تاریخ امروز :25 اردیبهشت 1403
عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی

عوارض خود ارضایی از نظر علمی

میل جنسی و تمایل به نزدیکی در افراد نسبت به فرد غیر هم جنس از نیازها و غرایز طبیعی است که برای تجربه و رسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم) انجام می شود. این عمل در بین زوجین متاهل، نقش مهمی را در زندگی مشترک و ریشه عشق وعلاقه ایفا می کند که هر گونه مشکل در این زمینه می تواند سبب سست شدن پایه همزیستی شود.

مشاوره زناشویی و آگاهی از نکات زندگانی مشترک از سایت معتبر روانکده در این عرصه برای شما بسیار مفید و تاثیر گذار به حساب می آید که سبب بهبود کیفیت رابطه می شود. رابطه جنسی از لحاظ علمی و در حالت کلی از فواید بیشماری برای افراد متاهل برخوردار است که در دین اسلام نیز به انجام این عمل بسیار توصیه می شود.

عوارض-خود-ارضایی-در-زنان-چیست؟

عوارض خود ارضایی در زنان چیست؟

میل جنسی (Sexual desire) نوعی از حالت انگیزشی و برانگیختگی با تحریک و پاسخ های شهوانی بوده که از تغییرات عاطفی و جسمی از قبیل افزایش اندازه 25 درصدی پستان در زنان و سفت شدن آلت تناسلی در مردان همراه است. تحریک و بروز نشانه های جنسی به دلیل وجود تستوسترون از هورمون های آندروژن است که در زنان به عنوان پیش ساز تحریک های جنسی عمل می کند.

این اثرات آندروژنیک در زمان وقوع سبب افزایش میل جنسی در افراد می شود که نزدیکی و سکس پاسخگوی مناسب این خواسته برای طرفین خواهد بود. در صورت نبود پارتنر برای تامین این نیاز جنسی، به دلیل افزایش هیجان و برانگیختگی در بیشتر زمان خود ارضایی صورت می گیرد که تحریک جنسی توسط خود فرد با دست یا هر وسیله ای دیگر انجام می شود.

طبق نظرات پزشکان متخصص زنان زایمان و طبق تحقیقات دانشمندان، خود ارضایی از دلایل سرد مزاجی در زنان به حساب می آید که از لحاظ علمی ثابت شده نیست. در حالت کلی و به طور معمول خود ارضایی از عوارض بسیار زیادی برخوردار  است که در موارد بیان شده زیر به طور کامل به آن اشاره کرده ایم:

 1.     نابینایی
 2.     ضعف جسمانی مخصوصا در مردان
 3.     ناباروری در زنان و مردان
 4.     پاره شدن پرده بکارت در دختران
 5.     آسیب های شدید روحی
 6.     افسردگی های مزمن
 7.     خستگی جسمانی
 8.     کاهش کیفیت و تعداد اسپرم در مردان
 9.     اختلال در نعوظ آلت تناسلی مردانه
 10.   انحنای آلت تناسلی در مردان
 11.   بیماری های روانی از قبیل افسردگی
 12.   احتمال وارد کردن آسیب در واژن زنان
 13.   احتمال ابتلا به عفونت

عوارض-خود-ارضایی-در-رابطه-جنسی

عوارض خود ارضایی در رابطه جنسی

بیشتر دلایل انجام این گونه اقدام ها و ترفند ها در سکس، به دلیل دخول نادرست و عدم رسیدن به اوج لذت جنسی پارتنر است. آمیزش از مهم ترین کار ها در مقاربت و نزدیکی مخصوصا برای زنان است که سبب آماده شدن زن برای دخول واژینال می شود اما با بی توجهی به این مساله رابطه ای دردناک و در نتیجه راه هایی برای درمان خشکی واژن و سرد مزاجی در زنان را به همراه خواهد داشت.

سردی و دوری از رابطه زناشویی سبب تمایل زوجین به خود ارضایی می شود که علاوه بر محروم کردن هر دو طرف از مزایای بیشمار رابطه جنسی، عوارض بسیار زیاد خود ارضایی را به بار می آورد. مشاوره فردی در این زمینه برای پارتنر یا همسر بسیار تاثیر گذار می تواند باشد چرا که سعی در حل تک به تک مشکل های زندگی شخصی و مشترک می شود.

روش های ترک خود ارضایی در مردان متاهل

خود ارضایی در میان زوجین مخصوصا جوانان به دلیل تکراری بودن رابطه بسیار رایج شده است که سبب از بین رفتن پایه و اساس زندگی می شود. به این دلیل از روش های ترک خود ارضایی در متاهلین می توان به تنوع در رابطه اشاره کرد که این کار را با توصیه های  زیر می توان انجام داد.

استفاده از ابزار های جنسی یا همچنین مصرف روغن خوب برای رابطه جنسی به دلیل ایجاد تنوع در رابطه توصیه می شود که نزدیکی یا به گفته متخصصین این زمینه، آمیزش جنسی نیز بسیار مورد پسند این دسته از افراد قرار گرفته است.

طبق توصیه های پزشکان و متخصصین این زمینه، بهره گیری و استفاده از پوزیشن های بیان شده در زیر، می تواند راه و روشی متفاوت در رابطه به همراه ترک خود ارضایی باشد. ایجاد و فراهم محیط رمانتیک و بدون هیچ گونه دغدغه نیز می تواند به لذت بخش بودن رابطه بسیار کمک کند.

پوزیشن ایستاده

آیا-رابطه-جنسی-باعث-کم-خونی-می-شود؟ بیشتر بخوانید: آیا رابطه جنسی باعث کم خونی می شود؟

در پوزیشن ایستاده که از رایج ترین روش ها برای نزدیکی در بین زوجین است، زن به سطح صافی مثل دیوار یا میز تکیه داده و مرد از پشت به همراه آمیزش مقاربت می کند. در این نوع از پوزیشن جنسی پاها به صورت کامل باز و لگن به سمت بالا است تا میزان عمق ورود آلت قابل کنترل مرد باشد.

با تحریک نقطه G در زنان، ارگاسم و لذت جنسی آسان و بیشتر می شود که کیفیت رابطه را بسیار افزایش می دهد. رضایت هر دو پارتنر از این روند جنسی بسیار مهم بوده و مساله ای بسیار قابل توجه است.

عوارض-خود-ارضایی-بیش-از-حد

پوزیشن کلاسیک

در این حالت از نزدیکی به طور معمول مرد به صورت ترجیحی روی زن (با کنترل وزن و عدم وارد کردن فشار زیاد به زن) قرار گرفته و حرکات دخول خود را راحت تر کنترل می کند. رو در رو بودن در پوزیشن کلاسیک باعث افزایش صمیمیت و آمیزش در بین زوجین می شود.

پوزیشن دختر گاوچران

از روش ها و گزینه های محبوب برای زوجین در سکس و نزدیکی می توان به پوزیشن دختر گاوچران اشاره کرد که زن روی مرد (در حالت نشسته  یا دراز کشیده) نشسته وبا احتیاط دخول انجام می شود. در این حال کنترل بیشتر دست زن بوده و بیشترین میزان تحریک و لذت جنسی را دریافت می کند.

پوزیشن قاشقی

انتخاب این پوزیشن برای اولین رابطه جنسی بسیار مناسب بوده و مقاربت، بسیار لذت بخش و صمیمانه می شود. در پوزیشن قاشقی زوجین رو به روی هم (زن پشت به مرد) دراز کشیده و مرد از پشت نزدیکی و مقاربت  می کند تا سرعت و تعداد دخول آلت قابل کنترل باشد.

کلام آخر

مشاوره روانشناسی از لحاظ رفتار و عاطفی برای افراد در هر سن و سالی، موثر و تاثیر گذار است چرا که با مرور زمان مشکلات و درگیری هایی در زندگی تجربه می شود که سبب تغییر رفتار و درمان افسردگی در افراد می شود. این مشاوره کلامی علاوه بر بهبود کیفیت زندگی، برای به پایان رساندن جنگ های عاطفی شما نیز بسیار کاربردی است.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری