تاریخ امروز :20 تیر 1403

تبدیل عشق به نفرت

عشق یک از لذت بخش ترین حس های دنیا به شمار می رود. این حس نه تنها لذت بخش است بسیار زجر آور نیز هست ، به طوری که اگر این عشق و احساس با شکست مواجه شود ، دردی در سمت چپ سینه شما تا آخر عمر عرض اندام می کند. در این مطلب از روانکده به برسی موضوع تبدیل عشق به نفرت می پردازیم ، با ما همراه باشید.

آیا عشق می تواند به نفرت تبدیل شود؟

وقتی کسی که دوستش داریم از نظر عاطفی به ما صدمه می زند، عشق می تواند کم کم به نفرت تبدیل شود . این بیشتر زمانی اتفاق می افتد که فرد به ما بسیار  نزدیک است. یک نوع عمل ممکن است باعث ایجاد نفرت شود که توسط فردی نزدیک به ما انجام شود، در حالی که همان نوع عمل ممکن است باعث خشم یا آزردگی زمانی شود هنگامی آن شخص به ما نزدیک نباشد.

چگونه  عشق را به نفرت تبدیل کنیم؟

تبدیل عشق به نفرت سخت و دشوار ولی شدنی است. می توان گفت مواردی که در لیست زیر برای شما آورده ایم ، می توانند به شما در تبدیل عشق به نفرت کمک کنند:

 • از موضوع آگاه شوید
 • تصور ذهنی خود را باور نکنید
 • در برابر وسوسه پاسخ های خودکار مقاومت کنید.
 • آزادی را حس کنید
 • شکست را بپزیرید
 • منطقی به موضوع فکر کنید.
 • به اتفاق های بد فکر کنید.

چگونه  عشق را به نفرت تبدیل کنیم؟

نفرت قوی تر است یا عشق؟

عشق می تواند قدرتمندتر از نفرت باشد زیرا عشق می تواند به خشونت پایان دهد، دیگران را وادار به انجام کارهای دوست داشتنی کند، الهام بخش خلاقیت باشد. همچنین از آنجایی که عشق یک احساس بسیار شیرین است، مردم بیشتر جذب آن می شوند. عشق به قدری قدرتمند است که وقتی نسبت به کسی احساس عشق می کنید، باعث می شود به جای کارهای نفرت انگیز، کارهای دوست داشتنی انجام دهید. و شخص را همان گونه که است دوست داشته باشید به طوری که برایتان فرق نمی کند آن شخص دزد است یا قاتل ، کلاهبردار است یا متاهل است. عشق بی منطق ترین حس دنیا نیز به شمار می رود.

برای مثال شما چیزی در ذهن دارید که شما را آزار می دهد و می خواهید در مورد آن با شخص مقابل صحبت کنید. شما موضوع را کاملاً معصومانه مطرح می کنید، غافل از اینکه قرار است بر روی مین زمینی قدم بگذارید و یک واکنش زنجیره ای عاطفی شدید را آغاز کنید. در حالی ممکن است اصلا قصد عاشق شدن نداشته باشید و در برنامه زندگیتان این موضوع جایی نداشته باشد.

حال اگر فردی که او را عاشقانه دوست داشتید شما را به مرور آزار دهد ، آن عشق و علاقه کم کم سرد می شود و جای خود را به قوی ترین حس دنیا یعنی نفرت می دهد . به گونه ای که پس از مدتی عشقی که مانند یک کودک بزرگ شده بود به نفرت تبدیل می شود.  تنفر به گونه ای است که نزدیک ترین فرد به شما از همه دورتر می شود.

عشق و نفرت، ارتباط و جدایی از راه های غیرمنتظره ای می آیند و می روند. مانند فوران آتشفشان یا طوفان تگرگ، بحثی که ظاهراً از هیچ جا بیرون می‌آید بیرون می‌آید و در پی آن ویرانی به جا می‌گذارد.

هیچ کدام از ما  کنترلی بر این جزر و مد نداریم، درست مانند قدرت های طبیعت، مانند آب و هوا، روابط ما  نیز تحت تأثیر این نیروهای پنهان است.

نفرت قوی تر است یا عشق؟

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

عشق یک شکل قدرتمند برای بیان است، اما رسیدن به آن و حفظ آن دشوار است. بنابراین، به همان اندازه محتمل است که عشق نیز باعث درد و عصبانیت شما شود. به احتمال زیاد، هر چه بیشتر کسی را دوست داشته باشید، بیشتر آسیب می بینید یا به آن شخص آسیب می رسانید. از این رو عاشق شدن بسیار تلخ و خطرناک است. به گفته برخی آخر تمامی عاشقانه ها تلخ است.

همچنین جال است بدانید  فکر کردن در مورد کسی که عاشقانه او را دوست دارید و آن شخص تنها کسی است که می تواند بر روی  احساسات مثبت و منفی  شما را را برانگیزد. می تواند به طور همزمان باعث ایجاد احساس عشق و تنفر در شما شود. به طوری که با فکر کردن به اتفاقات شیرین عشق را تجربه می کنید و با فکر کردن به اتفاقات تلخ تنفر را تجربه خواهید کرد.

چگونه کسی را که دوستش دارید نادیده بگیرید؟

این روز ها بازار نادیده گرفتن اشخاصی که به آن ها علاقمند هستید بسیار داغ است ، یعنی افراد فکر می کنند هر چقدر کم تر به معشوقه خود توجه کنند رابطه بهتری خواهند داشت و شخص مقابل جذب آن ها خواهد شد ، در لیست راه های نادیده گرفتن شریک احساسی را برایتان اورده ایم.

 • خود را زیاد مشتاق نشان نده
 • قوی باش
 • بلافاصله به تماس و تکست ها پاسخ نده
 • خودت زندگی کن ، به طوری زندگی خود را مملو از ان شخص نکن
 • صبور باش
 • بی ادب نباش
 • به شهود خود توجه کنید
 • از اهمیت زیاد و غیر عادی جلوگیری کنید
 • از استفاده از کلمات عاشقانه زیاد پرهیز کنید.
 • احساسات خود را کنترل کنید و از بروز آن به مقدار زیاد جلوگیری کنید.

روش های یاد شده در لیست بالا کار آمد هستند ولی از نظر روانشناسی این کار آسیب زیادی به روابط احساسی شما وارد خواهد کرد از این رو از استفاده از این روش ها خود داری کنید و بگذارید همان گونه که هستید شما را بشناسند.

مطالب مرتبط

چگونه عشق اول خود را فراموش کنیم؟

چیکار کنم عشقم برگرده؟

چطور تنفر از دیگران را از ذهنمان بیرون کنیم؟

کلام آخر

در این مطلب از روانکده به برسی موضوع تبدیل عشق به تنفر و… پرداختیم امیدواریم این مطلب از سایت روانکده همانند دیگر مطالب سایت برای شما عزیزان مفید واقع گردد. همچنین شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)