفی به هر دو جنس تمایل دارند.

راه های مناسب برای تشخیص همجنسگرا بودن شوهر

راه های مناسب برای تشخیص همجنسگرا بودن شوهر

 دکتر جو کورت، متخصص سکس تراپیست در کتاب خود در مورد همجنس گرایی می گوید:

مهم ترین فاکتوری که مردان هم جنس باز را از سایر مردان متمایز می کند؛ این است که در دوران نوجوانی و بعد از بلوغ؛ به لحاظ عاطفی و جنسی به مردان دیگه علاقه دارند. در حالی که مردان غیرهمجنسگرا به هیچ عنوان بعد از بلوغ به جنس موافق خود علاقه عاطفی نشان نمی دهند.

قطعا برای هر زنی بسیار شوکه کننده است که بفهمد شوهرش؛ گی است اما باید با این واقعیت روبرو شود. نشانه های مردان همجنس باز یا همجنسگرا عبارتند از:

 • تمایل و اشتیاق کمی به برقراری معاشقه و رابطه جنسی با همسرش دارد.
 • به لواط علاقه دارد و نمی تواند همسرش را کاملا ارضا کند.
 •  ممکن است همسرش را به خاطر درخواست رابطه جنسی؛ به اعتیاد به رابطه جنسی متهم کند.
 •  با هیچ یک از رفتارهای همسرش؛ به لحاظ جنسی تحریک نمی شود.
 • علاقه زیادی به استفاده از ابزارها و اسباب بازی های جنسی دارد.
 • با اینکه داروهای تقویت کننده جنسی (ویاگرا) استفاده می کند باز هم به همسرش بی میل است.
 • با دوستان و همکاران مرد خود زیاد صمیمی می شود و علاقه دارد با آنها زیاد تماس فیزیکی داشته باشد. (گرفتن و نگهداشتن دست دوستان مردشان به مدت طولانی و شوخی های فیزیکی با آنها)
 • تحریک و عادت به خود ارضایی با دیدن کلیپ های پورن گی؛ که مردان در آنها با هم رابطه جنسی برقرار می کنند.
 • از عکس ها و کلیپ های پورن جنس مخالف خوشش نمی آید.
 • داشتن پروفایل در وب سایت های همجنسگرایانه.
 • داشتن مخاطبان همجنس زیاد در رسانه های اجتماعی و فعالیت زیاد آنلاین با آن ها.
 • در مکالمه های خود اغلب از مردان همجنس گرا صحبت میکند.
 • ممکن است حرف های تحقیرآمیزی در مورد مردهای همجنسگرا بزند و به نظر برسد که دچار همجنس گرا هراسی است.
 • بیش از حد به مکان هایی مثل سونا که مردان در آنجا لخت هستند؛ می رود.

مطلب مرتبط: آیا رابطه دهانی باعث انتقال ایدز می شود

آیا شوهری که می خواهد رابطه مقعدی روی او انجام شود همجنسگراست؟

تمایل داشتن به رابطه جنسی مقعدی نمی تواند؛ گرایشات جنسی فرد را مشخص کند و صرفا یک علاقه فردی است. چون مردان همجنسگرای زیادی وجود دارند که هیچ علاقه ای ندارند از مقعد خود رابطه جنسی داشته باشند.

آمار طلاق بیشتر بخوانید: آمار طلاق

مردان گی چند دسته هستند؟

ممکن است با مشاهده تمایلات جنسی خاصی در شوهر خود؛ به این فکر بیوفتید که ممکن است او گی باشد که این تمایلات عجیب را دارد. لذا بهتر است بدانید که مردان هم جنس باز به 3 دسته تقسیم می شوند:

 • تاپ: این دسته از مردان همجنسگرا در رابطه جنسی با مردان دیگر فقط نقش کننده دارند و تمایلی به دادن ندارند.
 • باد: این دسته از مردان همجنسگرا در رابطه جنسی با مردان دیگر فقط نقش دهنده دارند و تمایلی به کردن ندارند .
 • وی: این دسته از مردان همجنسگرا در رابطه جنسی با مردان دیگر هر دو نقس دهنده و کننده را دارند.

مطلب مرتبط: علت بی میلی مردان به رابطه زناشویی چست؟

با شوهر همجنس گرا چطور برخورد کنم؟

با شوهر همجنس گرا چطور برخورد کنم؟

اگر شما نشانه های همجنسگرایی را در شوهر خود مشاهده کردید؛ حتما باید اقدامی بکنید و از او بخواهید که به روانشناس مراجعه کند؛

وقتی مردی که همجنسگرا است؛ ازدواج می کند؛ یعنی با گی بودن خودش مشکل داشته است.

اما شاید بگویید که پس چرا همچنان به رابطه با مردان علاقمند است؟

در کنار نقشی که ژنتیک و هورمون ها در گرایش جنسی ایفا می کنند؛ برخی عوامل محیطی هم وجود دارند که منجر به ایجاد گرایش هم جنس بازی در فرد می شوند؛ مثلا ممکن است فرد در دوران کودکی مورد آزار و سوءاستفاده جنسی قرار گرفته باشد و به دلیل آسیبی که به روح و روان او وارد شده است؛ حس می کند قربانی است و بعد از بزرگ شدن می خواهد با بازی کردن نقش یک مرد قوی؛ انتقام بگیرد و احساسات سرکوب شده خود را تسلی دهد.

بنابراین بعد از اینکه مشخص شد شما با یک مرد همجنسگرا ازدواج کرده اید؛ اگر تمایل دارید به زندگی با او ادامه دهید؛ اولین کاری که باید انجام دهید این است که با همسر خود صحبت کنید و از او بخواهید به روانشناس مراجعه کند تا منشا و علت گی بودن او با آزمایشات و معایناتی مشخص شود.

مطلب مرتبط: سرد شدن رابطه عاشقانه

آیا همجنس گرایی مردان درمان می شود؟

اگر در مراجعه به روانپزشک سکس تراپیست مشخص شود که:

حالت اول) اختلال همجنسگرایی شوهر شما به دلیل ترشح آنرمال هورمون ها می باشد؛ در اینصورت این مشکل به راحتی با دارو درمان می شود.

 حالت دوم) در صورتی که مشخص شود که منشا همجنسگرایی همسر شما ژنتیکی و بیولوژیکی می باشد؛ قانون به شوهر شما اجازه تغییر جنسیت می دهد و تنها راه این است که طلاق بگیرید .

 حالت سوم) اگر مشخص شود که تجاوز و سوءاستفاده های جنسی دوران کودکی موجب هم جنس بازی در شوهر شما شده است؛ در این صورت با مراجعه به روان درمانگر و روش های درمانی همچون هیپنوتیزم یا شوک الکتریکی؛ این مشکل درمان می شود.

مطلب مرتبط: از کجا بفهمیم پسری قبل از ازدواج رابطه داشته است؟

کلام آخر

زمانی که یک خانم به همجنس باز بودن همسر خود پی می برد شوک بزرگی برای او خواهد بود. اما باید برای ادامه زندگی مشترک خود تصمیم بگیرد و در صورتی که می خواست زندگی زناشویی خود را با شوهرش ادامه دهد؛ باید برنامه ریزی درستی داشته باشد و برای درمان همسرش با او همکاری نماید و ممکن است در این مسیر لحظات دشواری داشته باشد.

3.7/5 - (7 امتیاز)