تاریخ امروز :20 تیر 1403

چگونه دوست پسرم را به ازدواج ترغیب کنم؟

چند روز پیش در یکی از جلسات از من سوالی پرسیده شد مبنی بر این که چگونه می توانم دوست پسر خود را راضی به ازدواج کنم. موضوع این مقاله را قصد دارم به این موضوع اختصاص دهم، شما این شرایط را در نظر بگیرید که رابطه ای که با شریک عاطفیتان دارید در سطح مناسبی قرار دارد و شما قصد دارید آن را به سطح بالایی برسانید.

آینده ای که با دوست پسرتان می بینید، آینده ای زن و شوهری است، تصور می کنید که از خانوادتان خاستگاری می کند، بچه دار شده اید و …. . اما با این که از عشق و علاقه او نسبت به خود مطمئن هستید باز فکری برای شروع زندگی مشترک و خواستگاری ندارد. در این حالت است که بلاتکلیفی به شما دست می دهد و به این فکر می افتید که راهی برای ترغیب کردن، تشویق کردن و حتی وادار کردن پسر به ازدواج پیدا کنید.

چگونه دوست پسرم را به ازدواج ترغیب کنم؟

حال به موضوع اصلی میرسیم که چطور می توان به مردی که از ازدواج طفره می رود و وقتی از ازدواج بحث می افتد ماجرا را میپیچاند به ازدواج مجاب کرد. تا آخرهمراه روانکده بمانید تا این موضوع جذاب را با هم بررسی کنیم.

فهرست مطالب

چرا رابطه به ازدواج ختم نمی شود

قبل از این که بپردازیم به این موضوکه که چگونه می توان مرد را به ازدواج ترغیب کرد باید این مورد را بررسی کنیم که چرا تا الان طرف مقابل هیچ اقدامی برای ازدواج نکرده و هیچ پیشنهادی نداده است. دلیل این مورد می تواند در هر رابطه ای متفاوت باشد که نکته قابل توجهی را به همراه دارد.

آیا برای آینده نقشه ی مشترکی دارید؟ آیا شما اهمیتی در زندگی او دارید یا فقط صرفا به عنوان یک تقریج به شما نگاه می کند. شاید برای شما به این صورت باشد که از زمان دوستی قصد ازدواج و تشکیل یک زندگی مشترک را داشته اید اما برای او این گونه نبوده و فقط یک زنگ تفریح را داشته اید، در این صورت آنچنان امیدی به ازدواج و تشکیل زندگی مشترک نداشته باشید.

اما اگر او هم مثل شما قصد ازدواج و تشکیل زندگی مشترک را داشته باشد و با شما همیشه از آینده و زندگی مشترک حرف میزند اما تا حالا هیچ اقدامی نکرده است بهتر است بنشینید با او از علت های عدم قدم گذاشتن رو به جلو صحبت کنید از آن دلایل مطلع شوید.

از دغدغه های موجود در این مسیر که باعث می شود که پا پیش نگذارد می توان به این مورد اشاره کرد که شاید زمان بیشتری برای شناخت نیاز داشته باشد یا نتوانسته کاملا به شما اعتماد کند یا شاید هم دلایل دیگری مانند مشکلات خانوادگی یا مشکلات مالی داشته باشد.

مطلب مرتبط: چگونه از دوست پسر خود انتقام بگیریم

به همین دلیل باید عواملی که که سبب عدم پیشروی میشود را شناخت و با آگاهی کامل آن موانع را حل کرد و اورا به ازواج و تشکیل زندگی مشترک تشویق کرد.

نگذارید رابطه ای که دارید به دلایل کاملا پیش پا افتاده بلاتکلیف بماند. بهتر است در این مورد اقدامی بکنید

با چه راه هایی می توان دوست پسر را برای ازدواج مجاب کرد

حال بعد از شناخت موانع وقت عمل رسیده است باید تلاش کنید و به نتیجه دلخواهی که خودتان می خواهید برسید، در ادامه کلیدی ترین نکات را بیان می کنیم که صد در صد می تواند به شما کمک کند.

با این شگرد ها که کاملا جنبه روانشناختی دارد به راحتی می توانید نظر دوست پسرتان را به ازدواج کاملا تغییر و مثبت کنید.

این دقیقا همان چیزی است که می خواهید پس دست بکار شوید و زندگی رویایی که همیشه آرزو داشتید را بسازید تا شاد و خرم زندگی کنید.

 • رابطه را بی تعهد نگذارید

اگر این گونه فکر می کنید که دست روی دست بگذارید، دوست پسرتان از شما خواستگاری خواهد کرد، بدانید که کاملا در اشتباه هستید. این طرز فکر فقط مدت زمان دوستی را افزایش می دهد و بس.

اگر می خواهید دوست پسرتان قدم پیش بگذارد و شما را خواستگاری کند باید یک تکانی به رابطه ای که دارید بدهید و این دسترسی را از او بگیرید که بی تعهد و بی مسئولیت به رابطه نباشد چون باعث می شود دوستی که بینتان وجود دارد کاملا عادی شود.

طوری حرکت کنید که او همیشه کنجکاو باشد تا از عواطف و احساساتی که نسبت به او دارید سر در بیاورد و همیشه در حال کنکاش و جست و جو باشد.

در زندگی روزمره هم این تکنیک را به کار ببرید. برای مثال آخر هفته با دوستان خود برنامه تفریح بچینید ولی تا شب روز پنج شنبه خبری و اطلاعی به دوست پسر خود ندهید با این روش او متوجه اهمیت شما می شود.

اما این نکته را بدانید که فاصله نا امنی رابطه و متقاعد کردن به ازدواج بسیار باریک و نازک است که در پیاده کردن چنین تکنیک هایی باید مراقب باشید تا زیاده روی نکنید که نتیجه خطر سازی به همراه نداشته باشد.

 • دلبسته و وابسته کنید

طفره رفتن از خواستگاری و دست دست کردن حتما به این معنا نیست که هیچ جایی در زندگی او ندارید و برای آینده نقشه دیگری دارد. او باید حس کند که در زندگی چیزی کم دارد و نمی تواند بدون شما زندگی کند. باید این گونه به او القا کنید که او فقط شما را نمی خواهد بلکه به شما نیاز دارد.

باید تکنیک وابسته کردن را به کار ببرید و او را وابسته خود کنید. باید به صدای رسای او، بهترین دوستش، همبازی تنیس آخر هفته‌اش و بهترین قنادی تبدیل شوید که خوشمزه‌ترین شیرینی مورد علاقه‌اش را میپزد تبدیل شوید.

زمانی که با هم وقت می گذرانید باید تمام نگرانی هایی که دارد و آن لحظه فراموش کند و به فکر شما باشد. او باید بداند که در کنار شما مشکلی پیش نخواهد آمد و می تواند در آن مدتی که با شما همراه است ساعاتی خوش و زیبایی را بگذراند.

و با این روش او ترغیب می شود که مدت زمان زیادی را با شما صرف کند و خاطرات مختلفی را با شما به ثبت برساند. این نکته را بدانید که اگر میخواهید برای او مانند مایه حیات باشید باید این مورد را بدانید که او نیاز دارد در بعضی مواقع از شما فاصله بگیرد.

مطلب مرتبط: کادو مناسب برای تولد دوست دختر

شاید دلش بخواهد مدتی با خود تنها باشد و به خود زمان اختصاص دهد مثلا در تنهایی خود کتاب بخواند یا به تماشای فیلم بنشیند و …. در کل اگر چنین فضایی به او بدهید و محیطی فراهم کنید که نشان دهنده اعتماد شما به او باشد، نا خودآگاه او جذب شما خواهد شد و سپاسگزارتان خواهد شد.

چگونه دوست پسرم را به ازدواج ترغیب کنم؟

اين گونه مي شود كه او با شما بودن را محدوديت نمی بیند و مشتاق می شود که زمانی که با شما صرف می کند را افزایش دهد.

 • توجه زیادی به خود داشته باشید

تا حالا احساس گم شدگی داشته اید به خودتان بیاید و ببینید که در رابطه ای که دارید گم شده اید؟ فقط خودتان در این رابطه تلاش می کنید و از کار های خود و چیز هایی که سبب می شود خوشحال شوید دست کشیده اید چون فقط فکرتان خوشحال و شاد کردن او بوده است.

این گونه طرز فکر کاملا عادی است که فکر کنید تمام درخواست های او را انجام دهید و نیاز هایش را رفع کنید قلب او را به دست آورده اید اما بهتر است بدانید که این طرز فکر آنچنان صحیح نیست و ضرری که با خود به همراه دارد از سودش بسیار بیشتر است.

اگر می خواهید شرایطی فراهم کنید دوست پسرتان قدم جلو بگذارد و برای ازدواج اقدام کند باید شما را ارزشمند همچون الماس و طلا بداند. او باید درک کند که شما هم برنامه و هدف های خود را دارید و کاملا و به صورت 100 در 100 تحت اختیار او نیستید.

شاید همیشه دردسترس بودن ابتدا جذاب به نظر برسد اما مطمئن باشید که با مرور زمان خسته کننده می شود و تاثیری که میگذارد منفی است نه مثبت. از همین امروز برنامه‌هایی را برای خودتان در نظر بگیرید که او محور اصلی‌اش نباشد. تفریحات قدیمی خود را دوباره شروع کنید. اگر چند بار در هفته کاری را انجام دهید که خوشحالتان می‌کند، این شادی و استقلال جذابیت شما را در نظر مرد رویاهایتان چندبرابر می‌کند و برای ازدواج کردن با شما ترغیب می‌شود.

 • با دوستان متاهل نشست و برخاست کنید

یکی از راه هایی که دوست پسرتان را ترغیب به ازدواج می کند این است که با افرادی معاشرت کنید که متاهل هستند یا سعی کنید محیطی را فراهم کنید تا به راحتی بتواند با خانواده شما هم رفت و آمد داشته باشد.

اگر با چنین افرادی معاشرت کنید، آرام آرام تاثیر خود را روی دوست پسرتان می گذاردو کم کم شروع می کند که در رویای خود زندگی مشترکش با شما را بسازد. این دتسه از رفقا و دوستان ویژگی های اصلی زندگی متاهلی را نشان می دهد و هیچ گونه ابهامی را باقی نمی گذارند.

این مورد بیشتر به افرادی صدق می کند که پدر و مادرش ازهم طلاق گرفته اند. این مورد در این دسته از مردان وجود دارد که به دلیل تجربه تلخی که داشتند دیدگاهیی متفاوت نسبت به ازدواج دارند و از انجام دادن آن دوری می کنند.

چگونه دوست پسرم را به ازدواج ترغیب کنم؟

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

در این شرایط شما باید به او بفهمانید که تمام رابطه های زن و شوهری به طلاق ختم نمی شود و ما بین آن ها می توان زوج های خوشبختی را هم پیدا کرد که از با هم بودن لذت می برند.

 • صحبت کردن در باره جدایی

اگر این طرز فکر همراه شما است که رابطه ای که دارید در مسیر صحیحی حرکت نمی کند، باید تغییر بزرگی در زندگی خود ایجاد کنید تا بر رابطه شما تأثیر بگذارد. هر از گاهی به این موضوع اشاره کنید که دوست دارید برای تحصیل یا یافتن فرصت های شغلی جدید به شهر دیگری بروید.

مطلب مرتبط: از کجا دوست پسر پیدا کنیم؟

البته یک اشاره کوتاه کافی نیست، باید او را به این باور برسانید که واقعا قصد حرکت دارید. جستجوی خود را شروع کنید و به مرد مورد علاقه خود توضیح دهید که چگونه یک شغل جدید در شهر دیگری باعث پیشرفت شغل شما می شود. حتی اگر واقعاً برنامه ای برای مهاجرت ندارید، فکر جدایی از او او را تشویق می کند که عجله کند و از شما بخواهد که با او بمانید.

 

 • بفهمانید گزینه های دیگری برای ازدواج دارید

نیازی به کار های پلیسی و ترسناک نیست، فقط این نکته را بداند که شرایط همیشه این گونه باقی نمی ماند کافی و کارساز است. او باید بداند که تنها مرد موجود روی کره زمین نیست هر چند شما به او علاقه دارید اما مردان دیگری هم هستند که عباقه مند به ازدواج با شما هستند.

بهتر است کمی او را عصبانی کندی و به خواستگار هایی که دارید اشاره ریزی داشته باشید. این ترفند به او می فهماند که هم امکان دارد شما جذب اسیر مردان شوید و هم سایر مردان می توانند جذب شما شوند. اگر ریشه ترس در او جوانه بزند مطمئن باشید که برای داشتن شما از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

 • چند قدم عقب بکشید

ما قبول داریم که اجرای این توصیه بسیار دشوار است. وقتی کسی را دوست دارید، صمیمانه می خواهید در تمام لحظات زندگی خود با او باشید. اما موضوع این است که اگر همیشه در کنارش باشید او به حضور شما عادت می کند و قدمی برای ازدواج برنمی دارد. اگر می خواهید در ازدواج دوست پسرتان را راضی کنید، یک قدم به عقب بردارید و از عشق خود دور شوید تا او ناخودآگاه به شما نزدیک شود.

چگونه دوست پسرم را به ازدواج ترغیب کنم؟

وقتی از دوست پسرتان چه از نظر جسمی و چه از نظر عاطفی فاصله می گیرید، هوشمندانه همه چیزهایی را که او به آن عادت کرده و بدیهی می داند، از بین می برید. به عنوان مثال، اگر دیگر از بوسه های شکلک در پیامک های صبحگاهی خود استفاده نکنید، متوجه خواهید شد و تعجب خواهید کرد که چرا دیگر بوسه نمی فرستید.

فاصله جسمی و عاطفی باعث می شود که او بخواهد لحظات خوش گذشته را دوباره زنده کند. او خیلی زود متوجه می شود که اگر می خواهد بدن، روح و ذهن شما را به طور کامل تصاحب کند، چاره ای جز پیشنهاد رسمی از شما ندارد!

 • بی خبر تصمیم مهم بگیرید

اگر می خواهید دوست پسرتان به طور جدی به رابطه شما فکر کند و او را تشویق به ازدواج کند، بدون هماهنگی با او یک خرید بزرگ انجام دهید

. به عنوان مثال، بدون اینکه او بداند یک تلفن همراه جدید برای خود بخرید. این خرید غیرمنتظره باید چیزی باشد که او اصلاً از شما انتظار ندارد. فقط مراقب باشید که توانایی خرید آن دستگاه را دارید، با شنیدن پیشنهاد ورشکست نمی شوید. وقتی متوجه می شود که شما چیزی را بدون هماهنگی با او خریده اید، این استقلال بی سابقه او را غافلگیر می کند و باعث می شود که فکر کند واقعاً به او نیازی ندارید و بودن یا نبودنش تأثیری در زندگی شما نخواهد داشت.

اگر عزیزتان از شما بپرسد که چرا قبل از چنین خرید مهمی با او چک نکردید، به سادگی پاسخ دهید: “خب، تو شوهر من نیستی.” این پاسخ ممکن است او را عصبانی کند، اما در نهایت او را به فکر ازدواج می اندازد.

 • با دوستانتان وقت بگذرانید

قبل از شروع رابطه شما زندگی اجتماعی بسیار فعالی داشتید و حتی نمی توانستید تعداد دوستان خود را بشمارید. اما به محض اینکه رابطه با دوست پسرتان جدی شد، جلسات دوستانه خود را لغو کردید و در جلسات هفتگی با بهترین دوستانتان شرکت نکردید.

بالاخره دوستان دیگر شما را دعوت نکردند و حالا که به خود آمده اید متوجه می شوید که مدت هاست از دوستانتان خبری ندارید. گذراندن وقت با دوستان یکی از موثرترین و ضروری ترین نکات برای ازدواج دوست پسرتان است. به او بفهمانید که شما خارج از این رابطه زندگی اجتماعی خود را دارید، این استقلال و موقعیت اجتماعی باعث می شود او جنبه جدیدی از شخصیت شما را ببیند.

چگونه دوست پسرم را به ازدواج ترغیب کنم؟

مطلب مرتبط: از کجا بفهمیم دختری قبل از ازدواج رابطه داشته است

مردها نمی خواهند تمام عمر دوست دخترشان باشند و همه چیز به آنها ختم می شود. بنابراین امروز به لیست تماس تلفنی خود نگاه کنید و با دوستان وفادار خود که مدت ها قبل از ورود این شخص به زندگی شما سارقان شما بودند تماس بگیرید. اگر آنها دوستان واقعی باشند، شما را به خاطر بی احتیاطی و غیبت طولانی شما خواهند بخشید. فقط حتماً آنها را به عروسی خود دعوت کنید، زیرا مطمئناً زمانی که با دوستان خود بیرون بروید، شوهرتان شروع به برنامه ریزی برای عروسی می کند.

 • توقعات مالی را تا جای ممکن کم کنید

بسیاری از مردان به دلیل ترس از هزینه عروسی و شروع زندگی مشترک، تمایلی به خواستگاری و ازدواج ندارند. اگر می خواهید دوست پسرتان را تشویق به ازدواج کنید و می دانید که عشقتان از هزینه های هنگفت زندگی مشترک می ترسد، به او بگویید که برگزاری یک مراسم عروسی ساده هم شما را راضی می کند. اگر نامزدتان بداند که مجبور نیست حساب بانکی خود را خالی کند تا شما را راضی کند، تمایل به خواستگاری دارد. همچنین، همیشه می‌توانید در سال‌های آینده که هر دو فرصت‌های مالی بهتری دارید، زندگی مشترک خود را بهبود ببخشید.

 • به سفر مجردی بروید

ما واقعاً می گوییم بدون او سفر کنید، هر کجا می خواهید بروید. چمدان های خود را ببندید و از چشمان او دور شوید. اگر می خواهید دوست پسرتان را متقاعد کنید که از شما خواستگاری کند، یک سفر یک طرفه می تواند توجه او را جلب کند.

به برخی از دوستان خود بگویید و با آنها به سفر بروید یا می توانید به تنهایی به سفر بروید. در طول سفر او را بی خبر نگه ندارید، اما مکالمات تلفنی را کوتاه و دوستانه نگه دارید. در طول سفر سرتان داغ است، برای مدتی تنها به سفر می روید، بنابراین نمی توانید بیش از سه دقیقه با او صحبت کنید. مطمئن باشید این سفر یک طرفه بی سابقه او را شگفت زده خواهد کرد. اگر چند هفته تا چند ماه پس از سفرتان یک خواستگاری عاشقانه شنیدید، تعجب نکنید.

 • در مورد عروسی زیاد صحبت نکنید

از آنجایی که او همیشه در مورد عروسی صحبت می کند، می داند که شما می خواهید با او ازدواج کنید. شما با هیجان در مورد عروسی دوستتان صحبت می کنید، به شکلی رویایی از زیبایی یک دسته گل رز سفید صحبت می کنید، و او به طرز عجیبی به نحوه فالو کردن تمام پروفایل های مرتبط با عروسی خود در اینستاگرام نگاه می کند.

چگونه دوست پسرم را به ازدواج ترغیب کنم؟

چرا دقیقاً این کار را نمی‌کنید و یک برچسب روی پیشانی‌تان نمی‌زنید که روی آن نوشته شده است: «با من ازدواج کن، چرا به من پیشنهاد ازدواج ندادی؟» اگر می‌خواهی دوست پسرت را مجبور به ازدواج کنی، دیگر در مورد عروسی صحبت نکن.

این همه صحبت های بی پایان در مورد ازدواج کاری جز بدبختی و اضطراب عشق شما ندارد. آرام باش. شما به معشوق رویاهای خود روشن کرده اید که می خواهید بقیه عمر خود را با او بگذرانید و نیازی نیست قبل از اینکه به طور رسمی به دادگاه بروید، تمام جزئیات عروسی رویایی خود را برای او شرح دهید.

 • مهلت معینی برای او تعیین کنید

اگر مدت زیادی از شروع رابطه شما می گذرد و به نظر نمی رسد که عشق شما خواستگاری داشته باشد، وقت آن است که برای او ضرب الاجل تعیین کنید. شما به او اولتیماتوم نمی دهید، فقط می خواهید او بداند که شما برای زندگی خود برنامه دارید و می تواند با شما برای تحقق این برنامه ها همکاری کند یا می تواند برنامه دیگری ارائه دهد.

اگر مدتی با هم دوست بوده اید و در حال ازدواج هستید، به دوست پسر خود بگویید که می خواهید تا X ماه آینده نامزد کنید. در این مورد، دو حالت وجود دارد: یا دوست پسر شما می گوید که قصد دارد به زودی از شما خواستگاری کند یا برای انجام کارها زمان بیشتری می خواهد.

مطلب مرتبط: متن کوتاه عاشقانه

از عزیزتان بپرسید چقدر طول می کشد و اگر او بخواهد با این طرح جدید موافقت کنید. اگر دوست پسر شما مطمئن نیست که می خواهد با شما ازدواج کند، نوبت شماست که تصمیم بگیرید آیا می خواهید با مردی باشید که هنوز برای ازدواج مردد است یا خیر.

 • نگرش خود را شرح دهید

آخرین توصیه ما به شما این است که در مورد تمایل خود برای ازدواج با دوست پسر خود صادق باشید. ازدواج برای برخی از مردان که آن را فقط یک قرارداد می بینند، موضوع مهمی نیست. اما اگر در حال خواندن این مطلب هستید، ازدواج ممکن است برای شما مهم باشد. ازدواج می تواند نشانه نهایی تعهد باشد و به شما اطمینان بیشتری در امنیت و ثبات رابطه خود بدهد.

همچنین ممکن است بخواهید تشویق شوید که بقیه عمر خود را با یک مرد بگذرانید، فکر زندگی بدون او غیرقابل تحمل است. دلایل خود را برای ازدواج با مرد مورد علاقه خود به اشتراک بگذارید. حتی اگر معشوق شما نمی خواهد ازدواج کند، همین که می داند چقدر می خواهید ازدواج کنید، کافی است او را متقاعد کنید که ازدواج کنید. اگر می دانست که می خواهد شما را تا آخر عمر بشناسد، با رضایت با عقد ازدواج موافقت می کرد که شما را خوشحال می کرد.

چگونه دوست پسرم را به ازدواج ترغیب کنم؟

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی این مضوع پرداختیم که چگونه می توانیم دوست پسر خود را به ازدواج ترغیب کنیم؟ نظر شما در این باره چیست؟ آیا در خانوادتان کسسی بوده که با چنین موردی دست و پنجه نرم کرده باشد؟ با ما و سایر کاربران به اشتراک بگدارید. همچنین برای دریافت مشاوره های تخصصی می توانید با روانکده در تماس باشید

درباره “چگونه دوست پسرم را به ازواج ترغیب کنم؟” بیشتر بخوانید:

به این مقاله امتیاز دهید