تاریخ امروز :2 اردیبهشت 1403
آیا رابطه از پشت در دوران بارداری ضرر دارد؟ 

آیا رابطه از پشت در دوران بارداری ضرر دارد؟ 

یکی از مهم ترین اقدامات و تصمیم گیری در رابطه با ادامه نسل هر دو طرف رابطه، برقراری ارتباط و نزدیکی جنسی است که با دخول از واژینال صورت می گیرد. 

بعد از اقداماتی که در رابطه با بارداری و حاملگی انجام می شود، باید هر دو طرف رابطه بدانند که رابطه جنسی بعد از بارداری نیز یکی از مهم ترین مسائلی است که برای آن ها حائز اهمیت خواهد بود. 

در مشاوره های زناشویی، بعد از بارداری بسیاری از نکات مهم را بازگو می کنند تا در نهایت برای ادامه بقا، نوزادی سالم را به دنیا بی آوردند. 

در وب سایت روانکده، به علاوه سخنانی که در رابطه با نزدیکی زناشویی می شود، مشاوره های خانواده ای نیز در اختیار کاربران عزیز قرار می گیرد که می توان با کمک آن ها به راحتی روابط خانوادگی و یا حتی دوستانه خود را بهبود ببخشید و بهترین ارتباط را با دیگران داشته باشید.

آیا رابطه مقعدی در سه ماه اول بارداری خطر دارد؟ 

آیا رابطه مقعدی در سه ماه اول بارداری خطر دارد؟ 

می دانید که برقراری ارتباط جنسی با همسر خود یکی از لازمه های استحکام بخشیدن کانون گرم خانواده و بقای نسل هر دو طرف است که بعد از بارداری نیز انجام می شود. 

در رابطه با کلیت این نزدیکی، بهتر است بدانید که آۀت جنسی مردان به اندازه ای نیست که از رحم عبور کند و به جنین شما آسیب برساند. پس می توان به راحتی گفت که برقراری رابطه جنسی بعد از بارداری، هیچ خطری ندارد، ولی بهتر است به این نکته توجه کافی داشته باشید که رابطه قابل برقراری میان شما و همسرتان، باید زیر نظر پزشک متخصص باشد و با تشخیص این که جنین شما هیچ ضعف و حالت غیر عادی ندارد، بتوانید به راحتی رابطه خود را شروع کنید. 

یکی از سوالات متداولی که تمامی کاربران از روانکده دارند، این است که آیا می توان هنگام بارداری، رابطه از عقب را نیز تجربه کرد و این امکان پذیر است که زوج از عقب با هم رابطه جنسی برقرار کنند؟! 

در رابطه با جواب این سوال، باید گفت که رابطه جنسی از پشت برای هیچ یک از افراد مناسب نیست و هیچ کدام از پزشکان نیز این رابطه را توصیه نمیکنند و تمامی مراجعین را تشویق می کنند تا رابطه از جلو و دخول به واژن را تجربه کنند. 

در نتیجه رابطه مقعدی در کل برای هیچ کس توصیه نمی شود، ولی در رابطه با نزدیکی مقعدی در دوره بارداری مشتاق هستید باید بدانید که این رابطه هیچ ایرادی ندارد، در صورتی که مادر به بیماری بواسیر در حاملگی دچار نشده باشد که اگر با این مشکل مواجه باشد، رابطه مقعدی اصلا و به هیچ عنوان نباید انجام بگیرد، زیرا که هم برای مادر و هم برای جنین خطرناک خواهد بود. 

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

نکته ای دیگر که حتما باید به آن توجه کنید، این است که شریک جنسی باید از دخول به واژن بعد از خارج کردن از مقعدی و رابطه مقعدی، اجتناب کند، زیرا که اگر بلافاصله این اتفاق بیفتد، میکروب ها و باکتری هایی که در روده وجود دارد، به داخل واژن رفته و برای مادر و جنین مشکلات بسیار زیادی را به وجود می آورد.

آیا تخلیه اسپرم به درون واژن هنگام بارداری ضرر دارد

آیا تخلیه اسپرم به درون واژن هنگام بارداری ضرر دارد؟ 

اسپرم و یا همان مایع منی که هنگام رابطه جنسی از آقایان خارج می شود، اگر به داخل واژن خانم باردار ریخته شود، هیچ خطری برای مادر و یا جنین ندارد و مقدار بسیار زیاد آن بعد از تخلیه از بدن زن حامله خارج می شود. ولی بهتر است که ریختن آب منی و اسپرم به درون واژن خودداری فرمایید، زیرا که این عامل نیز باعث زایمان زودرس خواهد شد و زایمان زودرس نیز یکی از نگرانی هایی است که هر مادر در رابطه با آن در دوران حاملگی دارد 

یکی دیگر از سوالاتی که تمامی کاربران از ما میپرسند، این است که آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود؟ که در رابطه با این سوال در مقاله ای از روانکده به تمامی سوالات مرتبط و مکرر کاربران جواب داده شده است.

نزدیکی و رابطه از عقب در نگاه دین اسلام چیست

نزدیکی و رابطه از عقب در نگاه دین اسلام چیست؟ 

با این که رابطه از عقب برای هیچ یک از زوجین مناسب نیست و به هیچ عنوان توصیه نمی شود، ولی دین اسلام در رابطه با این مورد فرموده است که رابطه مقعدی زوج ها مکروه است و در صورتی که همسر و خانم از این رابطه راضی باشند، این رابطه کاملا درست و صحیح است و هیچ گونه گناهی در رابطه با آن وجود ندارد، ولی اگر همسر و زوجه از رابطه مقعدی رضایت نداشته باشند و به اسرار و اجبار آقا این رابطه برقرار شود و به زن آسیبی برسد، این رابطه غلط است و گناهی بزرگ در دین اسلام تلقی می شود. 

رابطه مقعدی هیچ گونه لذتی برای بانو ندارد و حتی به علاوه نداشتن لذت، خانم دردی را نیز متحمل می شود و حتی باعث خواهد شد که عارضه هایی ناشی از برقراری رابطه مقعدی به وجود آید که به سختی قابل جبران خواهد بود. به همین دلیل اسلام آن را مکروه دانسته و بدون رضایت زن، آن را گناهی بسیار بزرگ می داند. 

کلام آخر 

یکی از سوالاتی که تقریبا تمامی کاربران در این باره از مشاورین ازدواج می پرسند، این است که احساس می کنم همسرم مرا دوست ندارد، آیا این پایان رابطه ما است؟! در رابطه با جواب این سوال بر روی آن کلیک کنید تا هر آنچه که می خواهید بدانید را مطلع شوید. 

مشاورین ما اینجا هستند تا همه شما را در رابطه با مهارت های ارتباطی و یا حتی مهارت های زندگی خوب، همراهی کنند و سرنوشت خوبی را برای آینده شما با روانشناسی بالینی رقم بزنند.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *