تاریخ امروز :20 تیر 1403
آیا-رابطه-جنسی-از-جلو-باعث-بارداری-می-شود؟

آیا رابطه جنسی از جلو باعث بارداری می شود؟

رابطه جنسی یا همان (سکس) رابطه ای با تماس بدنی و کلامی برای رسیدن به اوج لذت جنسی میان دو نفر است که به نتیجه ای لذت بخش به همراه ارگاسم می رسد. این موضوع علاوه بر دور کردن استرس از زوجین باعث بهبود کیفیت زندگی و خواب آن ها می شود. 

اما نکات مهمی برای رعایت در قبل و بعد رابطه جنسی وجود دارد که تازه زوجین باید از آن ها با خبر باشند که در ادامه مطالب به شرح همه آن ها خواهیم پرداخت. همچنین برای مشاوره ازدواج و حل مشکلات جنسی خود در زندگی متاهلی می توانید به سایت روانکده مراجعه کنید.

آیا-آب-اولیه-مرد-باعث-حاملگی-می-شود؟

آیا آب اولیه مرد باعث حاملگی می شود؟

رابطه جنسی برای بسیاری از افراد و جوانان، یک جنبه طبیعی و لذت بخش از زندگی با غریزه طبیعی در نظر گرفته می شود که معضل های پیشگیری آن از بارداری، از مسائل مهم و استرس زا برای زوجین شده است. برای پیشگیری روش های مختلفی توسط پزشکان متخصص و مشاور های روابط زناشویی توصیه می شود که شامل موارد زیر است:

قرص های اورژانسی

 یکی از راه ها و روش های پیشگیری از بارداری، مصرف قرص اورژانسی بعد از رابطه جنسی پیشگیری نشده یا مشکوک است که باید 5 روز (120 روز) پس از رابطه محافظت نشده به طور مداوم استفاده شود.

استفاده از قرص ضد بارداری (LD)

قرص های خوراکی برای جلوگیری از بارداری،  به عنوان یک روش موثر و کم ضرر در پیشگیری توسط پزشکان توصیه می شوند. این قرص ها در کل ترکیبی از استروژن و پروژسترون در بسته بندی های 28 عددی بوده و قبل از رابطه و نزدیکی مصرف می شوند.  

تزریق ضد بارداری

در روش استفاده از آمپول های ضد بارداری به دلیل تزریق هورمون مدروکسی استروژن و پروژسترون،  یک ماه بعد از بارداری پیشگیری می شود. البته برخی از آنها نیز سه ماهه بوده و هر 12 هفته یک بار باید تمدید و تزریق می شوند.

ایمپلنت ضد بارداری

دستگاهی میله ای شکل که زیر پوست بازوی بانوان برای پیشگیری و جلوگیری از بارداری استفاده می شود. این لوله نازک و کوچک با انعطاف بالای خود، با ترشح هورمون پروژسترون باعث کنترل بارداری می شود.

حلقه های ضد بارداری

حلقه ضد بارداری واژینال با قرار دادن در دهانه رحم و واژن، از بارداری جلوگیری می کند. این حلقه با وارد کردن استروژن و پروژسترون مصنوعی با جریان خون جذب شده و از لقاح اسپرم و تخمک گذاری به رحم جلوگیری می کند.

دیافراگم ضد بارداری

روشی سدی با پیشگیری از بارداری به همراه 12 درصد موفقیت در یک سال متوسط است. این دیافراگم توسط پزشک پیش از رابطه جنسی به همراه اسپرم کش در بالای گردن رحم قرار می گیرد.  

 در کل هیچ یک از روش ها برای پیشگیری از بارداری 100% موثر و تاثیر گذار نبوده و بهترین کار شناختن روز های تخمک گذاری خود است. چرا که در روز های تخمک گذاری با توجه به سیکل قاعدگی که معمولا 14 روز قبل از پریود شدن اتفاق می افتد، احتمال بارداری خیلی افزایش پیدا می کند.

همچنین برای داشتن رابطه ای خوب و یادگیری روش های پیشگیری میتوانید از مشاوره زناشویی مشاوران با تجربه ما بهره ببرید.

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

آیا-بدون-ریختن-اسپرم-داخل-واژن-احتمال-بارداری-هست؟

آیا بدون ریختن اسپرم داخل واژن احتمال بارداری هست؟

در زمان نزدیکی و بعد از  آمیزش جنسی، اسپرم مردانه از دهانه رحم زن وارد رحم شده و شروع به حرکت  در سمت لوله های فالوپ می شود. اگر حتی یکی از این اسپرم ها بتوانند به لوله رحم و تخمک رسیده و وارد آن شوند، تخمک باردار می شود. در این حالت دیواره خارجی تخمک تغیر کرده و از ورود اسپرم دیگر جلوگیری می کند.

در این وضعیت شما فردی باردار به حساب آمده و حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا در مورد رابطه در بارداری نیز اطلاعات کافی دریافت کنید.

پس بدون ریخته شدن مایع منی حاوی اسپرم به داخل وا‌ژن احتمال بارداری وجود نداشته و جای نگرانی ندارد. البته در صورت باکره بودن دختر و عدم امکان دخول در حین رابطه، با ریخته شدن اسپرم در ورودی وا‌ژن احتمال بارداری وجود دارد.

علائم بارداری در دختر مجرد چیست؟

علائم بارداری در زنان با یکدیگر بسیار متفاوت بوده و نسبت به جنسیت جنین یا حتی نزدیک به علائم بارداری نیز تغییر می کند که با مشاوره فردی نیز این مساله کامل مشخص می شود. اما از مهمترین و اولین علائم در زنان و دختران می توان به عقب افتادن پریودی اشاره کرد که حاملگی به صورت واضح  تشخیص داده می شود.

بعد از تاخیر در پریود و عدم قاعدگی علائم دیگری نیز از جمله موارد زیر نشان دهنده تغییرات و بارداری در فرد می تواند باشد:

  1. حالت تهوع به همراه استفراغ یا خستگی زیاد
  2. تغییرات در ساختار سینه از جمله تورم یا سوزن سوزن شدن، سیاهرگ های آبی قابل توجه و حساسیت ها
  3. سردرد های ناگهانی و سریع
  4. نفخ در شکم یا افزایش گاز معده به همراه معده درد 
  5. افزایش دمای نرمال بدن
  6. تکرر ادرار 
  7. احساس گرفتگی خفیف در لگن

آیا-احتمال-بارداری-با-مالش-دست-وجود-دارد؟

آیا احتمال بارداری با مالش دست وجود دارد؟

با مالش دست و بدون ورود اسپرم از دهانه رحم به داخل رحم حتی اگر به همراه ارگاسم باشد، احتمال بارداری صفر بوده و از لحاظ علمی نیز غیر ممکن است. اما اگر لباس زیر مرد کاملا به مایع منی آغشته باشد و بتواند به واژن برسد، به احتمال بالا و با درصد کمی بارداری می تواند اتفاق بیفتد.

اما در کل احتمال بارداری بدون دخول غیر ممکن بوده و این عمل غیر از این نتیجه ای نخواهد داشت. در جلوگیری با کاندوم نیز احتمال بارداری صفر نبوده و امکان نشت کاندوم وجود دارد.

احتمال بارداری از لای پا

در صورت داشتن رابطه لای پا، گد که اسپرم در جایی نزدیک به واژن ریخته شود و شانس رسیدن به داخل رحم را داشته باشد، احتمال بارداری وجود دارد. و اینکه اسپرم ها تنها برای مدت زمان کوتاهی می توانند روی بدن و در محیط خارج از بدن زنده بمانند.

سخن پایانی 

همچنین با تهیه مشاوره مهارت ارتباطی می توانید زندگی زناشویی خود را بهبود دهید. کاهش میل جنسی نیز امروزه معضل بسیای از زوجین شده است که برای درمان کاهش میل جنسی زنان و مردان می توانید برای درمان اقدام کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری