تاریخ امروز :20 تیر 1403
رابطه زناشیی مناسب چگونه است؟

رابطه زناشویی مناسب چگونه است؟

آیا در مورد رابطه جنسی کنجکاو هستید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ در اینجا اصول اولیه رابطه زناشویی مناسب است که باید بدانید.

سکس چیست؟

سکس فعالیتی است که یک، دو یا چند نفر در آن شرکت می کنند و باعث می شود آن ها احساس برانگیختگی (هیجان جنسی) کنند. این می تواند شامل لمس، کلمات یا هر دو باشد. ممکن است شامل دست زدن به اندام تناسلی باشد اما همیشه این لازم نیست.

اغلب وقتی مردم در مورد رابطه جنسی صحبت می کنند، در مورد  رابطه جنسی دخول صحبت می کنند. فعالیت جنسی باید برای همه افراد درگیر لذت بخش باشد و هر فرد باید رضایت خود را در طول رویداد ارائه دهد.

این به این معنی است که همه باید در مورد آن چه در ابتدای فعالیت راحت هستند توافق کنند. اگر فردی نظر خود را تغییر دهد یا تصمیم بگیرد که می خواهد متوقف شود، بسیار مهم است که آن شخص بتواند این را بگوید و احترام گذاشته شود. این تضمین می کند که تجربه ای لذت بخش برای همه افراد درگیر است.

تحقیق در مورد رابطه زناشویی و آنچه باید در مورد رابطه زناشویی بدانیم

مهمترین چیزهایی که باید بدانید:

 • رابطه جنسی برای افراد مختلف می تواند معانی مختلفی داشته باشد.
 • داشتن رابطه جنسی فقط برای بچه دار شدن نیست، بلکه باید برای همه افراد درگیر سرگرم کننده باشد.
 • رضایت به این معنی است که مطمئن شوید طرف مقابلتان می خواهد شرکت کند، احساس امنیت می ‌کند و در تمام مدت از فعالیت لذت می ‌برد.
 • درک آناتومی خود و شریک زندگی تان به شما کمک می کند تا در طول رابطه جنسی لذت ببرید.
 • بیماری های مقاربتی رایج هستند و جای شرمندگی وجود ندارد. خیلی از بیماری های مقاربتی قابل درمان هستند.
 • اگر سکس نبود، ما در این سیاره نبودیم. اگرچه رابطه جنسی بخشی از چرخه زندگی انسان است، بسیاری از مردم هنوز بحث کردن در مورد آن را تابو می دانند. این می تواند باعث سردرگمی و سوالات زیادی شود.
 • زمان می برد تا بفهمید چه چیزی برای شما مفید است و ترجیحات شما چیست. اشکالی ندارد! هر یک از ما در جدول زمانی خود هستیم و مسیر لذت جنسی برای همه متفاوت به نظر می رسد

مطالب مرتبط: از کجا بفهمیم پسری قبل از ازدواج رابطه داشته است؟


انواع مختلف رابطه جنسی چیست؟

انواع مختلف رابطه جنسی چیست؟

رابطه جنسی دارای انواع متفاوتی است که در زیر هر کدام را نام برده و توضیح داده ایم:

    رابطه جنسی واژینال

رابطه جنسی واژینال زمانی است که آلت تناسلی مرد به داخل واژن وارد می شود

    رابطه جنسی اورال

به آن سکس دهانی نیز می گویند. از دهان برای تحریک یا لذت بخشیدن به اندام تناسلی استفاده می شود. این را می توان با لیسیدن، بوسیدن یا مکیدن انجام داد.

    رابطه جنسی مقعدی یا آنال

آلت تناسلی یا اسباب بازی جنسی در مقعد قرار می گیرد. در این نوع روانکاری بسیار مهم است زیرا مقعد روانکاری خود را ایجاد نمی کند.

    لمس اروژن

دست ها یا سایر قسمت های بدن برای ایجاد احساس جنسی استفاده می شود. این می تواند تحریک نوک پستان، در آغوش گرفتن، بوسیدن یا مالیدن و نوازش اندام تناسلی یا سایر قسمت های بدن باشد.

    انگشت گذاری یا کار با دست

انگشت گذاری استفاده از انگشتان برای تحریک کلیتوریس و یا قرار دادن انگشتان در واژن یا قرار دادن انگشتان در مقعد برای ایجاد احساسات جنسی است. یک کار دستی استفاده از دست برای تحریک آلت تناسلی است.

   خودارضایی

دست زدن به اعضای بدن خود برای ایجاد لذت جنسی. این کار را می توان به تنهایی یا هم زمان با شخص دیگری انجام داد. از اسباب بازی های جنسی می توان در طول خودارضایی استفاده کرد، از جمله ویبراتور، دیلدو، اسباب بازی مقعدی و غیره.

   رابطه جنسی تلفنی ویدیویی

صحبت کردن، معاشقه کردن و به اشتراک گذاری تصاویر با شخصی به صورت آنلاین یا از طریق تلفن برای ایجاد برانگیختگی یا هیجان جنسی. (که معمولا به دلیل نبود امنیت در فضای مجازی توصیه نمی شود.)


مطالب مرتبط: از کجا بفهمیم دختری قبل از ازدواج رابطه داشته است؟


میل جنسی چیست و از کجا می آید؟

میل جنسی چیست و از کجا می آید؟

میل جنسی، تمایل به داشتن رابطه جنسی است. هورمون ها، سطح استرس و سلامت جسمی و روانی همگی بر میل جنسی ما تاثیر می گذارند. شرکای عاشقانه، خانواده، دوستان، جامعه، و ایمان مذهب ما ممکن است بر احساسات ما نسبت به رابطه جنسی و لذت تاثیر بگذارند و این ها می توانند در طول زندگی ما متفاوت باشند. برخی از دارو هایی که می توانند میل جنسی را با کاهش میل جنسی یا به تاخیر انداختن ارگاسم تحت تاثیر قرار دهند عبارتند از:

 • آنتی کولینرژیک ها برای درمان بسیاری از بیماری های مرتبط با ریه، مثانه، روده، سرگیجه و حالت تهوع – استفراغ استفاده می شوند.
 • درمان هورمونی
 • دارو هایی برای درمان فشار خون بالا
 • دارو های سلامت روان، مانند مهار کننده ‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs)

تحقیقات ارتباط مستقیمی بین کنترل بارداری هورمونی و میل جنسی نشان نمی دهد؛ با این حال، سلامت جنسی پیچیده است. اگر احساس می کنید که دارویی که مصرف می کنید بر میل جنسی شما تاثیر می گذارد، با یک مشاور صحبت کنید. این می تواند به شما کمک کند تا تاثیرات کنترل بارداری را بر بدن و میل جنسی خود تعیین کنید.

انزال و ارگاسم چیست؟

لذت جنسی به یک روش مشخص تعریف نمی شود. بسیاری از چیز ها می توانند لذت و رضایت را به همراه داشته باشند. ارگاسم یا انزال یک هیجان شدید جنسی است. این یکی از راه های رسیدن به لذت جنسی است. افرادی که آلت تناسلی دارند زمانی که آلت تناسلی سفت و بزرگ می شود، انزال را تجربه می کنند.

این زمانی اتفاق می افتد که میل به رابطه جنسی و ترشح هورمون در بدن وجود دارد. افراد زمانی ارگاسم را تجربه می کنند که کلیتوریس (و گاهی اوقات لابیای داخلی و خارجی) تحریک شده و متورم می شود.

دقیقا مانند آلت تناسلی، کلیتوریس دارای غلظت بالایی از انتهای عصبی است که با لمس و ماساژ این مناطق اروژن، سیگنال ‌هایی در بدن به اعصاب سرازیر می ‌شوند. این می تواند احساسات لذت بخشی را به سراسر بدن منتقل کند. درک آناتومی خود و همسرتان بسیار مهم است تا هر دوی شما بیشترین لذت را در طول رابطه جنسی تجربه کنید.

ارتباط مناسب نیز حیاتی است. چیزی که برای شما خوب است ممکن است برای شخص دیگری احساس خوبی نداشته باشد. با شریک زندگی خود در مورد کار هایی که دوست دارید انجام دهید و دوست ندارید صحبت کنید. آزمایش برای یافتن لذت بخش ترین لمس ها می تواند سرگرم کننده باشد. افزایش ارتباطات نیز ممکن است صمیمیت را افزایش دهد. خودارضایی راه دیگری است که ممکن است به شما در درک بهترین تکنیک ها برای تجربه لذت جنسی کمک کند.

چگونه رابطه جنسی امن تری داشته باشیم؟

چگونه رابطه جنسی امن تری داشته باشیم؟

رابطه جنسی ایمن راهی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی و بارداری است. رابطه جنسی آلت تناسلی در واژن اصلی ترین نوع رابطه جنسی است که می تواند منجر به بارداری شود. همچنین اگر مایع منی در سایر اشکال رابطه جنسی به واژن برسد، بارداری نیز ممکن است رخ دهد.

بیماری های مقاربتی را می توان در تمام انواع رابطه جنسی که در آن بدن و مایعات بدن در تماس هستند، به اشتراک گذاشت. راه های اصلی محافظت در برابر عفونت های مقاربتی (STIs):

 1. هر بار که رابطه جنسی دارید، از روش های مانع استفاده کنید. برای هر رابطه جنسی واژینال، مقعدی یا دهانی باید از روش ‌های بازدارنده در قسمت ‌های بدن و اسباب ‌بازی ‌ها ا0ستفاده شود.

روش های مانع عبارتند از: کاندوم خارجی (گاهی اوقات کاندوم مردانه نامیده می شود)، کاندوم داخلی (گاهی اوقات کاندوم زنانه نامیده می شود)، دستکش لاتکس یا نیتریل، سد های دندانی.

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

 1. از روان کننده های ایمن برای کاندوم استفاده کنید.
 2. قبل از تغییر رابطه جنسی دهانی، واژینال یا مقعدی، کاندوم را عوض کنید.
 3. هنگام اشتراک گذاری از یک کاندوم تازه استفاده کنید یا اسباب بازی های جنسی را تمیز و استریل کنید.
 4. همه بیماری های مقاربتی را به طور مکرر آزمایش کنید و شریک زندگی خود را تشویق کنید که همین کار را انجام دهد.

روش های مانع به طور قابل توجهی خطر ابتلا به STI را کاهش می دهد. آن ها با جلوگیری از تماس اندام تناسلی و مایعات بدن هر یک از طرفین با بدن شریک دیگر کار می کنند. در صورت استفاده صحیح هر بار، کاندوم می تواند در حدود 98% مواقع با استفاده کامل و 87% با استفاده معمولی از بارداری جلوگیری کند.

شما همیشه باید از یک روش مانع استفاده کنید، مگر این که آزمایش همه شرکای جنسی اخیرا برای STI منفی باشد و هر دوی شما کاملا مطمئن هستید که هیچ یک از شما پس از انجام آزمایش با فرد دیگری رابطه جنسی نداشته ‌اید. اگر نمی خواهید باردار شوید، باید هر بار که رابطه جنسی دارید از کاندوم استفاده کنید.

همسر من نمی خواهد از کاندوم استفاده کند

حفظ سلامتی و احساس راحتی در تمام فعالیت های جنسی بسیار مهم است. با شریک زندگی خود ارتباط باز داشته باشید. اگر آن ها به شما فشار می آورند تا رابطه جنسی ناامن داشته باشید، به این فکر کنید که آیا آن ها فردی هستند که می خواهید با او باشید یا خیر.

هر روز بیش از 1 میلیون عفونت مقاربتی (STIs)  در سراسر جهان در حال شیوع است در حالی که بیماری های مقاربتی بسیار رایج هستند، چقدر در مورد آن ها می دانید؟ آیا می دانستید اقدامات پیشگیرانه ای وجود دارد که می توانید از ابتلا به بیماری های مقاربتی بردارید؟ آیا می دانستید بسیاری از بیماری های مقاربتی علائمی ندارند یا فقط علائم خفیفی دارند؟

انواع بیماری های مقاربتی

انواع بیماری های مقاربتی

دانستن برخی از اطلاعات اولیه ممکن است روشی را که شما در مورد رابطه جنسی در زندگی خود رعایت می کنید تغییر دهد.

کلامیدیا

کلامیدیا اغلب بدون علامت است، به این معنی که بسیاری از مردم نمی دانند که به آن مبتلا هستند، علائم کلامیدیا می تواند شامل ترشحات زرد رنگ چرک مانند باشد. ادرار مکرر یا دردناک، لکه بینی بین قاعدگی یا بعد از رابطه جنسی و یا درد، خونریزی یا ترشح مقعدی. درمان نشدن کلامیدیا، می تواند منجر به بیماری التهابی لگن، درد مزمن لگن، حاملگی خارج رحمی و یا ناباروری در زنان و افراد دارای دستگاه تناسلی زنانه شود.

تب خال ناحیه تناسلی

تبخال تناسلی دومین STI شایع در ایالات متحده است، برخی از افراد مبتلا به تبخال در ناحیه تناسلی خود دچار تاول ها و زخم های مکرر می شوند، بسیاری از افراد مبتلا به تبخال هیچ علامتی ندارند و می توانند به گسترش بیماری ادامه دهند. هیچ درمانی برای تبخال وجود ندارد، اما شیوع و علائم را می توان مدیریت کرد.

سوزاک

سوزاک اغلب بدون علامت است، به این معنی که بسیاری از مردم نمی دانند که به آن مبتلا هستند. درمان نشد سوزاک، می تواند منجر به بیماری التهابی لگن، درد مزمن لگن، حاملگی خارج از رحم، و یا ناباروری در زنان و افراد دارای دستگاه تناسلی زنانه شود. عفونت سوزاک باید با دو داروی آنتی بیوتیک درمان شود.

تریکومونیازیس

تریکومونیازیس اغلب بدون علامت است، به این معنی که بسیاری از مردم نمی دانند که به آن مبتلا هستند. برخی از افراد ممکن است علائمی از جمله افزایش، بدبو، ترشحات رنگی واژن، درد و خارش فرج و یا درد همراه با ادرار یا مقاربت را تجربه کنند.

اچ‌ آی‌ وی

HIV از طریق تبادل انواع خاصی از مایعات بدن از جمله خون، مایع منی، شیر مادر و مایعات واژن منتقل می شود. بزاق، اشک، عطسه و تماس فیزیکی نمی توانند HIV را منتقل کنند. داشتن رابطه جنسی مقعدی محافظت نشده، رابطه جنسی آلت تناسلی در واژن  و حتی رابطه جنسی دهانی (هر چند به ندرت) می تواند باعث انتقال HIV شود.

هیچ درمانی برای HIV وجود ندارد، اما دارو هایی در دسترس هستند که می توانند بار ویروسی را پایین نگه دارند و خطر انتقال و ابتلا به HIV را تا حد زیادی کاهش دهند.

کدام نوع رابطه جنسی می تواند باعث انتقال بیماری های مقاربتی شود؟

کدام نوع رابطه جنسی می تواند باعث انتقال بیماری های مقاربتی شود؟

STI ها می توانند از طریق مایع منی، مایعات واژن، تماس پوست به پوست، خون، بزاق و حتی مدفوع منتقل شوند. تعیین این که کدام عمل جنسی مسئول انتقال بیماری است دشوار است؛ زیرا افراد اغلب در بیش از یک نوع فعالیت جنسی (مانند داشتن رابطه جنسی دهانی و آمیزش جنسی آلت تناسلی در یک جلسه) شرکت می کنند. بیماری های مقاربتی که می توانید با بوسیدن به آن مبتلا شوید تبخال دهان (HSV-1) است.

بیماری های مقاربتی که می توانید از رابطه جنسی دهانی دریافت کنید:

 • کلامیدیا
 • سوزاک
 • HPV
 • تبخال (HSV-1 و HSV-2)
 • سیفلیس
 • اچ ‌آی ‌وی
 • تریکومونیازیس

هر چیزی که می ‌تواند باعث بریدگی یا پارگی در مقعد یا اندام تناسلی شود (مانند ناخن ‌ها، حلقه ‌ها یا پارگی پوست) می‌ تواند انتقال احتمالی هر بیماری مقاربتی منتقله از خون (مانند HIV یا هپاتیت B یا C)  را افزایش دهد. اگر انگشتان شما با اندام تناسلی دیگران تماس پیدا کند، عفونت های مقاربتی می توانند از طریق ترشحات تناسلی منتقل شوند. برای ایمن بودن، همیشه دست های خود را بعد از دست زدن به اندام تناسلی دیگران بشویید یا حتی برای ایمنی بیشتر دستکش بپوشید.

بیماری های مقاربتی که می توانید از رابطه جنسی واژینال (آلت تناسلی در واژن یا ولو به فرج) دریافت کنید:

 • اچ‌ آی‌ وی
 • سوزاک
 • کلامیدیا
 • تبخال (HSV-1 و HSV-2)
 • HPV
 • سیفلیس
 • شانکروئید
 • هپاتیت B و C
 • تریکومونیازیس
 • زگیل ناحیه تناسلی

بیماری های مقاربتی که می توانید از رابطه جنسی مقعدی دریافت کنید:

 • اچ ‌آی ‌وی
 • هپاتیت B و C
 • HPV
 • سیفلیس
 • سوزاک
 • کلامیدیا
 • تبخال (HSV-1 و HSV-2)
 • زگیل ناحیه تناسلی

بهترین زمان رابطه زناشویی در اسلام

به گفته آلیسا ویتی، کارشناس هورمونی، بهترین زمان روز برای شروع رابطه جنسی حدود ساعت 3 بعد از ظهر است، زیرا در آن زمان است که مردان و زنان بیشترین هماهنگی را دارند. در حالی که مردان ممکن است در اوایل تا اواسط صبح بهترین عملکرد را از نظر بدنی داشته باشند (به دلیل افزایش تستوسترون)، اما در اواخر بعد از ظهر به اوج استروژن می رسند، که باعث می شود از نظر عاطفی بیشتر با شریک زندگی خود هماهنگ شوند. زنان دقیقا در همان زمان اوج سطح کورتیزول را تجربه می کنند که به افزایش انرژی و هوشیاری کمک می کند.

مدت زمان مناسب رابطه زناشویی

34 یا 68 درصد از گروه پاسخ دادند و محدوده زمانی را برای مقاربت جنسی، از نفوذ آلت تناسلی به واژن تا انزال، که به نظر آنها کافی، مطلوب، خیلی کوتاه و خیلی طولانی بود، ارزیابی کردند. میانگین پاسخ‌های درمانگران محدوده زمان‌های فعالیت مقاربتی را تعریف می‌کنند: «کافی»، از سه تا هفت دقیقه. «مطلوب» از هفت تا 13 دقیقه؛ «خیلی کوتاه» از یک تا دو دقیقه و «خیلی طولانی» از 10 تا 30 دقیقه.

عکس روابط زناشویی در اسلام

تاثیر رابطه زناشویی بر اخلاق مردان

رابطه جنسی باعث ایجاد ارتباط عاطفی مرد با هیجان می شود. انرژی هورمونی به مرد قدرت می دهد تا اهداف را دنبال کند، کار کند و از همسرش محافظت کند. زندگی روزمره او با فانتزی رابطه جنسی پرشور در پایان یک روز سخت لذت می برد. مردان حتی در اوج خستگی نیروی ذخیره برای رابطه جنسی دارند. در حالی که در زنان حتی کوچک ترین ناراحتی و خستگی باعث کاهش میل جنسی می شود.

تعداد دفعات نزديكی با همسر در روز

در میان درمانگران جنسی سوالی وجود دارد که میانگین واقعی زوجین در روابط متعهد چقدر است. پاسخ ها می تواند از یک بار در هفته تا یک بار در ماه متغیر باشد. وقتی از ایان کرنر، دکتر پرسیده شد که چگونه به زوج‌ هایی که از او می ‌پرسند چند بار باید رابطه جنسی داشته باشند، پاسخ می ‌دهند، او گفت: «همیشه پاسخ داده ‌ام که هیچ پاسخ درستی وجود ندارد. هنگامی که زوج ها رابطه جنسی را متوقف می کنند، روابط آن ها در برابر خشم، جدایی، خیانت و در نهایت طلاق آسیب پذیر می شود.

از این گذشته، زندگی جنسی یک زوج تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد: سن، سبک زندگی، سلامت هر یک از شریک‌ ها و میل جنسی طبیعی و البته کیفیت رابطه کلی آن ها، که فقط چند مورد را نام بردیم. بنابراین، در حالی که ممکن است هیچ پاسخ درستی برای این سوال وجود نداشته باشد که زوج‌ ها چند وقت یک بار باید رابطه جنسی داشته باشند، اخیرا من کم تر مبهم بوده‌ ام و به زوج ‌ها توصیه می‌ کنم حداقل هفته ‌ای یک‌ بار این کار را انجام دهند.

به گفته دکتر دیوید شنارچ، از طریق مطالعه ای که بر روی بیش از 20000 زوج انجام شد، او دریافت که تنها 26 درصد از زوج ها هفته ای یک بار به حد مجاز می رسند، و اکثر پاسخ دهندگان فقط یک یا دو بار در ماه رابطه جنسی را گزارش کردند و یا کم تر!

با این حال، مطالعه دیگری که حدود 10 سال پیش در انتشارات دانشگاه شیکاگو چاپ شد، بیان کرد که زوج های متاهل حدود 7 بار در ماه رابطه جنسی دارند، که کمی کم تر از دو بار در هفته است و در مطالعه سوم، گزارش شد که از 16000 بزرگسال مصاحبه شده، شرکت ‌کنندگان مسن‌ تر حدود 2 تا 3 بار در ماه رابطه جنسی داشتند، در حالی که شرکت ‌کنند گان جوان‌ تر گفتند که حدود یک بار در هفته رابطه جنسی داشتند.

تعداد رابطه زناشویی در هفته از نظر اسلام

هر چیزی است که برای شما و شریک زندگی تان احساس رضایت می دهد و ارتباط نقش کلیدی در اطمینان از این که هر دو طرف احساس رضایت می کنند ایفا می کند. با این حال، یک مطالعه در سال 2017 که در Archives of Sexual Behavior منتشر شد، نشان داد که متوسط ​​بزرگسالان در حال حاضر 54 بار در سال از رابطه جنسی لذت می برند، که برابر با حدود یک بار در هفته است.

به این مقاله امتیاز دهید