تاریخ امروز :20 تیر 1403

نحوه برخورد با خیانت دوست دختر

خیانت در رابطه عاطفی بدترین تجربه ای است که هر فردی ممکن است داشته باشد.تصوری در جامعه غالب است که خیانت فقط از جانب پسرها و مرد ها اتفاق می افتد؛ اما متاسفانه امروزه خیانت از طرف دخترها و خانم ها هم زیاد شده است و بسیار می شنویم که دوست دختر فلانی بهش خیانت کرد!

برخی از پسرها نمی دانند با خیانت دوست دختر خود چگونه برخورد کنند و چون به او وابستگی عاطفی پیدا کرده اند؛ ضربه احساسی بزرگی می خورند و سلامت روان آنها در خطر می افتد و درمانده می شوند. در واقع برخورد با خیانت دوست دختر روش هایی دارد و ما در این مطلب از روانکده می خواهیم درمورد بهترین روش های برخورد با دوست دختر خیانت کار صحبت کنیم.

نشانه های خیانت دوست دختر چیست؟

نشانه های خیانت دوست دختر چیست؟

زمانی که پسری در رابطه عاطفی با دوست دختر خود حس می کند که پارتنرش رفتارهای مشکوکی دارد و مثل سابق نیست؛ در صورتی که با نشانه های خیانت دخترها آشنایی داشته باشد می تواند تشخیص دهد که مورد خیانت دوست دخترش قرار گرفته است یا خیر. در غیر اینصورت  فقط با حدس و گمان و به صورت ناآگاهانه و بدون یقین قضاوت خواهد کرد و ممکن است با تصمیمات اشتباه و تهمت زدن به دوست دخترش رابطه را خراب کند. مهم ترین نشانه های خیانت دوست دختر موارد زیر می باشند:

 • مدام از شما و رابطه تان گله و شکایت می کند و به بهانه های گوناگون دعوا و مشاجره درست می کند و شما را مقصر جلوه می دهد.
 • دروغ های کوچک و بزرگ زیادی به شما می گوید و پنهان کاری می کند.
 • تمایل زیادی به بودن و همراهی با شما ندارد و دعوت های شما را به بهانه های مختلف رد می کند و به تماس ها و پیام هایتان دیر جواب می دهد و وقتی برای دوست دختر خود هدیه می دهید واکنش خاصی نشان نمی دهد.
 • زمان زیادی را با گوشی و در فضای مجازی صرف می کند و مدام رمز گوشی خود را عوض می کند و سعی می کند گوشی خود را از شما پنهان کند و مکالمه ها و چت های یواشکی و پی در پی دارد.
 • وقتی کنار شماست حواسش پرت است و  انگار ذهن و فکرش جای دیگری است و فقط جسمش در کنار شماست.
 • دیگر مثل گذشته وقتی با شما قرار دارد به ظاهر و آراستگی خود نمی رسد.
 • تغییرات ناگهانی در پوشش و ظاهر خود ایجاد می کند و برای تناسب اندام و جذاب تر شدن تلاش می کند.
 • نگرش او به آینده و برنامه هایی که با هم ریخته بودید تغییر می کند و بدون دلیل به دنبال بهم ریختن برنامه های مشترکتان و جدا کردن راه خود از شماست.

مطلب مرتبط: چگونه دوست دخترمان را وابسته کنیم؟

دلایل خیانت دوست دختر چیست؟

دلایل خیانت دوست دختر چیست؟

برخی از پسرها ممکن است بعد از خیانت دیدن؛ خود را مقصر بدانند و برخی نیز فقط دوست دختر خود را گناهکار می دانند؛ به هر حال هیچ دلیلی خیانت را توجیه نمی کند و نداشتن تعهد و وفاداری یک ضعف بزرگ شخصیتی می باشد. برخی عواملی که در خیانت دختران می توانند نقش داشته باشند عبارتند از:

 • نادیده گرفته شدن نیازهای عاطفی از طرف دوست پسر
 • انتظارات نامعقول و بیش از اندازه جنسی و احساسی دوست پسر
 • آسیب های روحی دوران کودکی همچون تعرض و تجاوز
 • تمایل به بازگشت به رابطه قبلی
 • نداشتن نقاط مشترک و اختلافات زیاد فکری، اعتقادی و اجتماعی
 • کم شدن علاقه به دوست پسر

مطلب مرتبط: چگونه با دوست دختر خود حرف بزنیم

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

برخورد صحیح با خیانت دوست دختر چیست؟

برخورد صحیح با خیانت دوست دختر چیست؟

اغلب افرادی که از طرف دختر مورد علاقه خود خیانت می بینند؛ سردرگم و شوکه می شوند و نمی دانند چه عکس العملی نشان دهند و می خواهند بدانند آیا جایز است که سکوت کنند و خیانت دوست دختر خود را نادیده بگیرند یا خیر؟

لذا ما در اینجا بهترین روش های برخورد با خیانت دوست دختر را برای پسران خیانت دیده معرفی می کنیم:

 • احساسات منفی مثل: ناراحتی، حقارت و کاهش اعتماد به نفس را سرکوب نکنید؛ چون سلامتی روانی شما آسیب می بیند. پس سعی کنید با ورزش، تفریح با دوستان و آشنایان و انجام کارهای مورد علاقه تان؛ ذهن و روح خود را به چیزهای دیگر متمرکز کنید تا در این فرصتی که به خود می دهید احساسات شما التیام یابد. البته اگر شرایط روحی حادی داشتید حتما از مشاور روانشناس کمک بگیرید.
 • نباید خلوت گزینی و دوری از دیگران را پیش بگیرید؛ بلکه ارتباط خود با دوستان و خانواده را بیشتر از قبل کنید؛ به هیچ عنوان سکوت اختیار نکنید و درباره احساسی که دارید و آنچه بر شما گذشته است با افرادی که صمیمی هستید صحبت کنید.
 • با اعتماد به نفس و خونسردی با دوست دختر خود صحبت کنید و علت خیانت دوست دخترتان را از خودش بپرسید. زمانی که دلایل خیانت دوست دخترتان را بدانید؛ راحت تر و با اطمینان خاطر می توانید براساس ارزش ها و معیارهایتان تصمیم بگیرید که حاضرید او را ببخشید یا قصد جدایی و اتمام رابطه با دوست دختر خود را دارید.
 • اگر دوست دخترتان از خیانت خود پشیمان بود و شما نیز درنهایت تصمیم گرفتید او را ببخشید؛ باید برای ادامه رابطه با او نکاتی را رعایت کنید؛ زیرا در صورتی که رفتارهای نادرستی داشته باشید احتمال تکرار خیانت بسیار زیاد خواهد بود.

نکات مهمی که بعد از بخشش خیانت دوست دختر باید رعایت کنید عبارتند از:

 1. از مرور کردن و بازگویی موضوع خیانت و سرزنش کردن دوست دخترتان اجتناب کنید؛ در غیراینصورت ادامه رابطه برای هر دوی شما آزاردهنده خواهد بود.
 2. با کسی که دوست دخترتان با او به شما خیانت کرده است؛ کاری نداشته باشید؛ زیرا او مقصر اصلی ماجرا نیست و احتمالا حتی در جریان دوستی شما و دوست دخترتان هم نبوده است.
 3. برای جلوگیری از احتمال خیانت مجدد؛ به محدود کردن دوست دختر خود اقدام نکنید؛ زیرا با این کار شما دوست دختر خود را تحت فشار روحی قرار می دهید و وقتی او حس کند شما دیگر به او اعتماد ندارید؛ اعتماد به نفس و عزت نفس خود را از دست خواهد داد.

اگر تصمیم گرفتید خیانت دوست دختر خود را ببخشید؛ مسائلی که باعث خیانت او شده است را برطرف کنید و رابطه تان را از نو بسازید و به هم احترام بگذارید و وفادار و متعهد باشید.

مطلب مرتبط: چگونه بفهمیم دختری قبلا دوست پسر داشته

کلام آخر

در صورتی که دوست دختر شما رفتارهای مشکوکی داشت و به طور غیرمعمولی این رفتارها را ادامه داد؛ اگر هیچ دلیل و مشکلی برای این رفتارها وجود نداشت؛ به احتمال زیاد شما از طرف دوست دخترتان مورد خیانت قرا گرفته اید و باید با روش های برخورد با خیانت دوست دختر آشنا باشید تا بتوانید تصمیمات درستی برای رابطه خود اتخاذ کنید.

3.5/5 - (2 امتیاز)