تاریخ امروز :20 تیر 1403

چگونه با یک دختر مغرور دوست شویم؟

شاید به تازگی به دختری علاقمند شده اید و می خواهید با او دوست شوید اما او دختری مغرور است و به شما بی اعتنایی می کند و از هر دری وارد می شوید به بن بست می خورید؛ بهتر است بدانید که جذب کردن و بدست آوردن دل دختران مغرور کمی سخت است و اگر می خواهید با او باشید باید صبر داشته باشید و از تکنیک های خاصی استفاده کنید. اما نگران نباشید چون در این مطلب از سایت روانکده قصد داریم به پسرانی که می خواهند با دختری مغرور دوست شوند؛ کمک کنیم و به آنها راهکار بدهیم.

غرور چیست و افراد مغرور چه ویژگی هایی دارند؟

غرور چیست و افراد مغرور چه ویژگی هایی دارند؟

واژه غرور به معنای خودبرتر بینی می باشد؛ اما از نظر علم روانشناسی غرور در دو جنبه سالم و ناسالم وجود دارد و نباید تمام افراد مغرور را نکوهش کرد. فردی که غرور سالم دارد؛ ارزش و جایگاه خود را می شناسد و در واقع از عزت نفس سالمی برخوردار است و نسبت به خود و دستاوردهایش احساس خوبی دارد. اما غرور ناسالم موجب می شود فرد خود را از همه بالاتر ببیند و دچار تکبر شود؛ در نتیجه همیشه به دیگران فخر می فروشد و تحمل کردن او مشکل است.

داشتن غرور سالم خوب است؛ اما سعی کنید با افرادی که غرور ناسالمی دارند وارد رابطه احساسی نشوید زیرا آنها فقط خودشان را قبول دارند و تحمل کردن چنین افردی بسیار سخت است. بسیاری از افرادی که غرور ناسالم دارند؛ از رفتارهای خود آگاهی ندارند و صرفا اینگونه بزرگ شده اند. بنابراین با صحبت کردن با روان درمانگر و راهکارهای علمی و عملی؛ غرور کاذب آنها قابل درمان می باشد.

مطلب مرتبط: دوست دختر داشتن خوبه یا بد؟

چگونه یک دختر مغرور را جذب کنیم؟

شروع ارتباط با دختران مغرور کمی مشکل است چون تمایل زیادی به برقراری ارتباط نشان نمی دهند و سرسخت رفتار می کنند. یک دختر ممکن است به دلایلی همچون نوع تربیت خانوادگی، ویژگی های شخصیتی، شرایط فرهنگی خانواده، عدم مهارت های ارتباطی و یا تجربه رابطه قبلی؛ در برقرار کردن رابطه سخت گیر باشد.

دختر مغرور برای غلبه بر ترس ها و ضعف هایش از سپر غرور استفاده

دختران مغرور ترس ها و ضعف هایی درونی دارند که برای غلبه بر آن ترس ها و مخفی نگه داشتن ضعف های خود؛ از سپر بی اعتنایی و غرور استفاده می کنند؛ ترس از بی مهری و ترس از مورد بی توجهی قرار گرفتن و طرد شدن باعث می شود آنها به اطرافیان بی توجه باشند تا آسیب نبینند و ضربه نخورند.؛ به این ترتیب آنها احساس امنیت می کنند؛ چون می دانند قرار نیست کسی به آنها نزدیک شود یا آنها را طرد کند. این دختران معتقدند برای پیشرفت کردن در زندگی باید مغرور باشند.

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

مطلب مرتبط: چگونه با همکلاسی دختر دوست شویم؟

برای جذب کردن دختران مغرور؛ باید مهارت های ارتباط گرفتن با دختر مغرور را بلد باشید؛ لذا در ادامه چند مورد از راه های جذب دختران مغرور را با شما در میان می گذاریم:

 • باید آرام آرام به دختر مغرور نزدیک شوید و توجه کمی به او نشان دهید و به گونه ای با او برخورد کنید؛ که حس کند سخت گیری و رفتارهای سرسختانه اش را درک می کنید و متوجه دلایل رفتارش هستید.
 • اگر این دختر ویژگی خاصی دارد؛ هوشمندانه از آن تعریف کنید؛ به این ترتیب می توانید در دل او جا باز کنید.
 • اعتماد به نفس داشته باشید و به خودتان احترام بگذارید و فردی فعال باشید که زندگی مستقلی برای خود دارد؛ به این ترتیب او در مورد شما کنجکاور خواهد شد.
 • نیازی نیست نقش بازی کنید یا لاف بزنید تا نظر او را جلب کنید؛ خودتان باشید و به چیزی که هستید افتخار کنید و هیچوقت تظاهر به چیزی که نیستید نکنید.
 • ظاهری سخت و مرموز همراه با باطنی رمانتیک و احساسی داشته باشید و با کارهای جنتلمنانه؛ آن روی رمانتیک خود را به او نشان دهید و حقوق برابر زن و مرد را در عمل رعایت کنید؛ اما حواستان باشد که زیاده روی و پاچه خواری نکنید.

با دختر مغرور عادی رفتار کنید و زیاد به او توجه نکنید

 • با او عادی رفتار کنید و مدام دور و برش نباشید؛ تا نبود شما را حس کند و ناخودآگاه در مورد شما فکر کند.
 • در جمع هایی که هر دو حضور دارید؛ هیچوقت تحت سلطه دیگران نباشید؛ قاطعانه رفتار کنید و اجازه ندهید کسی شما را دست بی اندازد.
 • به ظاهر خود برسید و شیک پوش و کمی رسمی باشید.
 •  از او انتقاد نکنید زیرا خودرأی بودن او مانع پذیرش انتقادات می شود و در مقابل انتقادات شما گارد خواهد گرفت و عصبانی خواهد شد.
 • خسیس نباشید و زیاد در مورد مادیات صحبت نکنید.
 • درمورد زندگی و روابط دیگران نظر ندهید و خاله زنک نباشید.
 •  به فضای شخصی او احترام بگذارید و  او را زیر نظر نگیرید و کنترلش نکنید.

مطلب مرتبط: راه های دوست دختر یابی

 • به صحبت های او خوب گوش دهید و از بین آنها علاقه مندی ها و نقاط مشترکی بین خودتان با او پیدا کنید.
 • سعی نکنید از طریق موافقت کردن با حرفهایش به او نزدیک شوید؛ اگر با نظرات او مخالف هستید مودبانه و منطقی دیدگاه و نظر خود را به او بگویید تا او متوجه شخصیت مستقل شما شود.
 • به نظرات او احترام بگذارید و سعی نکنید با دیکتاتوری و زورگویی نظر او را تغییر دهید و دیدگاه خود را به او تحمیل کنید.

با حمایتگری و دادن حس امنیت و اعتماد می توانید دختر مغرور را ج

 • مردی حمایتگر باشید که در سختی ها می توان به او اعتماد کرد؛ اگر حس کند که می تواند در مشکلات به شما تکیه کند و به امنیت برسد؛ جذب شما خواهد شد.
 • زمانی که از دستاوردها و موفقیت هایش حرف می زند به او توجه کنید؛ چون دختران مغرور برخلاف رفتارهایشان به شدت محتاج توجه هستند.
 • به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر به دختر مغرور ابراز عشق کنید و به او پیام دهید و تلفن کنید؛ پاسخ معکوسی خواهید گرفت و او از شما دورتر خواهد شد. بنابراین به او پیله نکنید و شخصیت چسبنده نداشته باشید؛ زمانی که جواب رد می دهد به انتخاب او احترام بگذارید و برای مدتی کنار بکشید.

مطلب مرتبط: اختلال شخصیت خودشیفته

کلام آخر

دختران مغرور نمی توانند به راحتی به دیگران اعتماد کنند بنابراین از سپر غرور استفاده می کنند؛ تا در برابر آسیب های اطرافیان از خود محافظت نمایند. بنابراین برای جذب دختر مغرور باید طوری رفتار کنید که ناخودآگاه اعتماد او به شما جلب شود و صبر کنید تا خودش به سمت بیاید.

3.2/5 - (4 امتیاز)