تاریخ امروز :7 اسفند 1402
5 راه افزایش اعتماد بنفس

5 راه افزایش اعتماد بنفس

5 راه افزایش اعتماد بنفس : اعتماد بنفس یکی از نیاز های ضروری انسان است که باید تقویت شود و بهبود یابد، برای مثال افرادی که دارای اعتماد بنفس کمتری هستند شکست بیشتری را نیز تجربه می کنند و ممکن است راه های موفقیت خود را نادیده بگیرند.

عدم داشتن اعتماد بنفس

نداشتن اعتماد بنفس باعث می شود موفقیت های شما در زندگی کم رنگ تر شود و بر روی زندگی شغلی و عاطفی شما تاثیر مستقیم دارد و در بیشتر مواقع علت شادی و غم و اندوه شما اعتماد بنفس شما است و این امر نشان دهنده اهمیت بالای اعتماد بنفس در زندگی است.

5 راه افزایش اعتماد بنفس

1 – مثبت فکر کنید

شما باید سعی کنید در همه حال مثبت فکر کنید، همیشه نیمه پر لیوان را ببینید منظور این نیست که کار های کورکورانه انجام دهید و امیدوار باشید منظور این است که در کنار معایب بخش مثبت را نیز بررسی کنید و فقط جوانب منفی را بررسی نکنید چون این کار باعث می شود کار های خود را نیمه کاره رها کرده و یا حتی شروع نکنید که این خیلی خطرناک است و موفقیت شما در زندگی را از شما می گیرد.

مثال : برای مثال اگر برای مصاحبه کاری می روید نگران صحبت کردن و یا نگران نتیجه مصاحبه نباشید، چرا ؟ چون این نگرانی در رفتار شما تاثیر منفی خواهد گذاشت و می تواندحتی باعث خرابی مصاحبه شما شود. پس باید ریلکس باشید و خود را نترس جلوه کنید.

 

2 – زبان بدن خود را تقویت کنید

زبان بدن یکی از مهم ترین مورد ها در تقویت اعتماد بنفس می باشد، چون بدن از خود به صورت ناخودآگاه نشانه هایی نشان می دهد که نمایانگر این است که فرد مقابل از اعتماد بنفس کافی برخوردار نیست.

برای مثال : عدم اعتماد بنفس افراد در بدن می تواند به شکل های زیر خود را نشان دهد.

 1. جویدن لب و ناخن ها
 2. لرزش پا ها و دست ها
 3. تند و یا شکسته شکسته حرف زدن
 4. عدم راحتی در نشستن
 5. نگاه کردن به اطراف و هراسان بودن

و خیلی موارد دیگر که نسبت به مکان و شرایط می تواند متفاوت باشد، پس زبان بدن بسیار مهم است.

5 راه افزایش اعتماد بنفس

3 – قاطعانه و جسور حرف بزنید

یکی از اکثر مواردی که همه مردم در آن مشکل دارند جسورانه و قاطعانه صحبت کردن است که موضوع بسیار مهمی است.

جسورانه صحبت کردن یعنی اینکه شما از جواب و یا سوال خود هراسی نداشته باشید و خود را سرزنش نکنید اگر قبل از حرف زدن هراس و یا خودخوری می کنید شما دارای اعتماد بنفس کافی نیستید و باید در اولین فرصت با روانشناس صحبت کرده و مشکل را برطرف کنید، چون اگر درمان خود را شروع نکنید باعث می شود این رفتار تبدیل به عادت شما شود و در آخر شخصیت شما را شکل دهد و این یعنی دیگر دیر شده، پس اعتماد بنفس به هنگام صحبت کردن را جدی بگیرید.

4 – لیست کار روزانه درست کنید

اکثر افرادی که اعتماد بنفس کافی ندارند باعث می شود تا کار های خود را به کامل انجام ندهند پس باید لیست کار روزانه بنویسند.

زمانی که شما لیست کار روزانه می نویسید مغز به صورت غیر ارادی خود را وادار می کند تا کار های نوشته شده در لیست را انجام دهد و این کار باعث می شود تا کار های روزانه خود را انجام دهید و در نهایت چون حس خوبی به اینکه تمامی کار هار روزانه خود را انجام داده اید دارید باعث می شود اعتماد بنفس خود را نیز تقویت کنید.

پس همیشه یک چک لیست از کار های روزانه داشته باشید و حتما در روز تایین شده کار ها را انجام دهید.

5 راه افزایش اعتماد بنفس

5 – همیشه تمیز لباس بپوشید

و در آخر از دلایل مهم افزایش اعتماد بنفس پوشش یک فرد می باشد که خیلی مهم است.

همیشه تمیز و شیک لباس بپوشید و از رنگ های مورد علاقه خود و یا از رنگ های شاد استفاده کنید چون باعث می شود در پیش خود حس خوب و ارزشمندی داشته باشید و در نهایت این کار باعث می شود اعتماد بنفس شما نیز افزایش یابد.

نتیجه

نتیجه می گیریم که اگر اعتماد بنفس ندارید می توانید خود را تقویت کنید و نتیجه دیگری که می گیریم این است که تمامی راه حل های افزایش اعتماد بنفس در وجود خودتان پنهان شده است و شما باید آن ها را عملی کنید.

درباره “5 راه افزایش اعتماد بنفس” بیشتر بخوانید:

6 یک نظر

 1. حمیدرضا ایزدی پاسخ

  سلام
  متاسفانه من خیلی دیر ارضا میشم. ینی همیشه به حدی خسته‌ میشم برا ارضا شدن که کلی از لذت رابطه از بین میره برام

  اغلب آقایون مشکل زودانزالی دارن ولی من برعکس خیلی دیگه دیر ارضا میشم

  راه حلش چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. جعفر شریفی پاسخ

  سلام ازمقاله خوبتون لذت بردم بسیار عالی وسرشارازانرژی مثبت بود.من خودم روی باورهای منفی وغلط که ازگذشته هادرذهنم بوددارم کار میکنم موفق وپیروز باشید

 3. محمدرضا آزادی پاسخ

  سلام میدونم خیلی دیره ک کامنت بزارم ولی خب بازم میگم من ۴ تا فکت میارم ک تدی دیوانه نبود هرچند اسم درست کارکتر های فیلمو درس بلد نیسم ولی خب میتونم توضیح بدم اولین فکت اینه ک اونجایی ک داشت ازون خانومه بازجویی میکرد به همکار تدی گفت ک بره و بعد با مداد رو دفتر تدی نوشت ک فرار کن چون میدونس ک همکار تدی همون دکتر جزیرس دومین فکت این ک وقتی اگه یادتون باشه مامور بخش c گفت ک یکی از بیماران فرار کرده و اونو بگیرین وقتی بیمار داشت تدی رو خفه میکرد کسی اونجا نبود ولی وقتی تدی بیمارو داشت خفه میکرد یهو مامور اومد این چیزا ساختگی بود ک ببینن تدی میتونه اعصابشو کنترل کنه یا ن ک نتونس اصا کلا همه این کارارو میکردن ک ضعف تدیو ببینن مثلا تو همون خونه ک با دکتر حرف زد بعد یهو عصبی شد آخرای فیلم ک مامور بش یه چیزی گفت میخواس عصبانیتشو ببینه و حتی اونجایی ک زنرو پیدا کرده بودن و اومد بغل تدی و تدیم بغلش کرد اینم به نوعی ضعف اعصابه فکت بعدی اینه ک وقتی رفت تو غار و با اون پرستاره صحبت کرد همه ی حقیقت های جزیره رو بش گفت و اون بیمار شماره ۶۷ بود ن خود تدی به نوعی وقتی داستان اون زنه ک بچه هاشو کشته بود داستان همون پرستار تو غار بود ک دیدید پا برهنس و خودش گفت اصا من ازدواج نکردم چه برسه بچه هامو کشته باشم! اونا میخواسن منو دیوانه فرض کنن و فکت آخرم اینه ک آخر فیلم همکارش اسمشو تدی صدا زد ک خب اون عکس العملی نشون داد چون باور کرده بود ک این کارو کرده. این ترفندو تو بازاریابی شبکه ای من دیدم ک به استلاح بش میگن فالو ک به نوبه خودشون میشه بیان حقیقت ک این نیست درواقع میشه بیان حقیقت ساختگی یعنی چیزی ک وجود نداره رو تو برای طرف مقابلت با فن بیان بیان میکنی ک اون باور کنه همچین چیزی هس تشکر👏

 4. سعید حسینی پاسخ

  سلام اگر عضو نظام باشیم اما کارت را گم کرده باشیم باید چکار کنیم اصل کارتی ک اداره پست می آورد را گم کرده ام باید چکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *