تاریخ امروز :21 تیر 1403
آیا-بعد-از-یائسگی-امکان-داشتن-رابطه-جنسی-وجود-دارد؟

آیا بعد از یائسگی امکان داشتن رابطه جنسی وجود دارد؟

رابطه و میل جنسی در افراد از غرایز طبیعی برای رسیدن به اوج لذت جنسی است که در میان دو فرد غیر هم جنس صورت می گیرد. مقاربت و نزدیکی در زندگی زوجین به طور معمول پایه و اساس زندگی را تشکیل می هد که برای حل هرگونه مشکل در این زمینه با تحقیق از سایت روانکده و مشاوره زناشویی می توان حل کرد.

آنچه باید در مورد رابطه زناشویی بدانیم!

سکس رابطه ای در میان زوجین با پوزیشن ها و شیوه های مختلف است که نقش بزرگی را در زندگی زناشویی ایفا می کند. در این رابطه از طریق تماس کلامی و بدنی مقاربت شروع شده و هدف در رسیدن طرفین به ارگاسم و اوج لذت جنسی است.

در حین نزدیکی، معاشقه و آمیزش از اساسی ترین کار ها است که مخصوصا برای آمادگی زن برای دخول باید انجام شود. سپس بعد از احساس آمادگی، رابطه جنسی از طریق دخول با پیشگیری از بارداری یا در حالت طبیعی برای فرزندآوری صورت می گیرد که سبب تقویت قوای جسمی و سایر فواید بیان شده در زیر می شود:

 1.     کاهش استرس های طرفین
 2.     کاهش فشار خون
 3.     سوزاندن کالری در حین مقاربت
 4.     سبب بهتر شدن حال روحی در زوجین
 5.     کاهش افسردگی
 6.     افزایش اعتماد به نفس
 7.     بهبود عملکرد قلب
 8.     بهبود کنترل ادرار در بانوان
 9.     بهبود عملکرد مغز
 10.   کاهش ابتلا به سرطان پروستات در مردان
 11.   کاهش درد های بدنی
 12.   بهبود کیفیت خواب
 13.   افزایش کیفیت زندگی مشترک

با افزایش سن در زنان منوپوز یا یائسگی شروع می شود که از طبیعی ترین مسائل در وجود و طبیعت زن ها است. در این دوره با به اتمام رسیدن تخمک در تخمدان، تخمک گذاری انجام نشده و در این صورت قاعدگی و بارداری به حالت کلی متوقف می شود.

آنچه-باید-در-مورد-رابطه-زناشویی-بدانیم!

این برهه طبیعی در حالتی آشکار می شود که 12 ماه متوالی قائدگی صورت نگیرد و پوکی استخوان نیز به دلیل از بین رفتن کلسیم و از جمله مواد معدنی می تواند نشان دهنده پسا قاعدگی باشد.

یائسگی یا پسا قاعدگی از دلایل سرد مزاجی در زنان نبوده و برعکس در تعدادی از آن ها باعث افزایش شدید میل جنسی می شود. به ارگاسم رسیدن در زوجین به دلیل استرس بارداری همیشه دچار مشکل و پیچیدگی ها است که در زنان یائسه این برهه از مثبت ترین عوامل به حساب می آید.

تعداد دفعات رابطه زناشویی در هفته چقدر باید باشد؟

رابطه جنسی یا سکس ( Sex) در زوجین با رده سنی متوسط و کم، بسیار پر شور و هیجان انگیز تر انجام می شود که به دلیل میل جنسی بالا در طرفین است. به طور معمول جدا از پوزیشن های مطرح شده توسط پزشکان متخصص این زمیته که در زیر به طور کامل مطرح شده است، بازی ها و اختلالات روانی از جمله ( مازوخیسم ) و ( بی دی اس ام) که با خشونت همراه است نیز به کار گرفته می شود.

پوزیشن دختر گاوچران

از محبوب ترین پوزیشن ها در بین زوجین می توان به پوزیشن دختر گاوچران اشاره کرد که به دلیل دخول عمیق سبب آسان تر شدن ارگاسم می شود. در این شیوه شریک جنسی دراز کشیده و زن روی مرد به صورتی که آلت در داخل واژن قرار بگیرد، می نشیند و دست هایش را روی قفسه سینه مرد می گذارد.

تعداد-دفعات-رابطه-زناشویی-در-هفته-چقدر-باید-باشد؟

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

پوزیشن 69

در این پوزیشن زوجین به صورت عمودی نسبت به یکدیگر دراز کشیده و با مالش یا هر حرکت دیگر سبب رسیدن یکدیگر به اوج لذت جنسی می شوند. این شیوه در حالت کلی تعاملی مستقیم در بین زوجین را ایفا می کند که برای دخول نیز بسیار مناسب است.

پوزیشن داگی استایل

از شناخته ترین و معروف ترین پوزیشن ها در بین زوجین می توان به این شیوه از سکس اشاره کرد که زن به صورت چهار دست و پا در صورتی که کف دست و زانو روی زمین باشد، قرار گرفته و با قرار گرفتن مرد در پشت زن دخول صورت می گیرد.

پوزیشن قاشقی

 پوزیشنی متفاوت و مشابه به پوزیشن آغوش است که زن به حالت قاشقی پا های خود را به سمت شکم جمع کرده و با تحریک کلیتوریس زن توسط مرد از پشت، دخول صورت می گیرد. مقاربت و رابطه زناشویی نقش بسیار مهمی را در زندگی ایفا می کند که مشاوره فردی برای هر یک از زوجین در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد.

پوزیشن مار

در پوزیشن مار، زن روی شکم دراز کشیده و مرد از پشت مقاربت می کند. در این شیوه به دلیل دخول عمیق و زاویه قرار گیری ارگاسم آسان تر بوده و نقطه G نیز تحریک می شود.

رابطه زناشویی در میان زوجین از اجبار نبوده و به دلیل تحریک و میل جنسی طرفین به فعالیت های جنسی است. به این دلیل تعداد دفعات رابطه به خود آن ها بستگی دارد که توسط پزشکان متخصص برای حفظ قوای جسمی و جنسی به طور متوسط در هفته 2 الی 3 بار البته با استفاده از روغن خوب برای رابطه جنسی توصیه می شود.

رابطه زناشویی در زندگی مشترک نقش پایه ها برای صندلی را ایفا می کند که امروزه به دلیل تصمیم ها و دوستی های نا مناسب، هر دو دچار مشکل می شود. به این دلیل تحقیق و مشاوره ازدواج قبل از تصمیم گیری برای ساختن آینده ای بی نقص توصیه می شود.

علت-درد-در-اولین-رابطه-زناشویی-چیست؟

علت درد در اولین رابطه زناشویی چیست؟

احساس درد در اولین نزدیکی بیشتر به دلیل استرس و آماده نبودن شریک جنسی برای رابطه و دخول است چرا که سبب انقباض لگن ها و در نتیجه تنگ تر شدن دهانه واژن می شود. همچنین استرس می تواند سبب خشکی در واژن شود که استفاده از روغن های تجویزی توسط پزشکان برای درمان خشکی واژن و سرد مزاجی می تواند موثر باشد.

کلام آخر

مشاوره روانشناسی توسط افراد متخصص و مجرب می تواند نتیجه ای معجزه آسا در خصوصیات اخلاقی و رفتاری افراد نمایان کند که سبب آسان تر شدن زندگی می شود. هر گونه مشکل و حوادث در کودکی سبب تیره تر شدن آینده کودکان و بزرگ سالان می شود که باید در زمان مناسب باید اقدام به درمان شود.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری