تاریخ امروز :20 تیر 1403
تکنیک های زبان بدن

تکنیک های زبان بدن

همه افراد در زندگی خود نیاز دارند که با بقیه ارتباط برقرار کنند بخصوص افرادی که شغلی دارند که باید دیگران را متقاعد کنند مانند مدیر شرکت ها و باو وکیل ها و بسیاری از شغل ها که در آن ها باید افراد تلاش کنند که بتوانند همه منظور ها و مقصود  خود را به طور کامل به نفر مقابل منتقل کنند تا بتوانند از بروز سوء تفاهم جلوگیری کنند و بهتر و زودتر توانند طرف مقابل را متقاعد سازند.

ما برای ارتباط با دیگر افراد از قدرت تکلم و صحبت کردن استفاده میکنیم ولی این همه نحوه ارتباط ما با دیگران را تشکیل نمیدهد بر اساس تحقیقات ما به صورت ناخودآگاه بخش بزرگی از پیام خودر با استفاده از میمیک صورت و چشم های خود به طرف مقابل می رسانیم پس بهتر است که این توانایی را از ناخودآگاه به خودآگاه بیاوریم و بتوانیم از آن به نحو خودمان استفاده کنیم. اینجاست که مهارت زبان بدن به کمک ما خواهد آمد کتاب های زیادی در این باره نوشته شده است انواع افراد ادعا دارند که میتوانند به شما زبان بدن را آموزش دهد و لی این شما هستید که باید با هوشیاری انتخاب کنید که کدام یکی از این منابع میتوانند شما را به سمت هدف خود راهنمایی کنند. امروز ما در سایت روانکده قصد داریم که به این موضوع مهم و کاربردی یعنی مهارت زبان بدن و انواع آن بپردازیم. اگر شما هم دوست دارید که بتوانید بر روی دیگراتن با رفتارتان تاثیر بگذارید و یا اینکه رفتار های آنها را بتوانید تحلیل کنید و تشخیص دهید که در ذهن هر فرد در لحظه چه میگذرد.

تکنیک های زبان بدن

زبان بدن هایی که باید از آنها اجتناب کنید:

 • کندن نخ لباس
 • جلو بردن چانه هنگام صحبت با دیگری
 • ریز کردن چشمان
 • ور رفتن با یقه لباس
 • بسیار نزدیک ایستادن
 • در حضور دیگران به زمین نگاه کردن
 • لمس صورت هنگام مکالمه
 • چک کردن زمان یا جویدن ناخن
 • قرار دادن وسایل در جلوی بدن نظیر فنجان قهوه، دفتر یادداشت
 • خاراندن پشت سر یا گردن
 • لبخند مصنوعی
 • عقب کشیدن از کسی که شما از آن خوشتان می آید
 • نمایش دادن تنبلی و کسلی در حالت بدن
 • استراحت دادن به دست با قرار دادن آنها پشت سر یا بر کمر
 • به صورت مستقیم نگاه نکردن با طرف صحبت
 • دستان خود را به دو سمت کشیدن

تکنیک های زبان بدن

زبان بدن ارتباط غیرکلامی است که ما از آن برای انتقال افکار، احساسات و عواطف خود استفاده می کنیم. این بخش مهمی از نحوه تعامل ما با دیگران است و می تواند تأثیر زیادی بر نحوه درک ما داشته باشد. با یادگیری برخی از تکنیک های کلیدی زبان بدن، می توانید مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشید و در انتقال پیام خود مؤثرتر شوید.

وضعیت بدن

وضعیت بدن شما یکی از مهمترین جنبه های زبان بدن شماست. وضعیت بدنی خوب اعتماد به نفس و اطمینان از خود را منتقل می کند، در حالی که وضعیت نامناسب می تواند شما را ناامن و نسبت به خود نامطمئن نشان دهد. برای بهبود وضعیت بدن، صاف بایستید و شانه های خود را به عقب و سر خود را بالا نگه دارید. پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید و وزن خود را به طور مساوی بین آنها تقسیم کنید.

آیا-رابطه-جنسی-در-ایام-خاص-دینی-مانند-ماه-محرم،-رمضان-یا-شب-قدر-حرام-است؟ بیشتر بخوانید: آیا رابطه جنسی در ایام خاص دینی مانند ماه محرم، رمضان یا شب قدر حرام است؟

ارتباط چشمی

تماس چشمی یکی دیگر از جنبه های مهم زبان بدن است. اعتماد به نفس را منتقل می کند و نشان می دهد که شما علاقه مند و درگیر گفتگو هستید. وقتی با کسی صحبت می کنید، مطمئن شوید که با او تماس چشمی برقرار کنید. اگر به دور نگاه می کنید یا از تماس چشمی خودداری می کنید، می تواند این تصور را ایجاد کند که شما بی علاقه یا غیر صادق هستید.

حالات چهره

حالات صورت شما نیز می تواند چیزهای زیادی در مورد افکار و احساسات شما بیان کند. به عنوان مثال، لبخند زدن می تواند شما را دوستانه و صمیمی نشان دهد، در حالی که اخم کردن می تواند شما را غیر دوستانه و غیرقابل دسترس نشان دهد. وقتی با کسی صحبت می کنید، سعی کنید حالات صورت خود را با لحن مکالمه هماهنگ کنید. این به شما کمک می کند که صمیمانه تر و درگیرتر ظاهر شوید.

حرکات دست

حرکات دست یکی دیگر از جنبه های مهم زبان بدن است. آنها می توانند برای تأکید بر کلمات شما استفاده شوند و به شما کمک کنند پیام خود را به طور مؤثرتر منتقل کنید. هنگام صحبت کردن، سعی کنید از حرکات طبیعی و روان دست استفاده کنید. از استفاده از حرکات بیش از حد بزرگ یا حواس پرتی خودداری کنید، زیرا ممکن است پیام شما را از بین ببرد.

آینه کاری

آینه کردن یک تکنیک زبان بدن است که شامل تقلید از زبان بدن شخصی است که با او صحبت می کنید. این می تواند به ایجاد رابطه و ایجاد ارتباط با شخص دیگر کمک کند. برای انعکاس زبان بدن یک فرد، به وضعیت بدنی، حرکات و حالات چهره او توجه کنید و سعی کنید تا حد امکان با آنها مطابقت داشته باشید.

لحن صدا

لحن صدای شما نیز می تواند چیزهای زیادی در مورد افکار و احساسات شما منتقل کند. می تواند اعتماد به نفس، اشتیاق و صداقت را منتقل کند یا می تواند عدم اطمینان، بی علاقگی و عدم صداقت را بیان کند. هنگام صحبت کردن، سعی کنید لحن صدای خود را با لحن مکالمه هماهنگ کنید. این به شما کمک می کند که صمیمانه تر و درگیرتر ظاهر شوید.

 

به این مقاله امتیاز دهید