تاریخ امروز :20 تیر 1403

چرا شوهرم ازم دوری می کنه؟

جدا شدن مردان از همسران و شرکای عاطفی خود یک روش منفعلانه و پرخاشگرانه برای مقابله با مشکلات طولانی مدتی است که در روابط وجود دارد. فرقی نمی کند بلافاصله بعد از دعوا شما را ترک کند یا همیشه این کار را انجام دهد. در هر صورت، او به دنبال راهی برای برون رفت از مشکلات رابطه است.

این بدان معنا نیست که او اصلا به شما علاقه ای ندارد، بلکه به زمان بیشتری برای رسیدگی به مشکل نیاز دارد. بنابراین، اگر شریک عاطفی تان اخیرا از شما دور شده، هیچ محبتی نشان نداده است و دیگر مانند قبل به شما توجهی نمی کند، ادامه مقاله را برای مقابله با این شرایط سخت بخوانید. علل و راه حل های عملی برای آن را بشناسید.

چرا شوهرم از من متنفر است؟

چرا شوهرم از من متنفر است؟

نشانه هایی که نشان می دهد شوهر به همسرش علاقه ای ندارد:

 1. به تدریج سعی می کند از خود دور بماند یا ممکن است ساعت ها یا روز ها ناپدید شود یا بعد از کار به خانه نیاید و آخر هفته ها برنامه های دیگری بدون شما داشته باشد.
 2. وقتی بی علاقگی به وجود می آید، کم تر به شما اهمیت می دهد. از نظر عاطفی، علاقه خود را نسبت به شما از دست می دهد و از برقراری ارتباط چشمی با شما یا خرید هدیه برای شما امتناع می ورزد.
 3. اگر مشکلی در زندگی مشترک شما پیش بیاید، تمام تلاش خود را برای حل آن مانند قبل انجام نمی دهد.
 4. وقتی مردی بی علاقه می شود، از تماس منظم با شما اجتناب می کند و دیگر مانند قبل با شما ارتباط برقرار نمی کند.
 5. وقتی افراد نسبت به یکدیگر بی علاقه می شوند، با اختلافات به گونه ای متفاوت برخورد می کنند. آن ها یا به طور کامل درست از دعوا کردن بر می دارند یا به طور ناگهانی شروع به مشاجره می کنند.
 6. یکی از نشانه های بی علاقگی این است که همسرتان به تماس های شما پاسخ نمی دهد.
 7. به شما احترام نمی گذارد و به شما نظرات منفی می دهد. شما را با زنان دیگر مقایسه می کند.
 8. رفتار عجیبی دارد و مرتب از گوشی مراقبت می کند.

 

چرا شوهرم دلسرد شده است؟

آیا تا به حال با همسرتان ملاقات کرده اید که با یک نگاه، کلمه یا اشاره شما را از خود دور کند؟ یا از ابراز صمیمیت با شما پرهیز کنی؟ مثلا آیا وقتی می خواهید او را ببوسید برمی گردد؟ یا قبل یا بعد از رفتن شما به رختخواب بخوابد یا خوابیدن روی مبل با بچه ها را تا صبح به بودن در کنار شما ترجیح دهد؟

اگر هرگز این اتفاق برای شما نیفتاده است، تصور کنید همسرتان به طور موقت شما را طرد کند. حتی تصورش هم تلخ است، چه رسد به تجربه. اما کاری که می توان کرد این است که این آفتی خواهد بود که حداقل یک بار گریبان هر رابطه طولانی مدت را می گیرد، یعنی زندگی مشترک.

در حالی که طرد شدن توسط همسر معمولا به طور ناگهانی و کامل اتفاق نمی‌ افتد، اما روند آهسته و مداوم آن چنان موذیانه و آزاردهنده است که زوج طرد شده از نظر جسمی و روانی بیمار می‌شوند و پایه و اساس رابطه در معرض تهدید قرار می‌ گیرد.

وقتی شخصی توسط یکی از افراد مهم زندگی اش طرد می شود، تصورش از خود در هم می شکند و احساس می کند که جذابیت خود را نسبت به فردی که او را طرد کرده از دست داده است و دیگر مانند گذشته برایش ارزشی ندارد. ظاهرا دیری نمی‌ گذرد که شادی و نشاط زندگی چنین فردی کم رنگ می‌ شود و در چنگال شیاطینی مانند کینه، خودخواهی، رها شدن، عصبانیت، افسردگی، اضطراب و دو طرفه می ‌افتد.

بهترین راه برای رهایی از این وضعیت این است که با همسرتان صحبت کنید. صحبت با همسر طرد کننده برای اکثر همسرانی که در این شرایط هستند آسان نیست. برخی از مردم نگرانند که پرسیدن این سوال باعث ایجاد یک جنگ منفعلانه جدید در همسر خود شود، مثلا او بیشتر طرد شود. برخی دیگر برای نتیجه نگرفتن از صحبت های قبلی ترجیح می دهند روز ها و شب های خود را در سکوت بگذرانند.

چرا شوهرم بهم اهمیت نمیده؟

چرا شوهرم بهم اهمیت نمیده؟

روابط صمیمانه و صمیمانه بین زوجین نه تنها بر رشد فردی و اجتماعی، بلکه بر سطح سلامت روان آن ها نیز تاثیر می گذارد. در زندگی مشترک رابطه زن و مرد نیاز به مراقبت و توجه دارد و زوجین باید به یکدیگر توجه کنند و نیاز های عاطفی یکدیگر را برآورده کنند.

متاسفانه برخی از زنان از زندگی مشترک و بی توجهی به همسر خود گلایه دارند البته برخی از زنان نیز نسبت به همسر خود بی توجه هستند اما به دلیل عاطفی بودن زنان، کم تر پیش می آید به همسر خود توجه نکنند.

بسیاری از زنانی که با مشکل بی توجهی یا بی اهمیتی همسران خود مواجه می شوند، در پی یافتن دلیل هستند و از خود می پرسند که چرا شوهرم از من مراقبت نمی کند و دلیل این بی توجهی چیست؟ اگر شما هم جزو آن دسته از زنان هستید، این قسمت از مقاله به شما کمک می کند تا با دلایل بی توجهی مردان به زنان آشنا شوید.

نشانه های بی تفاوتی و بی توجهی مرد به زن

برای این که بدانیم همسرمان بی توجه است یا نه، باید به علائم رفتاری او توجه کنیم و با دقت آن ها را ریشه کن کنیم. نشانه های بی تفاوتی و بی توجهی مرد به زن عبارتند از:

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

 • کاهش صمیمیت
 • کاهش پایبندی به قول و قرار ها
 • عدم انجام صحیح وظایف
 • احساس غم، ناامیدی، تنهایی
 • احساس نیاز به برقراری رابطه عاطفی خارج از ازدواج
 • عصبانیت و تحریک پذیری شدید
 • گفتگوی کمتر بین زن و شوهر
 • کاهش میل به رابطه جنسی

چرا شوهرم ازم فاصله می گیرد؟

چرا شوهرم ازم فاصله می گیرد؟

علت دوری مرد از زن می تواند بسیار بیشتر و بیشتر از آن چه در این جا ذکر می شود باشد. با این حال، تحقیقات و یافته های جدید نشان داده است که در اغلب موارد، زمانی که مردی از یک زن فاصله می گیرد، یکی از چهار یا چند مورد زیر به طور هم زمان برای او اتفاق می افتد:

 • آسیب شخصیتی : 90  درصد از افرادی که احساسات مثبت نشان می دهند، هرگز پاسخ یکسانی دریافت نمی کنند. فردی که رفتار خوبی دارد و در ازای آن پاسخ مثبتی دریافت نمی کند، سعی می کند رفتار منفی نشان دهد که به طرف مقابل علاقه ای ندارد. اما در واقع هر چه رفتار منفی بیشتری از خود نشان دهد علاقه خود را بیشتر نشان می دهد.
 • عدم توانایی در درست کردن ذهن :  بسیاری از افراد وقتی به شخصی علاقه مند می شوند، نمی توانند خود را در مقابل این شخص کنترل کنند و از هر فرصتی برای ابراز علاقه به او استفاده می کنند، حتی اگر قبلا با عزیز دیگری آشنا شده باشند. اگر فردی در این شرایط قرار گیرد، علاقه او نسبت به گذشته کاهش می یابد و احساسش نسبت به فرد جدید بیشتر می شود. این افراد معمولا معتاد به عشق هستند.
 •  ترس از تعهد:  بسیاری از افراد از تعهد می ترسند، اما وقتی جذب کسی می شوند، نمی توانند علاقه خود را ابراز نکنند. وقتی به شخص مورد نظر نزدیک می ‌شوند و مشکل جدی می ‌شود، ترس از تعهد بر آن‌ ها غلبه می ‌کند و سعی می ‌کنند از آن شخص دور شده و به رابطه پایان دهند. این افراد همیشه با نوعی درگیری درونی مواجه می شوند، بنابراین کار های مثبت و منفی را با هم انجام می دهند و نه تنها خود بلکه افراد در کنار خود را گیج می کنند. این یکی از دلایلی است که باعث می شود مردان به طور ناگهانی رفتار خود را تغییر دهند.
 • از دست دادن علاقه :  دلیل دیگری که افراد دچار احساسات متضاد می شوند این است که علاقه خود را از دست می دهند. اما خبر خوب این است که اگر کسی علاقه خود را به شما از دست داد، می توانید دوباره با او درگیر احساسات خوب و عاشقانه شوید و او را به رابطه خود بازگردانید.

چرا شوهرم آشتی نمی کند؟

چرا شوهرم آشتی نمی کند؟

نحوه آشتی شما پس از نزاع به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما بررسی ها نشان می دهد که به طور کلی «تعامل حل مسئله»، «عذرخواهی از اشتباهات»، «گذراندن وقت با هم» و «سازش دو طرفه» به ترتیب بهترین و موثر ترین راه های آشتی پس از دعوا هستند. در مقابل «اجتناب و نادیده گرفتن طرف مقابل» و «تظاهر به این که دعوایی اتفاق نیفتاده» غیر اصولی ترین و بی اثر ترین رفتاری است که زن و شوهر بعد از دعوا می توانند داشته باشند.

 

و در آخر تجربه یکی از مراجعه کنندگان را قرار می دهیم:

تجربه یکی از مراجعه کنندگان1

تجربه یکی از مراجعه کنندگان2

تجربه یکی از مراجعه کنندگان3

تجربه یکی از مراجعه کنندگان4

تجربه یکی از مراجعه کنندگان5

تجربه یکی از مراجعه کنندگان6

تجربه یکی از مراجعه کنندگان7

 

درباره “چرا شوهرم ازم دوری می کنه؟” بیشتر بخوانید: