تاریخ امروز :20 تیر 1403
چگونه میتوانیم دوست داشتنی باشیم؟

چگونه میتوانیم دوست داشتنی باشیم؟

همه انسان ها با هر نوع شخصیتی نیازمند این هستند که دوست داشته شوند. شاید برخی افراد درونگرا این موضوع را انکار کنند؛ اما واقعیت این است که آنها هم زمان های زیادی احساس تنهایی کرده اند و دلشان می خواسته حداقل یک نفر دوستشان داشته باشد!

اگر شما هم می خواهید فردی دوست داشتنی و کاریزماتیک باشید با این مقاله از سایت روانکده همراه ما باشد تا یاد بگیرید که چگونه شخصیتی دوست داشتنی داشته باشید و بتوانید دیگران را جذب کنید.

چگونه دوست داشتنی و جذاب باشیم؟

راه های زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند دوست داشتنی باشید. اما نکته مهم اینجاست که برای دوست داشتنی بودن در ابتدا باید خودتان را دوست داشته باشید!

چگونه میتوانیم دوست داشتنی باشیم؟

مطلب مرتبط: چه راه هایی برای تعریف از دیگران وجود دارد

اولین قدم برای داشتن شخصیتی کاریزماتیک؛ این است که از طریق خودشناسی به عزت نفس سالم دست یابید و خودتان را با تمام کم و کاستی های وجودیتان؛ دوست داشته باشید و از درون احساس ارزشمندی کنید.

14 راه شگفت انگیز برای دوست داشتنی بودن

حال که خودتان را دوست دارید؛ می توانید با تمرین هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد؛ ویژگی های افراد دوست داشتنی را نیز کسب کنید و برای دیگران جذاب و دوست داشتنی شوید. تکنیک هایی که می توانند دیگران را به شما علاقمند کنند عبارتند از:

 • شاد باشید

ساده ترین و بهترین راه برای دوست داشتنی بودن این است که شاد باشید. شادی کلید سلامتی می باشد و زمانی که در هر شرایطی شور و شوق و هیجان داشته باشید؛ برای دیگران نیز جذاب تر خواهید بود.

ادری هلپبرن نویسنده کتاب چگونه دوست داشتنی باشیم می گوید: من باور دارم دختران شاد زیباترین هستند.

 • موفق باشید

موفقیت یکی دیگر از راه های دوست داشتنی بودن است. البته داشتن دارایی ها و مادیات زیاد به معنای موفقیت نیست؛ بلکه چیزهای کوچکی مثل داشتن سلامتی و خانواده ای شاد نیز موفقیت محسوب می شوند.

 • زیبایی را در درون خود پرورش دهید

یکی دیگر از راه های دوست داشتنی بودن این است که زیبا باشید. اما منظور ما زیبایی ظاهری نیست! زیبایی واقعی از خوبی ها و عشق نشأت می گیرد و از درون می درخشد.

برای دست یابی به زیبایی درونی کافیست از چیزی که هستید؛ ممنون و خوشحال باشید و برای دیگران نیز ارزش و احترام قائل شوید.

 • زندگی کنید و عشق بورزید

همه ما در زندگی مورد انتقاد قرار می گیریم. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که دوستتان را بعد از مدت ها دیده اید و او به شما می گوید “چقدر خراب شده ای” و در آن لحظه قطعا شما ناراحت شده اید.

بسیاری از مردم تصور می کنند که برای دوست داشتنی بودن استانداردهای سخت و زیادی وجود دارند؛ اما اینگونه نمی باشد و نیازی نیست شما همه حرف ها و بازخوردهای دیگران را بپذیرید.

یکی از بهترین راه ها برای کاریزماتیک بودن این است نظرات و بازخوردهایی را بپذیرید که لیاقتش را دارید و به نظراتی که در سطح شما نیستند؛ اهمیت ندهید و با روی باز از آنها عبور کنید و به زندگی خود ادامه دهید.

چگونه میتوانیم دوست داشتنی باشیم؟

افسردگی دوقطبی بیشتر بخوانید: افسردگی دوقطبی

مطلب مرتبط: نامه عاشقانه برای نامزدم

 • از خانواده خود مراقبت کنید

در بسیاری از فرهنگ ها به خانواده بسیار ارج نهاده می شود و مراقبت از خانواده یکی دیگر از راه های جذاب برای جلب کردن توجه دیگران می باشد.

 • با دیگران ارتباط برقرار کنید

ایجاد ارتباط یکی دیگر از راه های دوست داشتنی بودن می باشد. با مردم دوستی های بلند مدت برقرار کنید و از مزایای دوستی با آنها بهره ببرید.

 • عادت های افراد دوست داشتنی را امتحان کنید

افراد دوست داشتنی عادت هایی مختص به خود دارند که شما می توانید خود را به جای یکی از این افراد تجسم کرده و با تقلید از رفتارها یا حتی سبک زندگیش خود را به او شبیه کنید و به این طریق دوست داشتنی تر شوید و توجه دیگران را جلب نمایید.

 • فروتن و بخشنده باشید

با انجام دادن کارهای خیرخواهانه و رفتارهای توام با فروتنی و بخشندگی برای دیگران دوست داشتنی خواهید بود. گاندی می گوید: همان تغییری باشید که می خواهید در جهان ببینید!

 • مودبانه رفتار کنید

اگر در ارتباط با دیگران رفتار مودبانه ای داشته باشید و از کلماتی مثل “لطفا” و “ممنون” زیاد استفاده کنید؛ در نگاه دیگران فردی بی نقص و دوست داشتنی خواهید بود.

 • مهربان باشید و لبخند بزنید

اگر بدانید لبخند شما تا چه اندازه ای می تواند قلب دیگران را گرم کند هیچوقت آن را دریغ نمی کنید! با دیگران مهربان باشید و به رویشان لبخند بزنید و سعی کنید به آنها یاری برسانید؛ در اینصورت می توانید مطمئن باشید که یک لبخند به شما باز خواهد گشت و فردی خوش قلب و دوست داشتنی شناخته خواهید شد.

 • با اعتماد به نفس باشید

داشتن اعتماد به نفس بهترین راه برای جذابیت و دوست داشتنی بودن می باشد؛ چون وقتی شما با وقار رفتار کنید؛ بقیه تمایل بیشتری خواهند داشت که با شما صحبت کنند و در ارتباط باشند.

مطلب مرتبط: متن عاشقانه دوستت دارم

 • هنر گفتگو را بیاموزید

با دیگران سنجیده و محبت آمیزصحبت کنید و به حرف هایشان گوش دهید از پرسش های مداخله جویانه که ممکن است موجب خجالت یا آزردگی فرد شود اجتناب کنید. سعی کنید ییشتر شنونده باشید و از خودگویی زیاد خودداری کنید تا فردی دوست داشتنی باشید.

 • خوش قول باشید

زمان ارزشمندترین دارایی همه ماست و اگر شما فردی باشید که به زمان دیگران احترام می گذارد و در هر شرایطی برای قرارها و برنامه هایی که با دیگران گذاشته ازش قائل می باشد؛ مورد قبول آنها خواهید بود و شما را دوست خواهند اشت.

چگونه میتوانیم دوست داشتنی باشیم؟

 • به خواسته ها و انتظارات دیگران احترام بگذارید

اگر در کارهای خود دیگران را نیز در نظر بگیرید و در شرایط مختلف طوری رفتار کنید که برای دیگران مزاحمتی نداشته باشید و حقی از کسی پایمال نکنید؛ فردی محبوب خواهید بود.

کلام آخر

در این مطلب شما را با اهمیت و نقش داشتن عزت نفس مثبت در جلب توجه و جذب دیگران آشنا کردیم و تکنیک هایی را برای دوست داشتنی بودن با شما درمیان گذاشتیم. اگر شما راه های دیگری را نیز می شناسید خوشحال می شویم با ما درمیان بگذارید.

درباره “چگونه میتوانیم دوست داشتنی باشیم؟” بیشتر بخوانید: