تاریخ امروز :15 خرداد 1403
رابطه-پایدار

هفت نشانه برای اینکه بدانید رابطه شما پایدار خواهد ماند یا خیر

همه چیز در ابتدای یک رابطه عالی و هیجان انگیز به نظر می رسد و درک اینکه آیا رابطه شما واقعاً برای همیشه ادامه خواهد داشت یا خیر؛ ممکن است دشوار باشد.

اما با گذشت زمان؛ می توانید عادات و علایق شریک زندگی خود را ببینید و با تجزیه و تحلیل رفتار او متوجه شوید که تا چه حد برای شما قابل قبول است.

در این مقاله از روانکده شما را با نشانه‌هایی که گواه دوام رابطه هستند و همچنین علائم هشداردهنده رابطه آشنا خواهیم کرد.

نشانه‌های رابطه ای که دوام خواهد داشت

برخی از نشانه ها گواهی بر عشق ابدی هستند و از طریق آنها می‌توانید تشخیص دهید که آیا این رابطه واقعاً قدرت ماندگاری دارد یا خیر؟ 8 نشانه روشنی که نشان می‌دهد رابطه شما برای همیشه ادامه خواهد داشت:

نشانه‌های-رابطه-ای-که-دوام-خواهد-داشت

مطلب مرتبط:

رابطه در بارداری

 1. شما به یکدیگر اعتماد کامل دارید

هیچ رابطه ای بدون اعتماد بین طرفین نمی تواند دوام بیاورد. اگر شما و شریک عاطفی‌تان به همدیگر شک دارید؛ این یک پرچم قرمز است. درحالیکه؛ وقتی شما به یکدیگر شک ندارید و پذیرفته‌اید که حتی زمانی که طرف مقابل دور از شماست باز هم همه چیز مثبت است و به او اعتماد دارید و آزادی عمل می‌دهید، مطمئن باشید که رابطه شما دوام خواهد داشت.

 1. در رابطه احساس امنیت می کنید

اگر در یک رابطه با احساس ترس، حسادت یا غم دست و پنجه نرم می کنید؛ احتمال زیادی وجود دارد که اوضاع در مسیر درست پیش نرود. وقتی در مورد شریک رابطه خود مطمئن هستید، مطمئن باشید که رابطه شما بر پایه محکمی استوار است و هر دوی شما احساسات قوی مشترکی دارید.

 1. به خاطر اختلاف نظرها عصبانی نمی شوید

گاهی اوقات مشاجرات ممکن است به راه حلی نرسند؛ اما نباید شریک زندگی خود را مجبور به موافقت با چیزی کنید. اشکالی ندارد که نظرات متفاوتی داشته باشید و اگر بتوانید در مواقع اختلاف نظر بدون رنجش پیش بروید؛ به سمت یک رابطه قوی و پایدار حرکت خواهید کرد.

 1. در کنار یکدیگر احساس راحتی می کنید

در مراحل اولیه یک رابطه افراد تمایل دارند بهترین نسخه‌ خود را ارائه دهند و هر چیزی را که می‌تواند آن‌ها را در نظر شریک زندگی‌شان نامطلوب نشان دهد؛ پنهان می‌کنند. با این حال اگر احساس نمی‌کنید که دائماً نیاز دارید شریک زندگی‌تان را تحت تأثیر قرار دهید تا محبت او را به دست آورید و می‌توانید خودتان باشید و احساس راحتی کنید؛ رابطه در وضعیت خوبی قرار دارد.

مطلب مرتبط:

چه رابطه ای بین دایره امن و اعتماد به نفس وجود دارد؟

 1. برای دستاوردهای یکدیگر جشن می گیرید و به هم انگیزه می‌دهید

زوج هایی که رابطه پایدار دارند همیشه مثل یک تیم عمل می‌کنند. موفقیت یک شریک نباید برای دیگری تهدید کننده یا حسادت آفرین باشد؛ این یک برد برای هر دوی شماست و باید از آن تجلیل شود.

در واقع یکی از مهم‌ترین بخش‌های رابطه داشتن؛ داشتن کسی است که به شما انگیزه می‌دهد تا بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید و این باید برای هر دو طرف اتفاق بیفتد. رابطه‌ای که در آن شرکا به یکدیگر انگیزه می‌دهند و همه دستاوردها را جشن می‌گیرند؛ ماندگار خواهد بود و شما را راضی نگه می‌دارد.

 1. هنگامی که کار اشتباهی انجام داده اید؛ صمیمانه از یکدیگر عذرخواهی می کنید

دو نفر که می توانند مسئولیت گام های اشتباه خود را بر عهده بگیرند؛ به جای اینکه یک سری بهانه برای رفتار خود بیاورند به احتمال زیاد بدون رنجش طولانی از خشم عبور می کنند.

همه ما اشتباه می کنیم، چیزهایی را می گوییم که نباید می گفتیم و گاهی اوقات ممکن است خودخواه باشیم؛  اگر شریکی دارید که مایل است عذرخواهی کند، این ویژگی و قدرتی است که به سختی پیدا می‌شود و باید تمام تلاش خود را برای حفظ او انجام دهید!

 1. شما ارزش های مشابه و اهداف مشترکی دارید

برای اینکه رابطه طولانی مدت باشد؛ اهداف اصلی شما باید همسو باشند. اگر در مواردی که مهم هستند همسو هستید؛ می توانید از برخی شکاف های دیگر در رابطه جلوگیری کنید.

به عنوان مثال؛ اگر یک طرف سه فرزند می خواهد و دیگری به شدت مخالف بچه دار شدن است؛ ممکن است مشکل ایجاد شود. در چنین مواردی نباید به این امید اینکه روزی نظر طرف مقابل تغییر کند خونسرد و بیخیال باشید.

نشانه‌های-رابطه-ای-که-دوام-خواهد-داشت

مطلب مرتبط:

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

علت بی میلی مردان به رابطه زناشویی

 1. از یکدیگر انتظارات معقولی دارید

اغلب اوقات داشتن انتظارات غیرمنطقی منجر به جدایی می شود. اگر احساس می‌کنید که شریک زندگی‌تان و شما با انتظارات منطقی همسو هستید و آن‌ها را برآورده می‌کنید؛ قطعاً برای یکدیگر ساخته شده‌اید.

نشانه‌های رابطه ای که شکست خواهد خورد

حتی زمانی که اختلافی وجود دارد؛ باز هم وقتی به رابطه خود فکر می کنید باید هیجان زده شوید. با این وجود، اگر نسبت به رابطه خود چنین احساسی ندارید یا خوشحال نیستید، یا هنگامی که مشکلات یا دعواها در رابطه شروع می شود به سمت ناسالم و آسیب زا بودن می‌روید؛ باید کل ماهیت رابطه را دوباره مرور و ارزیابی کنید.

درصورتیکه هر یک از علائم هشدار دهنده  را مشاهده کردید؛ یک قدم بزرگ به عقب بردارید. اگر می خواهید در یک رابطه سالم و مثبت باشید که دوام داشته باشد؛ باید این نشانه‌ها را اصلاح کنید، نه اینکه نادیده بگیرید. 7 نشانه که رابطه شما در حال شکست است:

 1. نمی‌توانید با هم ارتباط بگیرید

یک ارتباط عالی شامل گفتگوی عمیق در مورد احساسات، تجربیات و فعالیت های روزمره یکدیگر است. شما باید به شریک زندگی خود توجه کامل داشته باشید و افکار و ایده های خود را به طور موثر و بدون هیچ مانعی با او در میان بگذارید. توجه داشته باشید اگر اغلب با شریک زندگی خود صحبت نمی کنید؛ رابطه شما یکی از نشانه های شکست را دارد.

 1. همیشه دعوا می کنید

دعوا نمک زندگی و نشانه یک رابطه سالم است! مشکل زمانی پیش می‌آید که دعوا به نفرت، وقفه‌های طولانی و کلمات آزاردهنده می‌انجامد؛ یک رابطه توهین آمیز یک پرچم قرمز مهم در رابطه است.

اگر دعوای شما شامل رد و بدل کردن کلمات توهین آمیز و بی احترامی به یکدیگر است؛ یکی از نشانه های شکست رابطه شماست.

مطلب مرتبط:

چند ساعت بعد از رابطه می توان قرص ال دی خورد ؟

 1. احساسات همدیگر را نادیده می‌گیرید

گاهی اوقات ارتباط مکرر در یک رابطه تضمین کننده کامل بودن رابطه نیست؛ اگر شریک زندگی‌تان وقتی با او در مورد موضوعات خاصی صحبت می‌کنید احساسات شما را نادیده می‌گیرد؛ این نشانه شکست رابطه است.

 1. با هم برنامه ریزی نمی‌کنید

وقتی زوجین با هم برنامه ریزی نمی کنند؛ به این معنی است که به اندازه کافی برای هم ارزش و احترام قائل نیستند. این برنامه ریزی لزوماً نباید شامل برنامه های بزرگی برای آینده باشد؛ برای مثال برنامه ریزی برای قرار ملاقات با هم، می تواند یک رابطه را تقویت کند.

 1. برای همدیگر وقت نمی گذارید

تنها زمانی می توانید شریک زندگی خود را بیشتر بشناسید که زمان با کیفیتی را با هم سپری کنید. گذراندن وقت با هم به تقویت رابطه کمک می کند و شانس بیشتری برای بهبود آن فراهم می‌نماید.

اگر اغلب با هم وقت نمی‌گذرانید یا طرف مقابل شما به هر بهانه‌ای از ملاقات با یکدیگر اجتناب می کند؛ یکی از نشانه های شکست رابطه شماست.

نشانه‌های-رابطه-ای-که-شکست-خواهد-خورد

مطلب مرتبط:

چگونه با همسرم رابطه جنسی خوبی داشته باشم

 1. رابطه شما کسل کننده است

چیزی که یک رابطه را هیجان انگیز و سرگرم کننده می کند؛ فعالیت های دو نفره شامل بیرون رفتن برای دیدن فیلم، قرار ملاقات، پیاده روی و … است. وقتی انجام این فعالیت ها را متوقف می کنید، به این معنی است که نمی توانید رابطه خود را به نتیجه برسانید.

 1. بخشیدن برای شما سخت است

گاهی در کنار لحظات عاشقانه در یک رابطه، ممکن است شریک زندگی تان عمدی یا غیرعمد موجب رنجش شما شود؛ بپذیرید که اینها بخش هایی از رابطه هستند.

اگر برای شما سخت است که شریک زندگی خود را ببخشید؛ ممکن است نفرت ایجاد شود که در نهایت منجر به پایان رابطه می شود.

کلام آخر

با مطالعه این مطلب آموختید که در یک رابطه به دنبال چه چیزی باشید. اگر متوجه شدید که شریک زندگی‌تان ارزش وقت گذاشتن را ندارد و آسیب بسیار شدید است؛ بهترین کار این است که از چنین رابطه‌ای کناره‌گیری کنید و به خودتان فضا بدهید تا فرد بهتری را پیدا کنید.

به این مقاله امتیاز دهید