تاریخ امروز :20 تیر 1403

چگونه دختر مناسب برای ازدواج را پیدا کنیم؟

ازدواج یک آیین بزرگ در سرتاسر جهان است که در بیشتر مواقع این اتفاق زمانی رخ می دهد که زن و مرد به درجه ای از عشق و علاقه می رسند که نیاز دارند ازدواج کنند و ازدواج رخ می دهد.

ازدواج کردن در زمان های گذشته شاید بسیار آسان تر از الان بود به گونه ای مادر پسر دختری مقبول را انتخاب می کرد و با خانواده برای خواستگاری می رفتند و این گونه بود که ازدواج های سنتی منجر به عشق میان پدربزرگ ها و مادر بزرگ های ما می شد.

یکی از مشکلات و اساسی ترین سوالات پسران در رابطه با ازدواج در قرن 22 این است که چگونه دختر مناسب را برای ازدواج پیدا کنم ؟ برای پاسخ با این سوال با روانکده همراه باشید.

انتخاب فرد مناسب برای ازدواج

ازدواج یک معقوله بسیار پیچیده ای است به گونه ای که بایستی طرف مقابل شما طوری باشد که واقعا به شما علاقه مند باشد و این علاقه صرفا به خاطر زیبایی ظاهری، تیپ، پول، ماشین و… نباشد . چرا که این علاقه اصلا پایدار نیست و روز به روز با توجه به دارایی های شما کم و زیاد می شود.

سرد و گرم شدن زیاد باعث ترک برداشتن اجسام می شود. این موضوع در رابطه های میان زن و مرد نیز صدق می کند. برای مثال یک روز شما زیبا ، خوش تیپ هستید و می توانید همسرتان را با هدیه های گران قیمت خوشحال کنید ولی روز دیگر دست خالی هستید و این باعث اخم و بد خلقی همسرتان می شود. بایستی بگوییم اگر چنین رابطه ای را ادامه می دهید متاسفانه در اشتباه هستید. چرا این رفتار ها باعث سردی رابطه شما خواهد شد و اگر ازدواج کرده باشید این رابطه منجر به جدایی خواهد شد.

به خاطر داشته باشید قبل از ازدواج حتما فرد مقابلتان را با بیماری، ثروتمند بودن، بی پولی ، بدون ماشین بودن، با بداخلاقیريا، خوش اخلاقی ، خیانت و… امتحان کنید چرا که اگر فردی بتواند به طور صادقانه این موانع را پشت سر بگذارد می تواند فرد مناسب برای ازدواج باشد.

انتخاب فرد مناسب برای ازدواج

مطالب مرتبط

آیا رابطه قبل از ازدواج درست است

چرا مشاوره قبل از ازدواج مهم است؟

چگونه به فرد مقابل اعتماد کنیم؟

به طور کلی اعتماد چندین معنای متفاوت دارد اگر منظور شما این است که چگونه بتوانم اعتماد کنم و مطمئن باشم برای ثروت و مهریه نیست و تا اخر قرار نیست جدا شویم؟

در پاسخ به سوال بالا بایستی چند نکته مهم را رعایت کنید.اول اینکه سعی کنید تا چند سال هیچ چیز مهم و باارزش خود را به نام همسرتان ثبت نکنید چرا که پیشگیری اولیه بهتر از درمان است. شما اگر می خواهید رضایت همسرتان را جلب کنید و یا او را خوشحال کنید با خرید طلا و جواهر، گل هم می توانید این کار را انجام دهید.

توصیه ما این نیست که هرگز چیزی به نام همسرتان نکنید بلکه توصیه ما این است که در ابتدا از صداقت کامل همسر خود اطمینان کنید سپس در هنگام تولد فرزندانتان به اطمینان کامل هر کاری دوش داشتید برای همسرتان انجام دهید.

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

نکته دوم در رابطه با اعتماد این است که اگر دختر مورد نظر شما و یا خانوداه دختر مقدار مهریه را بالا گفتند هرگز زیر بار این مسئولیت نروید چرا طبق تحقیقات انجام شده بیشتر کسانی که مهریه سنگین دارند طلاق می گیرند و مهریه خود را تمام و کمال می گیرند. همچنین این گونه می توانید از احساس واقعی طرف مقابل با خبر شوید.

چگونه به فرد مقابل اعتماد کنیم؟

نوع دیگر اعتماد به گونه ای است که شما می خواهید بدانید که آیا طرف مقابل قبلا با شخص دیگری در رابطه بوده است یا خیر؟ این سوال یکی از مهم ترین سوالات پسرانی است که نمی توانند ازدواج کنند و غیرتشان دچار مشکل می شود.

برای حل این مشکل چند جلسه صحبت با یک تراپیست به شما کمک می کند. این موضوع را بدانید که گذشته یک چیزی است که بسیار محدود در زندگی اینده ما تاثیر می گذارد اگر فرد مورد نظر شما قبلا رابطه ای هم داشته باشد اول مطمئن شوید که آن رابطه کاملا تمام شده است و از همسرتان تقاضا کنید از سیم کارت قبلی خود استفاده نکند تا از مزاحمت های احتمالی جلوگیری کند.

گذشته ادما مختص خودشان است و با کنکاش کردن در رابطه با گذشته شما هیچگاه نمی توانید رنگ خوشبختی را ببینید. در انتخاب همسر خود به گونه ای دقت کنید تا از حیا و مطانعت واقعی شخص اگاه شوید.

درست است که یک شخص از زنان شوخ و شیطون خوشش می آید و دیگری دختران سر به زیر و آرام را می پسندند ولی از حس قلبی شخص مورد نظر خود اطمینان کنید و از مهربانب و رئوف بودن قلب شخص مورد نظر مطمئن شوید .

کسانی که نمی توانند به صورت سنتی ازدواج کنند سعی کنند وارد یک رابطه عاشقانه شوند چرا این موضوع باعث می شود با درک این موضوع که شخص مقابل عاشقانه شما را دوست اطمینان کافی به شما می دهد تا ازدواج موفق داشته باشیدو حتی ذره ای شک و تردید در دلتان جای نگیرد.

چگونه به فرد مقابل اعتماد کنیم؟

سعی کنید هنگام ازدواج کسی را انتخاب کنید که دقیقا نیم گمشده شما باشد چون دیگر نباید به هیچ عنوان به فکر جدایی باشید چرا که این وسط زندگی چندین نفر داغون خواهد شد. اگر شخص ارام شما را تحت تاثیر قرار می دهد با همچین شخصی ازدواج کنید و اگر دوست دارید با یک خانم پر انرژی شیطون و شلوغ ازدواج کنید این تیپ از افراد را برای ازدواج کنید چرا که اگر فردی که انتخاب کرده اید با تمایلات شما سازگار نباشد باعث سردی رابطه شما و خیانت طرفین خواهد شد.

و در آخر سعی کنید ازدواج کنید خندیدن، گریه کردن، فیلم دیدن با کسی که همسرتان است و او را دوست دارید بسیار لذت بخش است. اگر در گذشته تجربه دردناک داشتید این به دان معنا نیست که اخر دنیا فرا رسیده است بلکه پس از مدتی این به معنای یک شروع تازه است و از ان جایی که هر پنج انگشت یکی نیست پس این تجربه جدید مانند گذشته نخواهد بود و قرار است لذت بخش باشد به چیز های خوب فکر کنید.

مطلب مرتبط: از کجا بفهمیم دختری قبل از ازدواج رابطه داشته است

کلام آخر

در این مطلب به پر سرچ ترین موضوع که چگونه دختر مناسب برای ازدواج را پیدا کنیم و… پرداختیم امیدواریم این مطلب از سایت روانکده همانند دیگر مطالب سایت برای شما عزیزان مفید واقع گردد. همچنین شما می توانید نظرات خود را در رابطه با این موضوع با ما به اشتراک بگذارید.

به این مقاله امتیاز دهید