تاریخ امروز :20 تیر 1403

چگونه مردان عاشق می شوند؟

عاشق شدن یک امر بی اختیار است یعنی ما بی اختیار عاشق افراد می شویم، حتی ممکن است وجود فردی برای ما خوب نباشد ولی بی اختیار جذب آن فرد می شویم. معیار های عاشقی در مردان و زنان با یکدیگر تفاوت قابل توجهی دارند. در این مطلب از روانکده در نظر داریم به این عنوان که مردان چگونه عاشق می شوند بپردازیم. با ما همراه باشید.

عشق چگونه اتفاق می افتد؟

وقتی راجب عشق صحبت می کنیم ، اکثر به سمت چپ قفسه سینه یعنی قلبمان فکر می کنیم. ولی از نظر علمی عشق در مغز رخ می دهد و در قلب زندگی می کند. یعنی اینکه مغز شما در ابتدا برسی می کند که چرا من باید از فرد مقابل خوشم بیاید یا اینکه چه دلیلی وجود دارد که اصلا فکرم درگیر این ادم شود؟!

هنگامی که با مغز دلایل منطقی از نظر خود به سوالات شما پاسخ داد شما این فرد را ایده ال در نظر می گیرید و شروع به عاشق شدن می کنید. و وقتی عاشق شدید حال نوبت قلب است که بدون منطق عاشقی کند و در سینه شما شروه به تپیدن کند با این تفاوت که این تپیدن با تپیدن های قبل از عاشق شدن متفاوت است چرا که این بار محکم تر از قبل به سینه می کوبد.

طبق تحقیقات انجام شده فرد عاشق همانند فردی معتاد عمل می کند به گونه ای که اگر در کنار معشوق خود نباشد احساس ضعف و خماری می کند. دلیل این خماری این است که وقتی فردی عاشق می شود مغز با آزاد کردن هورمون های دوپامین، اکسی توسین، آدرنالین، وازوپرسین فرد را معتاد می کند. از این هنگامی که فرد از معشوق خود دور است یا رابطه به جدایی ختم شده است فرد درد جسمی و روحی متحمل می شود که این درد و عذاب ممکن است تا شش ماه یا بیشتر ادامه پیدا کند.

به گفته عاشقان فرد عاشق معتاد می شود و برای ترک اعتیاد باید پروسه زمانی خاصی طی شود تا فر مجدد به زندگی عادی خود باز گردد. عاشق شدن در مردان و زنان شدت متفاوتی دارد مثلا عشق در مردان فراموش نمی شود و مانند زخمی در دل باقی می ماند ولی در زنان این پروسه کمی فرق می کند.

مطلب مرتبط: چگونه با همسر خود عاشقانه حرف بزنیم؟

عاشقی در مردان

عاشق شدن در مردان به گونه ای است در یک لحظه رخ نمی دهد بلکه به مرور این اتفاق رخ می دهد. در ابتدا مردان از زنان قوی و زنانی که اعتماد به نفس قابل توجهی دارند و به خود ارزش می دهند خوششان می آیند. چرا که زنان مستقل و حرفه ای هر کسی را تحت تاثیر قرار می دهد.

مردان عاشق زنانی می شوند که به ان ها بسیار توجه کند و به همه نیاز های آن ها پاسخ دهد. ولی چیزی که در این جا قابل توجه است پاسخ به نیاز جنسی مردان در ابتدای روابط باعث می شود معشوقه شما از شما دوری کند. و این یک امر بی اختیار است که مردان بعد از ارضای جنسی از شریک جنسی خود در اوایل رابطه دوری می کند چرا که سوالات و شک و شبه های زیادی مغزشان درگیر می کند.

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

پس توجه داشته باشید رابطه جنسی در شش ماه رابطه بسیار اشتباه است و شما نباید تا زمانی که از عشق واقعی معشوق خود تن به رابطه جنسی دهید چرا که طبق نظرات برسی شده این شما هستید که شکست می خورید.

مردان برخلاف زنان خیلی سخت عاشق می شوند ولی اگر عاشق شوند بسیار سر سخت و جدی به رابطه فکر می کنند. و هر طور شده می خواهند محبوب خود را به دست آورند. مردان بسیار مرموز و غیر قابل پیش بینی هستن و شما ممکن است هیچ وقت مرد عاشق را از مردی که زبان باز است تشخیص ندهید ولی می توان به طور کلی چند نمونه از رفتار های مرد عاشق را برسی کرد.

 • مردان عاشق بسیار حسود و خود خواه هستند و فقط توجه شما را برای خودشان می خواهند.
 • مردان عاشق همانند یک پدر رفتار می کنند و در هر حال حامی شما هستند.
 • مردان عاشق بسیار گل می خرند و هدیه های زیادی برای خوشحالی شما تهیه می کنند.
 • مردان عاشق دوست دارند هر روز شما را ببینند و یا صدای شما را گوش دهند.
 • مردان عاشق شما را مانند بتی می پرستند به گونه ای که بیشتر رو پیشانی و دست شما را می بوسند.
 • مردان عاشق بیشتر از اینکه به فکر خود باشند به فکر شما هستند و از اینکه شما را آزرده خاطر کنند واهمه دارند.
 • مردان عاشق بیشتر دوست دارند در چشمان شما غرق شوند.
 • مردان عاشق بیشتر شما را باید اسم خاص صدا می زند این اسامی ممکن است دلبر باشد و حتی می تواند غضنفر باشد.
 • مردان عاشق از اینکه شما مرکز توجه دیگر مردان یا پسران باشید اصلا خوششان نمی آید و مخالف این خاطر است.

مطالب مرتبط: چگونه دوست دختر را دیوانه وار عاشق خود کنیم؟

چگونه می توان مردان را عاشق کرد؟

مردان احساسات بسیار قوی دارند و هم چنین بسیار سخت در دام عشق می افتند. ولی اگر بیافتند شما را همانند معبودی می پرستند و با احساسات بی دریغ خود شما را تا اوج می برند. شاید با خود بپرسید حال چگونه مرد ایده آل خود را مجذوب کنیم. از جمله راه های عاشق کردن مردان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صدای شما از جمله مواردی است که مردان را به خود جذب می کند. سعی کنید هنگام صحبت آرام و با طمانینه صحبت کنید. تا گیرایی صدای شما بیشتر شود.
 • سرسنگین باشید و خانومانه رفتار کنید
 • مردان از دختران شر و شیطون بسیار خوششان می آید سعی کنید شیطنت نیز داشته باشید
 • به خودتان برسید و به خودتان متکی باشید
 • مردان بیشتر عاشق چشمان شما می شوند سعی کنید با نگاه کردن به چشمام طرف او را مجذوب خود کنید.
 • سعی کنید دست خود را در همان ابتدا رو نکنید و پر از سوپرایز باشید

مطالب مرتبط:

چگونه یک پسر را عاشق خود کنیم؟

سرد شدن رابطه عاشقانه

کلام آخر

در این مطلب از به برسی عنوان های عشق چگونه اتفاق می افتاد، عاشقی در مردان، چگونه می توان مردان را عاشق کرد؟ پرداختیم . امیدواریم با مطالعه این مطلب پاسخ سوالات خود را دریافته باشید و این مطلب همانند دیگر مطالب روانکده برای شما عزیزان مفید واقع گردد.

4.2/5 - (99 امتیاز)