تاریخ امروز :20 تیر 1403

عشق پس از خیانت چگونه است؟

همان طور که می دانید عاشق شدن یک امر بی اختیاری است یعنی ممکن است شما عاشق یک فرد بسیار خوب و معقول شوید و یا حتی ممکن است شما عاشق یک فرلد بسیار زننده بی اخلاق، دزد ، قاتل و… شوید . دوست داشتن یک امر بی اختیاری است. مثلا با خود بشنید و فکر کنید که چرا شما باید عاشق فلان شخص شوید در حالی که هیچ خوبی از سمت اون آدم دریافت نکرده اید.

مثلا ممکن است شما به گونه ای عاشق باشید و نتوانید عیب های شخص مقابل را ببینید و…. در این مطلب از روانکده در نظر داریم شما را عشق پس از خیانت آشنا کنیم با ما همراه باشید.

عشق چگونه رخ می دهد؟

همان طور که گفتیم عاشق شدن یک امری بی اختیار است به گونه ای که ممکن است شما از شخصی متنفر باشید و در عین حال عاشق او شوید ، همان طور که می دانید این امر یک امر بی اختیار است. یکی از علائم عاشق شدن تپش قلب یهویی و نا به هنگام است.

برای مثال شما برای دیدن فردی که فکر می کنید عاشق او هستید بایستی ضربان بسیار تند داشته باشید و دست و پایتان یخ کند و همچنین بایستی برای دیدن شخص بسیار هیجان داشته باشد.

همه ما به گونه ای عشق اول را تجربه می کنیم. برای مثال یکی عاشق فرزندش می شود یکی لیلی می شود یکی دیگر مجنون یکی شیرین می شود یکی فرهاد ولی دیر یا زود عاشقی دامان هر کس را به گونه ای می گیرد. غشق به گونه ای است که نگاه نمی کند مجردی یا متاهل یا اینکه طرف مقابل مجرد است یا متاهل تو فقط این را میدانی که عاشقی و نفس های سختی از ریه هایت خارج می شود.

عشق زمان نمی شناسد روز نمی شناسد شخصیت نمی شناسد دیدی گرفتاری شدی و در دام سر نوشت گرفتار شدی. بسیاری بر این باورند که عشق در قلب رخ می دهد ولی این باور یک باور غلط است. عشق در مغز شما رخ می دهد و این عشق در قلب شما زندگی می کند. از این است کسانی که دچار شکست عشقی می شوند چون خانه قلبشان ویران شده است.

عشق چگونه رخ می دهد؟

مطالب مرتبط

چرا شکست عاطفی دردناک است؟

چیکار کنم عشقم برگرده؟

چگونه پس از اینکه خیانت دیدیم عاشق شویم؟

اگر از نظر علمی برسی کنیم خیانت دو بخش دارد یکی از روی هوس است و دیگری از روی عشق و علاقه است. خیانتی که از روی هوس است باعث می شود همسر ، معشوقه یا هر فردی که با او در ارتباط هستید پس از مدتی سرش به سنگ بخورد و مجددا پیش شما بازگردد در این صورت شما باید این فرد را قبول کنید؟!

در پاسخ به سوال بالا این موضوع بستگی به خودتان دارد اگر می توانید گذشته خود را فراموش کنید و یا به قدری عاشق هستید که بتوانید او را ببخشید می توانید مجددا عشق را به رابطه برگردانید ولی بایستی اطمینان کافی از این را داشته باشید که فرد مورد علاقه شما سرش به سنگ خورده و مجددا خیانتی رخ نخواهد.

ولی نوع دوم از خیانت به گونه ای است که همسر شما وارد یک رابطه ی عاشقانه شده است و به هیچ عنوان نمی تواند آن فرد را فراموش کند در این صورت شما بایستی از طرف مقابل خود جدا شوید هر چقدر هم عاشق باشید بایستی این را انجام دهید چرا که این کار باعث می شود شما به خودتان احترام بگذارید و غرور و شخصیت خود را حفظ کنید.

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

چگونه پس از اینکه خیانت دیدیم عاشق شویم؟

حال می خواهید بدانید چگونه با اینکه خیانت دیده ام مجددا عاشق شوم ؟ پاسخ این سوال هم ساده هم پیچیده است. همه افراد همانند یکدیگر نیستند مانند پنج انگشت شما که هیچ کدام اندازه هم  و مثل هم نیستند در اولین قدم بایستی این طرز فکر را با خود داشته باشید و به خود و دیگران شانس بدهید.

نکته دوم این است این بار از روی علاقه نه کاملا عاقلانه به این موضوع فکر کنید و عاقلانه عاشق شوید این گونه شما می توانید عاشق یک فرد درست شوید که می توانید مطمئن شوید چه حال چه در اینده خیانت نمی کند.

به خودتان فرصت عاشق شدن را بدهید در های قلب خود را نبندید و اجازه دهید زندگی کنید. اگر عشق را تجربه کرده باشید متوجه خواهید شد انسان برای زندگی ، نفس کشیدن، ادامه دادن به عشق در زندگی نیاز دارد تا قلب خود را پر از حس های خوب بکند. انسان با قلب خالی افسرده خواهد شد.

موضوع مهمی که بهتر است به آن توجه کنید این است ، این روز ها هرکسی که دچار شکست در عشق می شود اولین کاری که می کند استوری های غم انگیز و شکست عشقی را می گذارد ولی این کار اشتباه است چرا که با این کار باعث می شوید دیگران با ترحم به شما نگاه کنند نه یک فرد مغرور و کسی که هنوز هم عزت نفس خود را دارد و با یک خیانت شکست نمی خورد.

درست است خیانت سخت است و در بیشتر مواقع غیر قابل تحمل ولی عزت نفس شما مهم تر از چیز های دیگر است از این رو به فکر عزت نفس خود باشید و دنیال ترحم نباشید.

چگونه پس از اینکه خیانت دیدیم عاشق شویم؟

مردان از زنان جسور، پر قدرت، و زنانی که روی پای خودشان می ایستند خوششان می آیند و همچنین زنان از مردان افسرده و مردانی تو خودشان هستند دوری می کنند پس از اگر به دنبال عاشق شدن و عاشق کردن پس از خیانت هستید روی خودتان کار کنید تا فردی را به وجود آوردید که ارزوی هر کسی می تواند باشد. پس روی خودتان کار کنید تا موفق شوید چه در عشق چه در کار چه در….

مطالب مرتبط

از کجا بفهمم که زنم به من خیانت می کند و دوست پسر دارد؟

نحوه برخورد با خیانت دوست دختر

راه های فهمیدن خیانت دوست دختر

کلام آخر

در این مطلب از روانکده به موضوع عشق پس از خیانت  پرداختیم. شما با مطالعه این مطلب در می ییابید که چگونه عاشق شوید . امیدواریم این مطلب نیز همانند سایر مطالب برای شما عزیزان مفید واقع گردد.

به این مقاله امتیاز دهید