تاریخ امروز :2 اردیبهشت 1403
آیا-ویروس-کرونا-می-تواند-از-طریق-رابطه-جنسی-منتقل-می-شود؟

آیا ویروس کرونا می تواند از طریق رابطه جنسی منتقل می شود؟

میل جنسی از غریزه ها طبیعی در تمامی جانداران است که با رسیدن به اوج لذت جنسی، این نیاز در مدت کوتاهی برطرف می شود. سکس یا رابطه جنسی در واقع عملی بین دو فرد هم جنس است که با دخول آلت مردانه به واژن زن به همراه نوازش و آمیزش جنسی صورت می گیرد.

در زندگی مشترک مشاوره فردی بسیار در نزدیکی و رابطه جنسی تاثیرگذار بوده و آرامش را در زندگی به ارمغان می آورد که می توانید برای دریافت هرگونه مشاوره به سایت روانکده مراجعه کنید.

راه های ایمن برای سکس در دوران کرونا

در سکس با نزدیکی چه از طریق دهانی و چه از طریق مقاربتی ویروس ها از جمله موارد زیر که به سختی درمان می شوند، منتقل می شوند. به این دلیل است که رعایت بهداشت فردی و استفاده از کاندوم در حین نزدیکی توسط پزشکان متخصص زنان زایمان توصیه می شود.

اچ آی وی (HIV)

بیماری ایدز در حالت کلی ویروسی با پوشش کپسید است که ایمنی و دفاع بدن را بسیار کاهش می دهد. برای این ویروس هیچ درمانی کشف نشده و فقط با داروهای ضد ویروسی قابل کنترل هستند و بیشتر از طریق رابطه جنسی، بزاق دهان، سرنگ های آلوده و خون منتقل می شود.

راه-های-ایمن-برای-سکس-در-دوران-کرونا

سوزاک (Gonorrhea)

سوزاک یکی دیگر از ویروس ها و عفونت های باکتریایی است که از طریق رابطه جنسی در نوجوانان و جوانان در حالت بی علائمی نمایان می شود. این عفونت با دارو های ضد ویروسی و آنتی بیوتیکی در مدت زمان بلند قابل درمان بوده و دهانه رحم را در زنان درگیر می کند.

کلامیدیا (Chlamydia)

از دیگر بیماری های عفونی مقاربتی می توان به کلامیدیا اشاره کرد که از شایع ترین بیماری های جنسی است. این بیماری از طریق نزدیکی و رابطه جنسی از فرد مبتلا منتقل می شود که با دارو های آنتی بیوتیکی قابل درمان است. از علائم این بیماری باکتریایی می توان به درد و سوزش در حین ادرار اشاره کرد.

سفلیس (Syphilis)

سفلیس نیز از بیماری های واگیردار جنسی است که توسط باکتری ترپونما پالیدوم به وجود می آید. این ویروس از طریق زخم و رابطه جنسی منتقل پیدا کرده و در اطراف دهان، لب، دستگاه تناسلی با علائم های زیر نمایان می شود.

 1.     تب و خستگی
 2.     زخم های متورم
 3.     نمایان شدن زخم ها و جای زخم بدون هیچ درد و علائمی
 4.     بثورات های پوستی

تبخال تناسلی (Herpes)

HSV از بیماری های عفونی شایع مقاربتی است که توسط ویروس هرپس سیمپلکس به وجود می آید. این ویروس از طریق رابطه جنسی از جمله از رابطه جنسی واژینال و آنال منتقل می شود که بهترین راه درمان استفاده از قرص های ضد ویروسی و آنتی باکتریایی است.

راه-های-ایمن-برای-سکس-در-دوران-کرونا-2

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)

ویروس پاپیلومای انسانی یا اچ پی وی یکی از بیماری های عفونی است که از طریق نزدیکی و رابطه جنسی از فرد مبتلا منتقل می شود. این بیماری در بسیاری از افراد باعث ایجاد زگیل تناسلی یا همچنین انواع سرطان های بیان شده در زیر در ناحیه تناسلی می شود.

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

 • کارسینوم سلول بازال
 • کارسینوم سلول سنگفرشی
 • ملانوما
 • سارکوم ها
 • کارسینوم ادنواسکواموس

این بیماری مقاربتی نیز در غیر صورت درمان همانند اچ آی وی به بیماری غیر قابل درمان تبدیل شده و عوارض بسیاری را در بدن بروز می دهد. بهترین راه استفاده از قرص های ضد ویروس برای کنترل این ویروس است.

بهترین و امن ترین راه برای داشتن یک رابطه جنسی بی خطر، رعایت بهداشت فردی و استفاده حتمی از کاندوم است که این شرایط در دوران کرونا به دلیل انتقال سریع، کمی متفاوت تر است. در این دوران پیشنهاد پزشکان در دوری از نزدیکی و سکس است که در صورت واجب و مبتلا نبودن هیچ مشکل و محدودیتی ندارد.

آیا خود ارضایی راه حلی برای سکس در کرونا است؟

خود ارضایی نوعی تحریک جنسی در مردان و زنان است که با دست و بدون دخول آلت جنسی صورت می گیرد. در حالت کلی خود ارضایی توسط خود شخص با دست زدن یا مالیدن واژن یا همچنین دست کام دهی توسط هر کاری که باعث لذت جنسی می شود، است.

همچنین خود ارضایی عملی در رابطه جنسی در بین زوجین برای کشف بیشتر نواحی بدن است که باعث افزایش لذن جنسی و همچنین ارگاسم می شود. این روش طبیعی برای آمیزش جنسی بسیار تاثیر گذار بوده و توسط پزشکان متخصص زنان زایمان در مشاوره زناشویی توصیه می شود.

در دوران کرونا در صورت بیمار بودن پارتنر جنسی شما، خود ارضایی جوابی برای میل جنسی شما می تواند باشد اما در صورت رعایت بهداشت که از عفونت جلوگیری کند. آلت تناسلی بسیار حساس در برابر باکتری ها و ویروس ها است که بهترین راه رعایت بهداشت فردی و موارد بیان شده قابل توجه زیر است:

 • نظافت اندام تناسلی با شوینده مخصوص واژینال
 • رسیدگی به بهداشت دهان به همراه استفاده از خمیر دندان و مسواک
 • تمیز بودن و شستن دست ها به دلیل انتقال باکتری به واژن
 • تخلیه مثانه قبل از رابطه جنسی یا خود ارضایی
 • دوش ساده قبل از نزدیکی

در-دوران-کرونا-چطور-رابطه-جنسی-داشته-باشیم؟

در دوران کرونا چطور رابطه جنسی داشته باشیم؟

نیاز به رابطه جنسی از غرایز طبیعی در انسان ها است که ارگاسم و رابطه جنسی جوابگوی این نیاز بوده و نق بسیار پر رنگی در زندگی زناشوئی دارد. مشاوره مهارت ارتباطی بسیار می تواند به بهتر و با کیفیت تر شدن رابطه شما با ایجاد آرامش در زندگی کمک کند.

در دوران کرونا به دلیل انتقال این ویروس، روش های پیشنهادی از طرف پزشکان قرار گرفتن در پوزیشن هایی با کمترین میزان تماس چهره به چهره است. سکس دهانی همچنین از بزرگترین ریسک های ابتلا به این بیماری در صورت مبتلا بودن فرد مقابل است.

در حالت کلی مهار کردن میل جنسی در این شرایط برای شما مناسب خواهد بود چرا که احتمال ابتلا به این بیماری را بسیار افزایش می دهد. مشاوره روانشناسی در این دوران برای بهتر شدن شرایط روحی و روانی نیز می تواند بسیار مفید باشد.

کلام آخر

دلایل سرد مزاجی در زنان امروزه از بزرگترین مسائل زناشویی است که رابطه را برای هر دو طرف سخت تر کرده است. اقدام به درمان سرد مزاجی سخت نبوده و با استفاده از دارو برای سرد مزاجی زنان و  روغن خوب برای رابطه جنسی می توانید شروع کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *