تاریخ امروز :20 تیر 1403

راه های درمان خیانت

طبق تحقیقات انجام شده خیانت یکی از بدترین تجربه هایی عاطفی افراد به شمار می رود که عوارض جبران ناپذیری را می تواند داشته باشد. اگر یک سر به تیمارستان های شهر خود سر بزنید متوجه خواهید شد 50 درصد افرادی که در این بیمارستان ها بستری هستند، شکست عاطفی و خیانت را تجربه کرده اند. این یکی از دلایلی است که می توان گفت خیانت و شکست عاطفی به افراد از لحاظ های جسمی و روانی آسیب وارد می کند. با روانکده همراه باشید.

خیانت چیست؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید این روز ها خیانت یکی از رایج ترین رفتار های غیر اخلاقی به شمار می روند. خیانت معنای مختلفی دارد که رایج ترین و مهم ترین آن ها را می توان به خیانت معشوقه اشاره کرد. حدود 30 درصد افراد متاهل و حدود 40 درصد مجرد ها از خیانت رنج می برند.

خیانت عذر و معذرت ندارد و نمی توان با هیچ عذر و بهانه ای این رفتار را توجیه کرد. چرا خیانت هیچ توجیهی ندارد؟ به این دلیل خیانت هیچ توجیهی ندارد که اعتماد شکسته شده در میان است. به این موضوع فکر کنید شما اعتماد و تمرکز خود را به یک شخص متمرکز کنید.  بعد ان شخص به شما خیانت کند و از اعتماد شما سو استفاده کند. چه حسی را تجربه می کنید؟

اگر توانایی این را ندارید که با یک شخص خاص وارد رابطه بشید ، و ممکن است خیانت کنید شخص مقابل را به خود وابسته نکنید، چرا که خیانت درد بسیاری دارد.  از این رو قبل از اینکه وارد رابطه ای بشوید ، ابتدا به عواقب و مسئولیت هایی که در آینده ممکن است گریبان شما را بگیرد برسی کنید، سپس وارد رابطه شوید.

خیانت چیست؟

طبق تحقیقات انجام شده یکی از درد آور ترین خیانت ها خیانت همسر است . اگر طرف مقابلتان احساس کند شما به او خیانت می کنید و یا متوجه خیانت شما شود شرایط و احساسات سختی را بایستی تحمل کند که در برخی موارد به ؟آسیب های جسمی و روانی ختم می شوند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با خیانت چیست؟ ، کلیک کنید.

علائم و نشانه های خیانت

یک سوال بسیار مهم در رابطه با این موضوع وجود دارد و آن این است که از کجا متوجه بشویم فرد مقابل ما خیانت می کند ؟ در پاسخ به این سوال بایستی بدانید افراد تفاوت اشکاری با یکدیگر دارند. از این رو نمی توان گفت این نشانه ها به طور قطع نشانه خیانت است، اما بایستی بدانید برخی از نشانه های خیانت نمی تواند به طور قطع نشان دهند خیانت باشد و ممکن است موجب این شود که شما دچار اشتباه شوید و در صدد توهین بر آیید.

اما در ادامه به چند نمونه از علائم و نشانه های خیانت می پردازیم:

 • با شما سرد رفتار می کند
 • اخلاق وی با شما تغییر کرده است
 • از شما ایراد می گیرد
 • به شما وقت کافی ندارد
 • به تماس های شما پاسخ نمی دهد
 • احساسات شما برای وی بی معنی باشد
 • برای قرار با شما بهانه می آورند
 • به صورت مداوم از شما شکایت می کند
 • دنبال بهانه های مختلف برای دعوا است
 • به شما شک دارد
 • تلفن خود را از شما قایم می کند
 • به شما دروغ می گوید
 • رمز گوشی خود را از شما پنهان می کند
 • برای دیدار با شما شیک نمی پوشد
 • وقت خود را صرف دیگران می کند
 • از خرید هدیه بریا شما اجتناب می کند و….

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با  از کجا بفهمم همسرم بهم خیانت میکنه ؟ ، کلیک کنید.

علائم و نشانه های خیانت

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

راه های درمان خیانت

از نظر روانشناسی خیانت یک بیماری روانی و اختلال است که در برخی بروز می کند. خیانت در برخی موارد خود جوش و در برخی موارد سبب دریافت نکردن توجه و احساسات کافی از طرف مقابل به سمت خیانت کشیده می شوند. برای مثال شخص توجه کافی به همسر خود ندارد و این باعث می شود شخص به دنبال توجه از اشخاص دیگر باشد، این  مورد سبب به وجود آمدن خیانت به صورت نا خود آگاه خواهد شد .

خیانتی که به سبب دریافت نکردن توجه و احساس کافی از سوی شخص مقابل اختلال نیست ، این مورد می تواند با چند جلسه تراپی همسر خود را درمان کند تا رابطه احساسی و عاطفی خود را خوب کنند.

اگر از خیانت همسر خود رنج می برید بهتر است بدانید در ابتدا قبل از گرفتن هر تصمیمی مشکل خود را با یک پزشک و تراپیست در میان بگذارید سپس راه های درمان را پرس و جو کنید. اگر از نظر تراپیست همسر شما توانایی درمان داشته باشد ، اینگونه می توانید زندگی خود را نجات دهید. در غیر این صورت می توانید با جدا شدن از حس بسیار بد خیانت خود را خلاص کنید.

راه های درمان خیانت

خیانت زن و مرد نمی شناسد و هر دو قشر را به طرز فجیهی آزرده خاطر خواهد کرد. از این رو اگر مایل به ازدواج بودید حتما به طور قطع از یک روانشناس برای شناخت بهتر شخص مقابل کمک بگیرید.

خیانت یک امر نا بخشودنی است از این رو اگر متوجه این امر شدید بایستی به دقت تصمیم بگیرید تا در آینده از تصمیم خود پشیمان نشوید. فراموش نکنید که شما ممکن است اطلاعات کافی در این رابطه نداشته باشید از این رو بهتر است به طور حتم از یک شخص با تجربه کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

عشق پس از خیانت چگونه است؟

با خیانت چگونه رفتار کنیم

کلام آخر

در این مطلب از روانکده به برسی راه های درمان خیانت و… پرداختیم. امیدواریم این مطلب نیز همانند سایر مطالب برای شما عزیزان مفید واقع گردد. همچنین شما می توانید نظرات ، پیشنهادات و همچنین تجربه شخصی خود را در رابطه با این موضوع با ما به اشتراک بگذارید.

4/5 - (6 امتیاز)