تاریخ امروز :20 تیر 1403
آیا-رابطه-در-دوران-پریودی-ضرر-دارد؟

آیا رابطه در دوران پریودی ضرر دارد؟

رابطه جنسی یک غریزه فعال و کاملا طبیعی در وجود همه موجودات زنده است که از از نظر روان شناسی به رابطه ای عمیق و عاطفی میان دو جنس مخالف اشاره می شود. نقش رابطه جنسی در زندگی زوجین نقش بسیار مهمی را شامل می شود که با مشاوره زناشویی از پزشکان با تجربه روانکده، می توانید بهترین  لحظه ها را برای خود و همسر خود به ارمغان بیاورید.

آیا تحریک شدن در دوران قاعدگی ضرری دارد؟

سکس رابطه ای بین دو جنس مخالف برای رسیدن به اوج لذت جنسی است که با تماس بدنی و کلامی به همراه معاشقه شکل می گیرد. نتیجه ای لذت بخش در این نوع نزدیکی، رسیدن به ارگاسم دو طرف است که با برخی تغییرات بدنی همراه است.

ارضای جنسی در واقع باعث انقباض و موزون و عضلات محدوده بین ناحیه تناسلی و مقعد یا میان دو راهی می شود که اعضای تولید مثل شروع به عملکرد خود می کند. ارگاسم د چند ثانیه رخ داده و کوتاه ترین مرحله از رابطه است.

برقراری رابطه در بارداری و زمان پریودی بنا به دلایل مختلفی از طرف پزشکان متخصص توصیه نمی شود. انجام این کار در این برهه باعث ایجاد برخی از آسیب های روحی و جسمی می شود که می توان به بیماری هایی نظیر موارد ذکر شده زیر اشاره کرد:

کلامدیا

کلامیدیا یک عفونت باکتریایی برای زوجین است که در حین مقاربت منتقل و دیده می شود. این باکتری عفونتی خطرناک، می تواند واژن یا دهانه رحم و در مردان آلت تناسلی را درگیر کرده وبا علائم های بیان شده زیر باعث مختل درعادات ماهانه شود.

 1.     ترشحات غیر طبیعی
 2.     سوزش در هنگام رابطه جنسی
 3.     خونریزی بین عادات ماهانه
 4.     چرک یا ترشح آبکی
 5.     احساس درد در هنگام دخول
 6.     ترشحات شیری از از آلت تناسلی مردانه
 7.     بیضه های متورم که به دست زدن موجب احساس درد می شود

سوزاک

Gonorrhea یا سوزاک یک بیماری و عفونت آمیزشی شایع، در بین زوجین است که از طریق نزدیکی جنسی منتقل می شوند. عامل این بیماری نوعی باکتری به عنوان نسریاگونورآ یا گنوکوک منفی است که از نشانه های این بیماری می توان به علائم زیر اشاره کرد:

 1.     تکرر ادرار
 2.     احساس درد به دلیل سوزش ادرار
 3.     ترشحات چرکی غیر طبیعی به رنگ زرد یا سبز و سفید پنیری مانند
 4.     تورم و قرمز شدن دهانه مجرای آلت
 5.     تورم یا هر گونه درد در بیضه ها
 6.     گلو درد مزمن و مداوم

آیا-تحریک-شدن-در-دوران-قاعدگی-ضرری-دارد؟

سیفلیس

این بیماری یک نوع عفونت مقاربتی در بین زوجین است که توسط باکتری ترپونما پالیدوم به وجود آمده و علائم های خود را بروز می دهد. سیفلیس یک بیماری بسیار واگیردار بوده و با تماس پوستی در طی نزدیکی و معاشقه انتقال می یابد که از علائم های رایج این بیماری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.     زخم های مقعدی  و تناسلی
 2.     زخم های قرمز و متورم بدون درد در اطراف لب و دهان
 3.     زخم های عمیق و متورم در آلت تناسلی
 4.     بثورات پوستی
 5.     تب و خستگی شدید
 6.     اچ آی وی (HIV)

اچ آی وی

ویروس نقص یا اچ آی وی یک بیماری عفونتی است که ایمنی و دفاع بدن آدم را کاهش داده وبه سرعت خودش را نشان می دهد. اچ آی وی بسیار برای بدن به دلیل کپسید (به اندازه ای برابر 125 نانومتر) رخ داده و گلبول های سفید را درگیر می کند که علائم این ویروس شامل موارد بیان شده زیر است:

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

 1.     تب های شدید و مکرر
 2.     ابتلا به بیماری های ویروسی و فرصت طلب
 3.     متورم شدن غدد لنفاوی در گره بافت های زیر بغل، گردن و کشاله ران
 4.     خستگی های مزمن و تمام نشدنی
 5.     دیده شدن لکه های تیره پوستی یا ضایعات دهانی و زبانی
 6.     زخم های مقعدی  و تناسلی
 7.     تبخال دستگاه تناسلی

تبخال دستگاه تناسلی

تبخال تناسلی یک عفونت شایع جنسی و بیماری مراقبتی در بین زوجین در حین مقاربت است که توسط ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد می شود. هیچ درمانی برای این بیماری مشخص نشده و دارو هایی فقط برای کاهش علائم درد و خطر ابتلا به دیگران تجویز می شود.

چند-روز-دبعد-از-پریود-می-توان-نزدیکی-کرد؟

چند روز دبعد از پریود می توان نزدیکی کرد؟

در بعضی از زنان به دلیل اینکه سطح استروژن در طول هفته پیش از آغاز عادات ماهانه به صورت روزانه بیشتر می شود، افزایش و میل به نزدیکی و رابطه زناشویی افزایش پیدا می کند. البته بیشتر زنان بالا ترین سطح میلی جنسی را در روز های نزدیک به تخمک گذاری تجربه می کنند که تقربی حدود دو هفته پس از پریودی است.

در کل رابطه جنسی در پریودی با رعایت موارد بهداشتی و ایمنی ذکر شده زیر و همچنین با آشنایی و تهیه مشاوره مهارت ارتباطی بی خطر بوده و به گفته پزشکان می تواند در کاهش درد های قاعدگی و سردرد بسیار موثر باشد. در زمان پریودی نیز امکان بارداری وجود داشته و مدت و جریان خون پریود کوتاه و کم شود.

 1.     استفاده حتمی از کاندوم بهداشتی و سالم
 2.     قبل از رابطه جنسی حتما دوش بگیرید
 3.     هرگز از دوش واژینال استفاده نکنید
 4.     رعایت بهداشت ناحیه تناسلی را سخت و پیچیده کنید
 5.     قبل و بعد رابطه جنسی بیشتر از 8 لیوان آب بنوشید
 6.     بعد از دخول و اتمام رابطه جنسی حتما مثانه خود را تخلیه کنید
 7.     قبل و بعد رابطه جنسی دست های خود را بشویید

عوارض نزدیکی در روز آخر پریود

نزدیکی در روز های آخر پریود با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مساله ای طبیعی بوده و بیشتر در این بازه برای جلوگیری از عوامل عفونی منتقله استفاده از کاندوم توصیه می شود. با استفاده از کاندوم نه تنها از بارداری پیشگیری می شود، عوامل میکروبی نیز منتقل نمی شوند.

عوارض نزدیکی در روز آخر پریود فقط در  زمان عدم استفاده از کاندوم و رعایت بهداشت فردی است که میتوان گفت از راه انتقال ایدز نیز است. امروزه به دلیل رابطه های پیشگیری نشده آمار این بیماری خطرناک بسیار افزایش پیدا کرده است.

عوارض-نزدیکی-در-روز-آخر-پریود

کلام آخر

در قبل از وصلت، برای پیشگیری از جدایی ها و طلاق های ناگهانی بهره مندی از مشاوره ازدواج بسیار در آینده شما تاثیرگذار بوده و هرگونه آسیب روحی را کاهش می دهد. ما در سایت روانکده با مشاوران با تجربه و ماهر آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای از جمله مشاوره مهارت زندگی برای شما عزیزان هستیم.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری