تاریخ امروز :20 تیر 1403

چگونه بعد از رابطه باردار شویم؟

از دیر باز تا به حال در هر جوامع و کشور های مختلفی افراد و انسان های مختلفی از لحاظ جنسیت، اخلاق، تیپ شخصیتی، خلق و خو و… وجود داشته اند که هر کدام به نوعی سخت یا آسان با هر اندیشه و افکار و تجربیات زندگی خود را پیش برده و از زندگی فردی و خانواده و یا دوستانه خود به نتیجه ای رسیده اند.

حال این نتیجه در قالب تجربه مهم و آموزنده، دستاورد، پیشرفت، توسعه فردی و… باشد مهم این است که افراد خوب یا بد زندگی کرده اند و به اهدافی که اعمال، رفتار، گفتار و کرده های آنها نشان می داد رسیده اند به به گونه ای یا خوب بوده است یا بد.

هر فردی در زندگی بر اساس خلقت خود از ویژگی ها، تمایزات، تشابهات و… نسبت به دیگر افراد برخوردار می شود حال اگر فرد از پس شناخت خلقت و خودشناسی به بهترین نحو ممکن عبور کند تازه چالش های مهم زندگی در روند چگونگی تصور و ساخت آینده خود و اطرافیان بوجود می آید.

یکی از مهم ترین مسائلی که در زندگی هر فرد از حائز اهمیت ترین مباحث است مسئله تکامل اوست که افراد با شناخت و یا عدم شناخت ظرفیت، توانایی، اهداف، ویژگی ها و تصورشان از کمال در تلاش برای دست یابی به آن هستند.

یکی از کمال هایی که هر انسانی سعی بر دستیابی به آن دارد کمال تشکیل خانواده و اجرای نقش قهرمان برای خانواده خود در جایگاه های فراهم کننده امنیت، آرامش و رفع کنندگی مشکلات است که در بسیاری از جوامع از دیر باز تا به حال این امر به تشکیل خانواده و ازدواج منتهی می شود.

ازدواج چیست؟

از اصلی ترین، بزرگ ترین، مهم ترین و هدفمند ترین خواسته هر فرد و انسانی ازدواج و ادامه دادن روند زندگی با فرد مورد علاقه و همخو خودش است به گونه ای که بسیاری افراد با توجه و دقت بسیار و برخی با سهل انگاری و بی توجهی به این امر تصمیم به دستیابی به این نقطه عطف می گیرند.

در حال حاظر میلیون ها فرد در دنیا از ازدواج موفقی به دلیل توجه و اهمیت بالا در تصمیم گیری های ابتدایی این امر برخوردار بوده اند.

ازدواج

یکی از مزیت ها و اهداف اصلی از ازدواج و آرزو هر زن و دختری به دلیل وجود نعمت بارداری در زنان فرزند آوری پس از ازدواج است که از لذت و شور و اشتیاق بسیار بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که فرزند آوری در تمامی زنان و دختران از الگو و اصولی کلی و دقیق بهره مند است.

به گونه ای که خلقت مردان و زنان از ویژگی های بارز و اساسی برخوردار است که امکان فراهم کردن ملزومات بارداری در وجود هر دو جنسیت قرار داده شده است و بانوان برای نگه داری از جنین و همراهی کردن فرزندان در روند رشد و تکامل از اندام های ویژه ای برای این کار برخوردار هستند که آناتومی بانوان را از دیگر افراد ویژه می سازد.

بارداری چگونه است؟

بارداری در زنان و دختران به وسیله اندام خصوصی رحم در ناحیه شکمی آنها صورت می گیرد که تمامی خواسته ها و ملزومات لقاح، مراقبه و رشد فرزندان در رحم مادر محیاست.

دختران و زنان از کودکی با وارد شدن به سنین بلوغ و افزایش سن از متوجه برخی تغیرات در اندام های خصوصی و دیگر اندام های خود می شوند به گونه ای که این تغیرات به صورت از واجبات رشد و تکامل دختران و زنان است که زمینه بارداری و متحول شدن وظیفه بسیار سنگین و دلچسب بارداری را فراهم می کند.

از تغیراتی که در دختران در سن بلوغ رخ می دهد می توان به افزایش سایز و رشد سینه ها، برخی درد ها در نتیجه تغیرات هورمونی، درد های ناحیه شکمی به دلیل تغیرات اساسی در ساختار رحم و شروع فعالیت این عضو مهم، شروع دوران قاعدگی (پریود) و… اشاره کرد که تمامی وقوع تمامی این تغیرات به بهترین شیوه ممکن و انجام و عمل به برخی توصیه ها برای بهبود روند این تغیرات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بارداری

یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین تغیرات در باردار و چالش های مهم موجود در مسئله بارداری لزوم شروع دوران قاعدگی در دختران است به گونه ای که اندام و عضو مهم و حساس رحم با رسیدن دختران به سن بلوغ شروع به آزاد سازی تخمک های موجود در خود به صورت ماهیانه می کند به این صورت که با عدم لقاح تخمک آزاد شده با اسپرم های وارد شده از لوله های اسپرم ساز فرد نر به رحم دختران، این اندام شروع به آماده سازی تمهیدات و شرایط لقاح ماهیانه بعدی با اسپرم ها شده و در این صورت تخمک آزاد شده به همراه رگ ها و دیواری های خونی ساخه شده در زمان آزاد سازی تخمک به صورت خونریزی از بدن دفع می شود که به این فرایند دوران قاعدگی (پریود) گفته می شود.

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

وقوع دوران قاعدگی در دختران و زنان از اهمیت بالایی برخوردار است به گونه ای که در صورت عدم وقوع پریود زمینه و لایه سازی دیواره جدید رحم برای رشد و تغذیه تخک لقاح یافته از بدن مادر صورت نمی گیرد که از اصلی ترین مشکلات عدم بارداری همین عدم وقوع دوران قاعدگی یا پریود است.

دلایل عدم بارداری

عدم بارداری در زنان از دلایل بسیاری در زنان و مردان برخوردار است که از مهم ترین دلایل عدم بارداری زنان می توان به، عدم خروج اسپرم از اندام تناسلی در هنگام رابطه، عدم دخول اسپرم به منطقه ایمن لقاح در رحم، عدم تخمک گذاری در رحم، عدم وقوع دوران قاعدگی در اثر برهم خوردن، عدم تنظیم و یا عدم ترشح هورمون های ضروری، عدم رعایت بهداشت اندام های خصوصی از سوی زنان و مردان و در نتیجه از بین بردن ویژگی ها و خاصیت تحرکی اسپرم ها و تحمک در رحم مادر و… اشاره کرد.

عدم-بارداری

علاوه بر این ها مشکلات بسیاری در عدم بارداری تاثیر گذار هستند که زنان و مردان را وادار به انجام برخی فعالیت ها و رفتار های و عواقب این رفتار و اعمال می کنند که در این حالت روش سنتی رابطه در این موارد با رعایت نکات و توصیه های بهداشتی، پزشکی و اصولی بسیار می تواند تایر گذار تر از روش های پیشنهادی دیگر باشد.

روش های بارداری بعد از رابطه

روش ها، متد ها، الگو ها و راه های بسیاری برای بارداری و حاملگی بعد از رابطه و تسریع روند بارداری و مراقبت از این روند وجود دارد که از سوی بسیاری متخصص، محقق، پژوهشگر و پزشکان متخصص فعال در این زمینه توصه شده است.

از جمله این روش ها و متد ها می توان به دقت کردن در حصول لقاح در زمان رابطه، برنامه ریزی زمان دقیق رابطه در موعد تخمک گذاری، انجام برخی حرکات و فعالیت ها برای حصول لقاح اسپرم با تخمک، حفظ پی اچ رحم به وسله مصرف برخی میوه ها و مواد غذایی، افزایش و تقویت قوای رحم و تخمک ها با برخی روش ها، افزایش و تقویت قوی اسپرم مردان قبل از رابطه و… اشاره کرد که تمامی این روش ها و اگو ها در افزایش احتمال بارداری پس از رابطه تاثیر به سزایی دارند.

مطالب مرتبط:

آیا بارداری بدون دخول امکان پذیر است؟

رابطه جنسی در زمان بارداری

آیا رابطه دهانی باعث حاملگی می شود

امکان دارد رابطه از پشت سبب چاقی شود؟

از دوست پسرم حامله شدم چیکار کنم

رابطه زناشویی مناسب چگونه است؟

کلام آخر

ما در مطلب بالا با روانکده به بررسی ازدواج، بارداری، دلایل عدم بارداری و روش ها بارداری بعد از رابطه پرداختیم و امیدواریم با مطالعه این مطلب به دقیق ترین و درست ترین پاسخ سوال خود دست بیابید.

درباره “چگونه بعد از رابطه باردار شویم؟” بیشتر بخوانید:

به این مقاله امتیاز دهید