تاریخ امروز :20 تیر 1403

آیا رابطه مقعدی سبب دل درد می شود

چند وقت با یک سوالی مواجه شدم که گفتم در این بخش آن موضوع را مورد بررسی قرار دهیم، سوال از این قرار بود که آیا رابطه از پشت یا رابطه مقعدی باعث دل دردمی شود یا خیر؟ رابطه جنسی نعمتی است خدادادی که سبب محکم شدن خانواده و ارکان آن می شود.

اما باید درباره آن اطلاعات کافی دریافت کرد تا سبب ضرر رسیدن به زوجین نشود با روانکده همراه باشید تا این موضوع را با هم بررسی کنیم.

رابطه از پشت سبب دل درد می شود

معمولا در یک رابطه جنسی وجود درد شکم عمری طبیعی است. منشا این درد ها می تواند از عواملی همچون استرس  و یا از ایجاد گاز های موجود در  معده یا شکم باشد.

آیا رابطه مقعدی سبب دل درد می شود

یکی دیگر از دلایلی که سبب ایجاد دل درد می شود دخول کامل و عمیق در واژن یا مقعد است که امکان ایجاد دل درد را فراهم می کند. اما جای نگرانی نیست بعد از گذشت مدت کوتاهی و با استفاده از مسکن ها رفع می شود.

رابطه از پشت ( مقعدی ) چیست

یکی از راه هایی که می توان رابطه جنسی برقرار کرد ارتباط از پشت و رابطه مقعدی است اما این نوع رابطه اصلا توصیه نمی شود زیرا مقعد فقط برای خروج مدفوع استفاده می شود و نه دخول جسم های خارجی. حتی هیچ گونه نقطه ای در مقعد برای تحریک پذیری هم وجود ندارد فقط سبب سرد شدن رابطه می شود.

رابطه مقعدی توسط فیلم های پورن بین مردم جا افتاده که اصلا صحیح و اصولی نیست و ضرر های بسیاری به همراه دارد که مهم ترین آن انتقال بیماری است که حتی با وجود کاندوم هم این احتمال کاهش نمیابد.

همچنین بخوانید: آیا بارداری بدون دخول امکان پذیر است؟

رابطه مقعدی از دیدگاه اسلام

با کمی بررسی و مطالعه دربار گفته های مراجع تقلید شیعه در مورد حرم یا حلال بودن رابطه از پشت می توان دریافت که رابطه نظر اکثر علما ها یکسان است.

یعنی نظر آن ها این است که این عمل صحیح نیست و کراهت دارد و عمل آن صحیح نیست حتی اگر این عمل بدون رضایت زن باشد حرام است.

معایب رابطه مقعدی

برقراری رابطه جنسی ضرر هایی به همراه دارد که اگر کنترل شده نباشد می تواند دردسر های زیادی را برای زوجین ایجاد کند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

دهانه مقعد بسیار باریک و خشک است به همین دلیل این امکان وجود دارد که بیماری های رابطه جنسی از این طریق انتقال یابد.

به دلیل حساس بودن مقعد احتمال خونریزی و جراحت در این محل زیاد است پس همین شرایط ورود آسان باکتری‌ها، ویروس‌ها و انگل‌ها به جریان خون را آسان می کند.

این نکته هم لازم به ذکر است که اگر زوجین هم هیچ عفونتی یا بیماری خاصی نداشته باشند که از این طریق انتقال یابد به دلیل وجود مدفوع امکان بروز عفونت مجاری ادراری هم وجود دارد و دور از انتظار نیست.

آیا رابطه مقعدی سبب دل درد می شود

مطلب مرتبط: آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود ؟

استفاده از روان کننده ها هم احتمال خونریزی را کاهش  می دهد اما احتمال انتقال عفونت را بالا می برد، در بعضی بیماران دیده شده که رابطه از پشت سبب عدم کنترل مدفوع می شود.

این نکته را بدانید که عفونت هایی از طریق رابطه منتقل می شوند، آنچنان نشانه ای ندارد همچنین تشخیص این نوع میکروب ها کم است، آزمایش و آزمون خواصی ندارند.

حامله شدن از طریق رابطه مقعدی

همانطور که بالا هم ذکر شد حامله شدن از این طریق احتمال کمی دارد فقط یک راه وجود دارد برای حامله شدن از این طریق که مایع منی به هر دلیلی با واژن برخورد داشته باشد مثلا دست آغشته به منی یا ….

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

بیماریی هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود

این بیماری ها شامل:

  • HIV
  •  ویروس ﭘﺎﭘﯾﻟوﻣﺎى اﻧﺳﺎﻧﯽ (HPV)
  •  ویروس های هپاتیت
  •  سفلیس
  •  سوزاک
  •  تبخال تناسلی
  • کلامیدیا
  • زگیل تناسلی

ضررهای رابطه مقعدی برای مردان چیست

خیلی از زوجین به این فکر می کنند رابطه مقعدی برای مردان هیچ ضرری ندارد، اما این باور کاملا غلط است و ضرر های زیادی به همراه دارد.

مطلب مرتبط: چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟

همانطور که پیش تر ذکر شد مقعد برای برقراری رابطه جنسی نیست و صرفا کاربرد آن خارج شدن مدفوع است. و رابطه از پشت سبب می شود که دیواره های مقعد دچار زخم هایی شود که با چشم غیر مسلح آنچنان دیده نمی شود در کنار آن نیز زخم شدن پوست سر آلت مردان هم دور از انتظار نیست که حاصل این زخم ها در زوجین احتمال مبتلا شدن به بیماری ایدز را افزایش می دهد.

مورد بعدی هم زود انزالی مردان است که رابطه مقدی سبب زود انزالی مردان می شود که باعث می شود لذت کافی را از رابطه خود نبرند.

آیا رابطه مقعدی سبب دل درد می شود

بعد از برقرای رابطه از پشت چه کنیم

این مورد حائز اهمیت است که برقراری رابطه از پشت کار درستی نیست و هم از دیدگاه اسلام و هم از دیدگاه پزشکی منع شده است.

زیرا سبب خونریزی در مقعد می شود که سبب می شود مشکلاتی هم همراه آن بروز پیدا کند. خارج شدن ترشح و جمع شدن توده در اطراف مقعد می تواند عوارض پس از رابطه مقعدی باشد که در این شرایط باید حتما به پزشک مراجعه شود.

بهتر است بعد از رابطه مقعدی حمام کردن و شست و شوی مقعد را در اولویت قرار دهیدو بعد از آن چند ساعتی استراحت کنید و راه نروید تا خونریزی ها شروع نشود.


مطالب مرتبط:

آیا رابطه دهانی باعث انتقال ایدز می شود

رابطه جنسی زیاد چه عوارضی دارد

داشتن نزدیکی در زمان قاعدگی

بهترین پوزیشن های زناشویی

تعداد دخول نرمال


نتیجه گیری

در این مقاله درباره رابطه مقعدی به بحث و گفت و گو پرداختیم و این مورد را مورد بررسی قرار دادیم که آیا رابطه مقعدی سبب دل درد می شود یا خیر ؟ آیا شما یا نزدیکانتان تجربیاتی در این باره داشته اید؟ می توانید تجربیات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

درباره “آیا رابطه مقعدی سبب دل درد می شود” بیشتر بخوانید: