تاریخ امروز :20 تیر 1403

آیا رابطه از پشت باعث طلاق میشود

رابطه از پشت یا مقعدی یکی از انواع رابطه جنسیه که می‌تونه توی زندگی زناشویی وجود داشته باشه. البته رابطه مقعدی از نظر پزشکی هم توصیه نمیشه و ضرر های زیادی داره و تنها دلیل رواج پیداکردنش به خاطر فیلم های پورن هستش. البته اگه بهداشت و یک سری نکات رو رعایت کرد چیز زیاد بدی هم نیست. حالا این سوال پیش میاد که آیا این نوع رابطه می‌تونه باعث طلاق بشه یا نه؟

رابطه از پشت میتونه باعث طلاق بشه؟

اول از همه، رضایت هر دو نفر خیلی مهمه. اگه هر دو نفر از این نوع رابطه لذت می‌برن و هیچ اجباری در کار نیست، احتمال اینکه این رابطه باعث طلاق بشه خیلی کمه.

دومین مورد، عقاید مذهبی و فرهنگیه. توی بعضیا از فرهنگ‌ها و مذاهب، رابطه از پشت ممنوع یا گناه محسوب می‌شه. اگه یکی از زوجین به خاطر اعتقاداتش با این نوع رابطه مشکل داشته باشه، می‌تونه منجر به اختلاف و در نهایت طلاق بشه.

مشکلات جسمی یا روانی هم می‌تونن توی این قضیه دخیل باشن. بعضیا ممکنه به خاطر مشکلات جسمی یا روانی، نتونن این نوع رابطه رو انجام بدن یا ازش لذت ببرن. اگه این موضوع حل نشه، می‌تونه باعث نارضایتی و در نهایت طلاق بشه.

اعتماد و صمیمیت بین زوجین هم خیلی مهمه. اگه زوجین به هم اعتماد نداشته باشن و در مورد این نوع رابطه با هم صحبت نکنن، احتمال اینکه این رابطه باعث سوءتفاهم و در نهایت طلاق بشه بیشتره.

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

حالا یه جمع‌ بندی بکنیم

اینکه رابطه از پشت می‌تونه باعث طلاق بشه یا نه، به یه عالمه چیز بستگی داره. مهم‌ترین چیز، رضایت هر دو نفر و صحبت کردن با هم در مورد این نوع رابطه است. اگه زوجین به هم اعتماد داشته باشن و در مورد نیازها و خواسته‌های خود با هم صحبت کنن، می‌تونن از این نوع رابطه لذت ببرن و از بروز مشکلات جلوگیری کنن.

حالا یه سری حرف خودمونی

رابطه از پشت می‌تونه یه تجربه جدید و هیجان‌انگیز برای زوجین باشه.
اگه می‌خواید این نوع رابطه رو امتحان کنید، حتما قبلش با هم صحبت کنید و از رضایت هم مطمئن بشید.
به عقاید و باورهای هم احترام بذارید.
اگه مشکلی دارید، حتما با یه متخصص مشورت کنید.
یادتون باشه که رابطه جنسی یه بخش مهم از زندگی زناشوییِ و باید در موردش با هم صحبت کنید و به همدیگه احترام بذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری