تاریخ امروز :20 تیر 1403

آیا نداشتن رابطه باعث تنگی واژن می شود؟

یکی از سوال هایی که بیشتر دختران با آن درگیر هسستند این است که آیا نداشتن رابطه باعث تنگ تر شدن واژن می شود یا خیر؟ این موضوع مقاله امروز روانکده است. اگر شما هم در این باره سوالاتی دارید تا آخیر این مقاله همراه ما باشید تا به جواب تک تک سوالات خود برسید.

آیا واژن تغییر شکل میدهد؟

قبل از همه باید به جواب این سوال برسیم. تعداد افرادی که فکر می کنند نداشتن رابطه جنسی می تواند روی واژن تاثیر بگذارد کم نیست اما بهتر است این نکته را بدانید که این نوع طرز فکر زیاد صحیح نیست زیرا واژن قابلیت این را دارد که خودش را با شرایط وقف دهد.

آیا نداشتن رابطه باعث تنگی واژن می شود؟

به زبان ساده واژن حالت ارتجاعی دارد یعنی می تواند بسته به شرایط بزرگ و کوچکتر شود.

بانوانی که رابطه جنسی داشته اند بدانند که بزرگ شدن واژ« کالما طبیعی است و هیچ مشکلی ندارد و بعد مدت کوتاهی دوباره به حالت قبلی خود برمی گردد.

تغییر سایز واژن

فقط دو روش وجود دارد که سبب تغییر طولانی مدت سایز واژن می شود که شامل موارد زیر است

  1. زایمان
  2. یائسگی

از اصلی ترین دلایلی که اثر نسبتا زیادی در بزرگ شدن واژن دارند این دو است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم

زایمان کردن

گشاد شدن واژن یکی از ویژگی های حاملگی است که تاثیر آن تا 6 یا 7 ماه بعد از زایمان هم ادامه دارد و به مرور واژن به حالت طبیعی خود باز می گردد.

مطلب مرتبط: آیا رابطه دهانی باعث انتقال ایدز می شود

یائسگی

تغییراتی که به دلیل افزایش سن در هورمون ها ایجاد می شود سبب می شود که روی یائسگی، خشگی واژن و یائسگی تاثیر مستقیم بگذارد که سبب شود واژن قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهد.

به همین دلیل است که واژن شل و افتاده می شود. و دیگر به حالت قبلی خود بر نمی گرددو تغییر دائمی خواهد بود مگر این که فرد تمایل به عمل جراحی داشته باشد در آن روش بله می توان سایز واژن را تا حدی تغییر داد.

تاثیر رابطه جنسی روی سایز واژن

همانطور که ابتدای مقاله ذکر شد عده کثری از دختران جامعه این نگرانی را به همراه دارند که چون رابطه ای ندارند واژن آن ها تنگ و تنگ تر می شود و ممکن است در رابطه ای که در آینده خواهند داشت مملو از درد های فراوان باشد.

آیا نداشتن رابطه باعث تنگی واژن می شود؟

بگذارید خیالتان را با این جمله راحت کنم که نداشتن رابطه جنسی تاثیری روی سایز واژن نمی گذارد و در علم پزشکی هم هیچ دکتری نیست که این مورد را تایید کند کا عدم رابطه سبب تنگی واژن می شود، چون واژن حالت ارتجاعی دارد می تواند پس از مدتی به حالت طبیعی خود بازگردد مگر این که آن فرد سن بالایی داشته باشد که ماجرای آن همانطور که ذکر شد فرق می کند.

علت درد واژن هنگام رابطه جنسی

این مورد را بدانید که سایز واژ« قابل تغییر است و سعی کنید همیشه قبل از رابطه جنسی و دخول با یکدیگر معاشقه داشته باشید و پیش نوازش های مورد نیاز را انجام دهید.

افسردگی دوقطبی بیشتر بخوانید: افسردگی دوقطبی

اگر قبل از دخول پیش نوازی های لازم را انجام دهید و کمی هم به واژن فرصت دهید از حالت طبیعی خود خارج و گشاد تر می شود که باعث کاهش درد نیز می شود.

بعضی ها هم هستند که فکر می کنند بعد از رابطه جنسی واژنشان تنگ تر از حالت اولیه خود شده است. اما این نوع نگرش صحیح نیست و می تواند دلایلی داشته باشد که شما را به این فکر انداخته است.

  1. داشتن استرس
  2. عدم روانکاری
  3. مشکلات زناشویی

حال میرسیم به این موضوع که این مواردی که ذکر شد چگونه می تواند این حس را به فرد القا کند که واژن تنگ تری نسبت به قبل دارند.

مطلب مرتبط: آیا رابطه دهانی باعث حاملگی می شود

استرس

یکی از دلایلی که می تواند این شرایط را در دختران و بانوان به وجود بیاورد مشکلات روحی و عاطفی است. چون آن ها از این ککه تن به این رابطه دهند زیاد مطمئن نیستند در حالت دور احی قرار داند یا این که رابطه ای که دارند تازه شروع شده است.

عدم روانکاری

به دلیل نداشتن پیش نوازی قبل از رابطه و یا خشکی واژن به علت تغییرات هورمونی ناشی از زایمان یا یائسگی، واژن رطوبت کافی را ندارد و آماده نزدیکی نیست. در چنین مواردی رابطه جنسی با تجربه درد هنگام نزدیکی همراه می شود.

آیا نداشتن رابطه باعث تنگی واژن می شود؟

مشکلات زناشویی

یکی دیگر از سایر دلایل ها عدم حل مشکلات و اختلافات است. اگر قبل از حل کردن اختلافات و دعواهایی که داشتید تن به این رابطه دهید مطمئن باشید آن رابطه آنچنان دلچسب نخواهد بود و خانما به ارگسام نمی رسند و هیمن هم سبب می شود تا لذت کافی را نبرند.

آیا امکان درمان تنگی واژن وجود دارد

اگر موارد ذکر شده بالا را رعایت کردید و از روان کننده های لازمه استفاده کردید و کمی به واژن برای گشاد تر شدن فرصت داید و تغییری احساس نکردید و موفق به دخول نشدید آن موقع است که بیماری واژینیسموس جلو می آید که به آن انقباظ غیر ارادی واژن هم می گویند.

مطلب مرتبط: امکان دارد رابطه از پشت سبب چاقی شود؟

اما لازم نیست نگران باشید چون این بیماری هم همانند اکثر بیماری ها راه چاره دارد و قابل درمان است فقط شما باید به یک پزشک متخصص که در این زمینه فعالیت دارد مراجعه کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله به یکی از دغدغه های دختران و خانم ها پرداختیم که تنگی واژن را به چالش می کشید. در این مقاله سعی کردیم تمام جوانب تنگی واژن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

نظر شما در این باره چیست آیا شما یا یکی از نزدیکانتان با این مشکل مواجه بوده اید؟ تجربیاتتان را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین برای مشاوره های تخصصی می توانید با روانکده در تماس باشید.

درباره “آیا نداشتن رابطه باعث تنگی واژن می شود؟” بیشتر بخوانید: