تاریخ امروز :20 تیر 1403
از کجا بفهم دوست پسرم بهم خیانت می کند؟

از کجا بفهم دوست پسرم بهم خیانت می کند؟

خیانت در رابطه باعث نابودی عشق و اعتماد می شود و به طرفین شوک عاطفی بزرگی وارد می شود مخصوصا اگر عشق و علاقه زیادی نسبت به هم داشته باشند. امروزه به دلیل شرایط جامعه خیانت در رابطه ها افزایش یافته است و دغدغه ی ذهنی دختران این شده است که آیا دوست پسرم به من خیانت می کند؟ چگونه تشخیص بدهم که دوست پسرم به من خیانت می کند؟

در این مقاله از سایت روانکده به بررسی راه های تشخیص خیانت دوست پسر خواهیم پرداخت.

علائم خیانت دوست پسر

علائم خیانت دوست پسر

علائم خیانت دوست پسر همیشه با درگیری و کشمکش های بی مورد در رابطه همراه نیست و گاهی امکان دارد رفتار های به ظاهر خوشایند او خبر از خیانت پنهانی در رابطه داشته باشد البته این نشانه ها نیز امکان دارد به دلیل نوسانات موجود در رابطه باشد و ربطی به خیانت نداشته باشد بنابراین ما به شما توصیه می کنیم عجولانه تصمیم نگیرید.

در ادامه به بررسی بیشتر علائم و نشانه های خیانت دوست پسر خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: رابطه زناشویی مناسب چگونه است؟

رفتار های عجیب و غریب

بروز رفتار های عجیب و غریب می تواند دو علت داشته باشد:

  1. خیانت
  2. اختلالات خلقی مانند افسردگی

به عنوان مثال اگر دوست پسرتان لحظه ای فعال و پرانرژی است و لحظه ی دیگر بی حوصله و سردرگم است می توانید به وجود یک رابطه ی پنهانی در او شک داشته باشید یا امکان دارد اصلا رابطه ای وجود نداشته باشد و دوست پسر شما به افسردگی و اختلالات خلقی مبتلا شده است.

در رابطه با این مدل افراد به دلیل وجود رفتار های پر نوسان اصلا لذت نخواهید برد و همیشه شوکه خواهید شد و بعد از مدتی احساس تنهایی و سردرگمی خواهید کرد.

نحوه ی لباس پوشیدن

اگر دوست پسرتان به صورت و یک باره به فکر ایجاد تغییر در ظاهر خود افتاده باشد به عنوان مثال رژیم بگیرد، مدل مو هایش را تغییر دهد، لباس های جدیدی بخرد بهتر است بیش از بیش در مورد روابط او با اطرافیانش تحقیق کنید.

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

بیش از حد در مورد شخص سوم حرف می زند

بیش از حد در مورد شخص سوم حرف می زند

فردی که خیانت می کند ممکن است در مواردی از همسر یا شریک عاطفی خود سوالاتی بپرسد که به وجود شخص سوم اشاره دارند. به طور مثال، می توان به سوالی همانند: «آیا فکر می کنی می شه در آن واحد عاشق دو نفر به طور همزمان بود؟» اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: آیا زن شوهردار می تواند صیغه کند؟

محبت بیش از حد و بی دلیل

به این فکر نباشید که محبت بی دلیل نشان دهنده این است که شما را دوست دارد، در بیش تر موارد  محبت افراطی و بدون دلیل نشانه ای از وجود رابطه موازی و خیانت است پس به شما توصیه می کنیم نسب به دلایل محبت دوست پسرتان آگاه باشید و در مقابل مهربانی و محبت های بی دلیل او خنثی و منفعلانه عمل نکنید.

پنهان کاری

پنهان کاری

پنهان کردن مسائل در رابطه یکی از نشانه های اصلی خیانت است زیرا هیچ دلیل قانح کننده وجود ندارد که شریک عاطفی شما مسایل را از شما مخفی نگه دارد همچنین اگر شاهد تناقضی در حرف های دوست پسر خود هستید یا از او رفتار های جدیدی مثل قرار دادن رمز جدید بر تلفن و … را مشاهده کردید باید به او مشکوک شوید

رایج ترین نشانه های خیانت در رابطه

از رایج ترین رفتار های پسران در زمان خیانت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • او بیشتر از سابق به نیازهای شما توجه می کند.
  • رفتار های جدید را در رابطه پیش گرفته است.
  • ممکن است که بدون هیچ دلیل منطقی هدایای بسیاری برای شما بخرد.
  • بدون هیچ دلیل و با کوچک ترین بهانه ها با شما دعوا می کند.
  • در درگیری های لفظی از اتمام رابطه حرف می زند و بر آن تاکید دارد.
  • زمان کم تری را به شما اختصاص می دهد و دیگر مثل قبل با شما حرف نمی زند
  • کم تر از گذشته احساسات خود را بروز می دهد.
  • شما را متهم به خیانت می کند تا گناه خود را بشوید.

کلام آخر

همانطور که گفتیم خیانت در روابط امروزی بیش از بیش دیده می شود و دلایل مختلفی دارد که با شناخت دلایل آن با روانکاوری مسائل درونی امکان پذیر است در نتیجه بهتر است علائم و نشانه های خیانت دوست پسر را با یک مشاور مجرب و با تجربه در میان بگذارید تا مشکلات رابطتان را شناسایی کنید و آن را حفظ کنید یا در صورتی که می خواهید رابطیتان تمام شود یک مشاور خوب به شما کمک می کند تا آسیب روحی کم تری ببینید و دوره بهبود را سریع پشت سر بگذارید.

شما هم نظرات و تجربیات خودتان را در مورد خیانت دوست پسر برای ما در سایت روانکده کامنت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید