تاریخ امروز :14 اسفند 1402
چه چیزی اثر متادون را زیاد می کند؟

چه چیزی اثر متادون را زیاد می کند؟

متادون یک ماده ساخته دست بشر است که ممکن است برای کاهش علائم ترک در افراد معتاد به هروئین یا سایر مواد مخدر به عنوان بخشی از برنامه سم ‌زدایی و حفظ اعتیاد به مواد مخدر استفاده شود. همچنین ممکن است به عنوان یک مسکن استفاده شود.

متادون بر روی گیرنده های مواد افیونی به روشی مشابه مورفین برای تسکین درد عمل می کند. این مسیر های صعودی درد را مهار می کند و درک و پاسخ به درد را تغییر می دهد.  متادون از دسته دارو هایی است که به عنوان مسکن های مخدر شناخته می شوند. همچنین ممکن است آن را یک ضد درد مخدر نیز نامید. مسکن دارویی است که برای تسکین درد استفاده می شود. با این حال، متادون بیشتر در درمان اعتیاد به مواد افیونی استفاده می شود.

متادون یک ماده کنترل شده با زمان بندی II است.

 

نقاط مثبت متادون

نقاط متادون عبارت اند از:

 • برای درمان درد به اندازه ‌ای شدید که نیاز به درمان مداوم و شبانه ‌روزی در بیمارانی که نسبت به سایر مسکن‌ های اپیوئیدی و غیر اپیوئیدی واکنش نشان می ‌دهند یا تحمل نمی ‌کنند، استفاده می‌شود.
 • ممکن است تحت شرایط سخت برای درمان اختلالات اعتیاد به مواد افیونی استفاده شود.
 • علائم ترک همراه با متادون عموما شدید تر از مورفین است و شروع کند تری دارد.

عوارض متادون

عوارض متادون

اگر بین 18 تا 60 سال سن دارید، هیچ داروی دیگری مصرف نمی ‌کنید یا هیچ شرایط پزشکی دیگری ندارید، احتمالا عوارض جانبی آن ‌ها عبارتند از:

 • آرام بخش، خواب آلودگی یا سرگیجه که ممکن است بر توانایی فرد در رانندگی یا کار با ماشین آلات تاثیر بگذارد. الکل باید اجتناب شود زیرا می تواند به اثر آرام بخش متادون کمک کند.
 • قرص های متادون ممکن است باعث افسردگی جدی و تهدید کننده زندگی (تنفس غیرمعمول کم عمق و آهسته) شوند. احتمال بروز این بیماری در افراد مسن یا ضعیف در کودکان یا در افرادی که از قبل مشکلات تنفسی دارند بیشتر است. این اثر روی تنفس برای مدت طولانی ‌تری باقی می ‌ماند و دیر تر از اوج اثرات تسکین درد متادون رخ می ‌دهد. الکل نیز می تواند این اثر را بد تر کند.
 • همچنین ممکن است باعث افزایش تعریق، حالت تهوع، استفراغ، سردرد، یبوست شدید، تشنج و چندین اثر نامطلوب دیگر شود.
 • به دلیل خطر بالای اعتیاد و احتمال سوء مصرف، متادون باید فقط در بیمارانی استفاده شود که نسبت به سایر مسکن‌ ها (اعم از مسکن‌ های افیونی یا غیر مخدر) حساسیت نشان نمی ‌دهند یا به آن‌ ها پاسخ نمی ‌دهند. متادون به عنوان یک داروی سوء مصرف در نظر گرفته می شود.
 • استفاده نادرست از متادون ممکن است منجر به مصرف بیش از حد یا مرگ شود.
 • ممکن است باعث اختلالات جدی ریتم قلب شود، حتی در دوز های معمول.
 • مصرف در دوران بارداری می تواند باعث سندرم ترک در نوزادان شود که در صورت عدم تشخیص و درمان می تواند تهدید کننده زندگی باشد.
 • ممکن است باعث کاهش شدید فشار خون یا افت ناگهانی فشار خون در هنگام رفتن از حالت نشسته یا دراز کشیدن به حالت ایستاده شود.

ممکن است با تعدادی از دارو ها از جمله سایر مواد افیونی، بنزودیازپین ها و سایر دارو های مضعف سیستم عصبی مرکزی تداخل داشته باشد که منجر به آرامبخشی عمیق، افسردگی تنفسی و گاهی اوقات مرگ می شود. همچنین ممکن است با دارو های متابولیزه شده از طریق تعدادی از سیستم های آنزیمی کبدی CYP یا دارو هایی که سروتونین ترشح می کنند (مانند دارو های ضد افسردگی، ضد روان پریشی و ترامادول) تداخل داشته باشد.

متادون در کبد انباشته می شود و مصرف مکرر و مصرف بیش از حد ممکن است اثرات سمی آن را افزایش دهد. اگرچه فقط 4 تا 8 ساعت طول می کشد، اما ممکن است تا 59 ساعت طول بکشد تا 50 درصد از یک دوز از بدن دفع شود.

متادون یک پنجره درمانی باریک دارد که به این معنی است که بین متادون بیش از حد (و اثرات سمی) و خیلی کم (به این معنی که بی اثر است) مرز ظریفی وجود دارد. تنوع گسترده ای در نحوه جذب، متابولیسم و ​​پاسخ افراد به متادون وجود دارد که خطر دریافت دوز سمی یا غیر موثر را افزایش می دهد. این به این معنی است که نمودار های هم ارزی مواد افیونی نباید هنگام تغییر از مواد افیونی به متادون و بالعکس استفاده شوند.

متادون فقط از داروخانه های معتبر در دسترس است.

مانند سایر دارو های مخدر، اثرات نامطلوب کلی متادون به فعالیت بیش از حد گیرنده های مواد افیونی مربوط می شود، از جمله:

بیشتر بخوانید: نام قرص های نعشه کننده

 • دیافورز / برافروختگی
 • خارش
 • حالت تهوع
 • دهان خشک
 • یبوست
 • آرام بخش
 • بی حالی
 • دپرسیون تنفسی

 

متادون همچنین با طولانی شدن QTc (بیش از 450 میلی ‌ثانیه) همراه است که منجر به اختلال عملکرد قلبی و هیپوگلیسمی شدید در جمعیت‌ های خاص بیماران می‌ شود.

عوامل تاثیر گذار بر بیشتر شدن اثر متادون

عوامل تاثیر گذار بر بیشتر شدن اثر متادون

در طول درمان با متادون از الکل یا دارو های حاوی الکل استفاده نکنید. این ممکن است عوارض جانبی سیستم عصبی مانند خواب آلودگی، سرگیجه، سبکی سر، مشکل در تمرکز و اختلال در تفکر و قضاوت را افزایش دهد. در موارد شدید، فشار خون پایین، دیسترس تنفسی، غش، کما یا حتی مرگ ممکن است رخ دهد.

با برخی از فرمول ‌های طولانی اثر دارو های مسکن، مصرف الکل نیز ممکن است باعث آزاد شدن سریع دارو شود و در نتیجه سطوح خونی بالایی داشته باشد که ممکن است کشنده باشد. اگر در مورد نحوه مصرف این دارو یا سایر دارو هایی که برایتان تجویز شده سوالی دارید با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

بیش از دوز توصیه شده متادون استفاده نکنید و از فعالیت هایی که نیاز به هوشیاری ذهنی دارند مانند رانندگی یا کار با ماشین آلات خطرناک تا زمانی که متوجه نشدید دارو بر شما تاثیر می گذارد اجتناب کنید. مهم است که در مورد سایر دارو هایی که استفاده می کنید، از جمله ویتامین ها و گیاهان دارویی، به پزشک خود اطلاع دهید. استفاده از هیچ دارویی را بدون مشورت با پزشک خود قطع نکنید.

اگر به طور منظم گریپ فروت یا آب گریپ فروت مصرف می کنید، باید از نظر عوارض جانبی و یا تغییرات در سطح متادون تحت نظر باشید. بدون مشورت با پزشک، مقدار محصولات گریپ فروت را در رژیم غذایی خود کم یا زیاد نکنید. انتظار نمی رود آب پرتقال با هم تداخل داشته باشد.

تداخل متادون و سایر دارو ها می تواند منجر به مصرف بیش از حد یا مرگ شود. دارو هایی که سیستم تنفسی را تضعیف می کنند (مانند بنزودیازپین ها) اثرات متادون را افزایش می دهند. دارو هایی که بر متابولیسم تاثیر می گذارند می توانند علائم ترک متادون را القا کنند.

دارو های HIV، nevirapine و efavirenz متابولیسم متادون را افزایش می دهند و باعث ترک مواد افیونی می شوند. برخی از مهار کننده‌ های پروتئاز (PIs) ممکن است همین اثر را داشته باشند، به‌ ویژه زمانی که با افزایش دوز کمی از ریتوناویر همراه باشند. ریفامپیسین داروی سل متابولیسم متادون را افزایش داده و نیمه عمر متادون را کاهش می دهد.

 

از تجربیات خود در مورد موادی که اثر بخشی متادون را زیاد می کنند می توانید در کامنت ها به اشتراک بگذارید. در صورتی که سوالی در این مورد دارید می توانید در کامنت ها بپرسید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

3.7/5 - (47 امتیاز)

20 یک نظر

 1. محمدجواد طهماسبی پاسخ

  سلام
  تکنیک ارتباط سازی آسانسوری یا سخنرانی آسانسوری یکی از قوی ترین روش هاست برای گسترش کسب و کارها،دوستی ها،روابط اجتماعی و …..
  اگه این تکنیک رو به خوبی تمرین کنیم تحولی بزرگ در زندگی مون ایجاد میشه
  من مدتهاست که از این روش برای معرفی خودم استفاده می کنم مخصوصا زمان هابی مثل سوار شدن به اتوبوس،هواپبما،قطار و همچنین در مسافرت‌ها به راحتی می شه با افرا جدید و بیشتری آشنا بشیم
  ممنون از مطالب مفیدی که به اشتراک می گذارید

 2. روح الله عظیمی پاسخ

  سلام من چهارده سالمه سه روزه همش فگر های منفی تو مغزم هست تپش قلب هم بیشتر است کف های دستم عرق می کنه فگر می کنم همه جانم می لرزه حتا اونقدر حالم بد میشه که گریه می کنم میشه برام کمک کنید.

  1. شیخ نوید پاسخ

   سلام دوست عزیزالبته عوامل بسیاری میتونه ایجاد چنین مشکلی کنه ازجمله بیماری اعصاب وروان و مهمتراینکه باید به چند سوال کوتاه من پاسخ بدی تا تشخیص دقیق داده بشه اما بنده علت را مورد خاص وخطرناکی میدونم که درصورت عدم پیشگیری سریع عوارض و اثار مخرب و جبران ناپذیری به دنبال داره اگر تمایل داشتی میتونی با شماره تماس زیر ارتباط برقرارکنی تا بنده تا جای ممکن به رفع مشکل کمک کنم انشاالله قانون اول :نگران چیزهای کوچک نباش قانون دوم:همه چیزها کوچیک هستن

  2. کیانوش مومیوند پاسخ

   احتمال خیلی زیاد خونت غلیظ است و با حجامت حالت خوب میشه.منم اینطور بودم احساس میکردم الان دیگه میمیرم دیگه دنیا تموم شده انگار یه اتفاق خیلی بدی افتاده استراب خیلی شدید داشتم خیلی سخته درضمن شما احتمال زیاد قبلا دچار گاز گرفتی شده ای تمام گازهای خونه از لوله بخاری تا دستگرها و شلنگهارو چک کن .این علام معمولا فصل سرما بیشتره وقتی از وسایل گرمایشی گازی استفاده میکنید.

  3. صالح نجاتی آجی بیشه پاسخ

   سلام عزیزم نترس چیز خاصی نیست شما دچار افسردگی مینور شدید وحتما به یک متخصص اعصاب روان مراجعه کنید به ذکتری مراجعه کنید که هم پزشک باشد هم مشاوره که با یه تیر دونشون زده باشیذ که همه مشاوره بده هم برای شما دارو تجویز کنه شما برای مدتی هم که شده نیاز به دارو دارید تعریق کف دست وپا وگزگز شدن یعنی اضطراب، تپش قلب هم همینطور افکار منفی هم همینطور گوشه گیری گریه کردن، دلهره، کم خوابی یا بالعکس، پرخوری یا کم خوری، افسردگی عوامل مختلفی باعث ایجادش میشن، 1جنبه ارثی ژنتیکی و هنگام بلوغ به خاطر تغییرات هورمونی وکاهش سرتونین مغز 2کم خونی 3 فشار عصبی بخاطر ازدست دادن مرگ عزیران و یا موقعیت شغلی یا مالی ویا هرچیزی که باعث شک وغم واندوه یکباره بشوند 3افسردگی فصلی بدلیل کمبود ویتامین دی که درنقاط شمالی درجاهایی که انرژی خورشید کم است وهوا اغلب درزمستان وحتی بهار پاییز ابری وبرخورشید غالب است انرژی خورشید یکی از منبع های حیاتی برای تامین ویتامین دی است، درخونه های آپارتمانی دارای عدم نورگیری مناسب این امر تشدید تر میشه 4افسردگی پس از زایمان یا هنگام بارداری بدلیل تغییرات شدید هورمونی وکاهش سرتونین مغز، 5 جنبه موروثی ویا استفاده از محرکهای نظیر امفتامین ها، ماری جوانا، مشروبات الکلی و یا مخدرها، اصلی ترین عوامل اینها هستند درکل عوامل زیادی دخیلی میتونند باشند مصرف خودسرانه دارو ومکملهای غذایی و یا داروهای هورمونی باعث این امرمیتونه بشه درمورد شما میتونه اگر آقا هستید بخاطر بلوغ وتغییرات هورمونی بدن اتفاق بیافته جای نگرانی نیست گذراست و درعلم روانشناسی به سرماخوردگی روانی معروف است انقدر شایع هست وقابل حل به شرط مراجعه به کاردان متخصص مجرب نه توصیه دیگران و یا مراجعه به دعانویس و رمال و خرافات بی پایه وبدون توجیح علمی دعا بستن برات و جن زده شده واین چرت وپرتها نگران نباش گذراست، بیمارهای اعصاب وروان کمترین دوره درمانشون 6 ماهه هست یعنی خود بیماری کلا کمتر از 6 ماه نمیشه درمان قطعی کرد پس عجول نباش همراه مادر یا پدر هرکسی که راحت ترید باش حتما تواوالین فرصت نوبت بگیرید پزشک متخصص اعصاب وروان که مشاوره هم باشند، برای تپش قلب معمولا پرروپرانول با توجه به شدت دوز متناسب برای خواب پرفنازین برای افسردگی و تنظیم سرتونیندمغز داروی سیتالومپرامین تجویز میشه البته بستگی به نظر دکتر داره قرصهای آرامبخش دیگر نظیر ایمی پرامین، کلومیپرامین هم کم کننده است عزیزم اصلا نگران نباش نود ونه درصد انسانها توزندگیشون تجربه میکنند اینو دست کم یکبار حتی خود پزشکان اعصاب وروان انشالله زودتر سلامتیت بدست بیاری ورزش کم کنند است، گوشت قرمز کمتر بخور، قارچ عدس سبز برای استرس خوبه، زعفران دم کرده استخودوس درکنار درمانت کم کنند ه است، توجمع باش هفته ای دوبار کمش استخر برو جکوزی سونا خیلی کمک کننده است تنها نمون تا افکار منفی اومد سراغت برو توجمع بشین مشغول کن خودت رو از دکتر بخواه که برات یه چکاب هم بنویسه چون شاید کم خون باشی یا پرکاری ویا کم کاری تیرویید هم باعث ایجاد افسردگی واین اعلاعم میشه من بدترین افسردگی داشتم خودمم کمک کردم به خودم وصدها جلد کتاب خوندم البته به شما توصیه میکنم اصلا الان دنبال مطالعه تواین زمینه نرید تا درمان کامل من استثنی بودم

 3. محمدتقی مجد پاسخ

  عالی بود
  این نشون میده چقدر مطالعه مهمه !
  ممنونم ، واقعا داشتم این مورد رو فراموش میکردم .

 4. احمد رضا پاسخ

  متسفانه انقدر جرایم بدتر زیاد شده که بچه ای مثل من که پدر و مادر دو قطبی‌داره رسیدگی نمیشه

 5. رضا مجیدی پاسخ

  سلام. ممنون از مطالب مفیدتون. به نظر شما منابع اصلی مطالعه بشه یا کمک آموزشی؟

 6. ماهان پاسخ

  سلام.من نوزده سالمه ,دوساله شربت متادون میخورم..من از زمانیکه متادون مصرف میکنم حس زنانگی پیدا کردم و میل به م ف ع و ل شدن.واقعا دیگه خسته شدم میخام خودکشی کنم..نمیتونم متادون رو ترک کنم..جالبه وقتی به حا متادون شیره میکشم دیگه حس زنانگی ندارم…چکارکنم؟چطوری ترک کنم

 7. شاهین پاسخ

  سلام هیچ جا ننوشته چیکار کنیم که بعد خوردن قرص اثرش زیاد بشه کسی اگر میدونه توضیح بده

 8. asghar ahmadi پاسخ

  با سلام
  نظر من با توجه به تجربه هجده سال مصرف متادون و قبل از اون مدت دوازده سال مصرف تریاک و شیره در مورد مصرف مواد (تریاک و شیره) و نهوه ترک مواد با استفاده از متادون رو خدمتتون عرض
  میکنم
  اینکه کسی که مواد مصرف میکنه و میخواد با متادون ترک کنه بهترین راه اینه که اول با شربت متادون شروع کنه و پس از۱۲ روز از شربت متادون بیاد ی پله پایینتر و قرص متادون مصرف کنه و بعداز گذشت ۱۲ روز مصرف قرص متادون بدن امادگی ترک و قطع مصرف جایگزین مخدر (متادون) رو داره و اون موقع میتوتید تصمیم بگیرید که واقعا پاک بشید یا اینکه قرص متادون رو جایگزین مواد کنید و بعنوان نگهدارنده مدتها و سالها از قرص متادون استفاده کنید البته توجه داشته باشید بعداز مصرف شربت متادون باید از قرص متادون ۴۰ استفاده منید پ در پایان بهتراست ازقرص متادون پنج۵ استفاده کنید و روزی ی دونه صبح تا صبخ مصرف کنید بهتر هست که دوره تغییر مصرف مواد از شیره به شربت متادون و پس از اون از شربت به قرص و نهایتا از مصرف قرص ۴۰ به پنج میلی گرمی درروز رو با مشورت پزشک و زیر تظر پزشک انجام بدین و مطمعنم موفق میشید بدون خماری و درد لز مواد کنده میشید و معتاد متادون پنج میشین که این مقدار کم رو هم میتوانید خیلی راحت ترک یا بعنوان نگهدارنده کم هزینه و کم ضرر (نسبت به شیره) مصرف کنید پاینده و موفق باید

 9. asghar ahmadi پاسخ

  خواستن توانستن هست و مطمعنم هر شخص معتاد و بهتربگم بیمار( مصرف کننده مواد مخدر سنگین و…) با توکل و پشتکار میتونه خیلی راحت مصرفش رو کم کنه یا عملش رو پایین بیاره و به مرور ترک کنه البته ،، بشرط اینکه دیگه دنبال نعشه بودن نباشه و به حال عادی و طبیعی رضایت بده و حال کنه اگر دنبال نعشگی هستین اصلا خودتون رو بزحمت نندازین برای ترک کردن ولی اگر واقعا دنبال نعشگی دیگه نیستی و بعنوان بیماری که باید هرروز مواد یا داروی جایگزین مواد مصرف کنه
  بخودت نگاه میکنی مطمعنم میتونی ترک کنی یا نوع مواد مصرفیت رو با متادون دوز پایین ۵ جایگزین کنی و بری دنبال کارو زندگیت و از باتلاق مواد گرون قیمت و بی خاصیت نجات پیدا کنی مطمعنن هرکسی نمیتونه روزی ی مثقال شیره بخره مصرف کنه ولی یک قرص متادون ۵ میلی رو میتونه بخره و مصرف کنه هرچند کم درامد و بیکارباشه برای همه هموطنان چه زن و چه مرد دختر یا پسر ارزوی سلامتی و موفقیت دارم.. یا حق

  1. س معبودی پاسخ

   سلام ،سوالی داشتم ،من می دونم که همسرم متادون مصرف میکنه ،گاهی مصرفش خیلی کم میشه و قرص یک چهارم توی جیبش می بینم ،می دونم قصد ترک داره ولی نمی تونه گویا ،،حالا سوالی داشتم ،بعضی وقت ها اخلاقش سر جاشه ،بعضی وقت ها عصبی و تند خو و بددهن و بی قرار و پر خواب میشه ،می خوام بدونم وقتی قرص مصرف میکنه عصبی و پرخواب میشه یا وقتی مصرف نمی کنه و قصد ترک رو داره ؟

 10. ایران پاسخ

  مصرف متادون در نهایت منجر به مرک میشود دوستهن زیادی دیدم از دست رفتن‌ پس تنها با کم کردن طی یو پروسه نود روزه کنار بزاریک دنیای نعشگی فایده نداره و انسان پیشرفت نمیکند‌ . میتوانیدهم برای عدم افسردگی از قرصها ریس پریدون و سیتپرام دوز کم با نظر و مشوربا با روانشناس مصرف کنید حتنا بعد از ترک متادون باید یک سال تحت درمان روانشناسی باشید مگرنه اون ترک زهر مار خودتان و خانوادتان میشه‌ و طرف اصلا هیچ کاری نمیکنه فعالیت نداره اگر متاهل باشه اتاق خوابش مختل میشه ووو اینها مسال اصلی واقعی بود گفتم نه تز تحقیقاتی الکی اصل مطلب گفتم

 11. مهدی پاسخ

  احسن به شما آقای احمدی کدلسوزاننه وجامع کامل کمک نمودید سوالم ازشما برای ترک شیشه نظرتان وراهکارتان چی خیلی ممنونم اژشما

 12. بهرام نجدریحانی پاسخ

  با سلام من خودم مصرف کننده متادون وشیشه و حتی تریاک وکراک بودم .با اینکه وضعیت مالی خوبی دارم ومجرد هستم ولی خدا گواه هست در کانون گلستان مراغه که یکی از بی کفایت ترین وکثیف ترین کانون های ایران هست واقعا مرگ را به چشم دیدم یعنی مرده بودم ،باز دم ناهید عشق یعنی خانم دکتر پاشایی واستاد بزرگوار م آقایان رجعتی گرم « آمبولانس خصوصی نورنجات عرشیا»که من را با شوک و تنفس مصنوعی وکپسول اکسیژن نجات دادند،💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐🌿🌿🌿🌿🌿🌿🪵🪵🪵

 13. ali eskandare پاسخ

  سلام،من برای ترک تریاک گرفتار متادون شدم،۵سال روزی یه ۴۰،کارگر بنایی هستم،به مدت ۲سال گل واین یکسال آخرهشیش مصرف میکردم،تصمیم گرفتم سرخود ترک کنم که بزرگترین اشتباه بود،متادون از۴۰ یهو رفتم رو۲۰میل،هشیش کلا تعطیل کردم،بعد۲روز عوارض هاش شروع شد،افسردگی،گرفتگی سر دقیقا ساعت ۱۰صبح و۵بعدظهر که موقع مصرفم بود،لرز،تپش قلب ۲دقیقه،اضطراب شدید،رفتم پیش روانپزشک برام فلوکستین یک دونه موقع ظهر،آلپرزولام نیم نصف صبح نصف شب+یه قرص کلودینیوم،یه هفته خوردم عالی بود،بعدمتوجه شدم فقط به آلپرزولام نیاز دارم،فلوکستین وکلودیوم وقطع کردم،الان ۴۵ روز هشیش نمیکشم ولی نگرانیم رو آلپرزولامه،ازوقتی شنیدم چقد عوارض داره الان ۳روزه دارم هر۲روز یه خورده کم میکنم،دارم جواب میگیرم،خواهش میکنم به هیچ عنوان سمت گل وهشیش نرین خواهش میکنم بدتر از گل وهشیش وجود نداره موادی ،مخصوصا عوارض ترکش چون مستقیم با مغزتون کار داره،بدبلایی سرتون میاد،سرخود هم ترک نکنین مث من مرگ وبه چشام دیدم،اگه این هشیش نبود به راحتی متادون ترک میکردم،به قول دوستمون دوزتون وهر ۳ روز یا یه هفته بیارین پایین،الان درگیر ترک آلپرزولام ام با این که فقط ۴۰ روز یه نیم میل مصرف داشتم،کاش دکتر به جاش یه چیز دیگه تجویز می‌کرد برای اضطرابم، اونایی که به کمک نیاز دارن تجربه یه دوستان رو بخونن یه چیزایی یاد میگیرن،هیچ وقت قطع کامل نکنین حالا هرچی که میخواد باشه،یواش یواش مث من نباشید به قول دکترم چن سال مصرف کردی انتظار داری یه ماهه پاک شی،یواش یواش عجله نکنین تو اطاق حبص نشین برین بیرون پیاده روی ورزش مث طناب زدن، عالی طناب، الان که دارم پیام میدم جفت پاهام درد دارن وبیخوابم باید تحمل کرد،برای پاک شدن حاظرم همه چیزمو بدم تادوباره پاک شم،مراقب خودتون باشید برای همه جوونای سرزمینم دعا میکنم،❤❤

دیدگاه