تاریخ امروز :20 تیر 1403

نحوه برخورد با یک مادر بد

به راستی یک چیز بسیار عجیب وجود دارد و آن یک مادر بد است . اصلا یک مادر چگونه می تواند بد باشد؟ چه عواملی موجب می شود یک مادر بد باشد ؟ آیا اصلا امکان این وجود دارد که یک مادر بد باشد ؟ در ادامه با روانکده همراه باشید تا شما را با نحوه برخورد با یک مادر بد آشنا کنیم.

بد رفتاری یک مادر

یک مادر بد اخلاق به احساسات منفی فرزند اضافه می کند و زندگی کودک را به هم می زند. مواردی که در ادامه به آن می پردازیم  مورد کنترل مادرتان نیست، بلکه کنترل نحوه برخورد شما با او است.

شما نمی توانید ویژگی ذاتی یک شخصی را تغییر دهید، و در حالی که ممکن است ما همیشه در موقعیتی نباشیم که بتوانیم یک موقعیت سمی را تغییر دهیم، اما همیشه می توانیم نحوه واکنش خود را به موقعیت تغییر دهیم . اما چگونه ؟!

درد ناشی از برخورد با والدین بد اخلاق در صورت عدم رسیدگی تصحیح می تواند باعث آسیب دائمی روانی شود. یک مادر قرار است فرزندانش را دوست داشته باشد، پرورش دهد، از آن ها محافظت کند و از آن ها مراقبت کند، اما وقتی برعکس این کار را انجام می دهد، دردهایی که با چنین خیانتی همراه است. بر وضعیت روانی افراد تأثیر منفی می گذارد.

چگونه با یک مادر بد برخورد کنم ؟

اولین و بهترین کاری که می توانید انجام دهید ، این است که شر را در جوانه خفه کن. دور شدن از مادر کار آسانی نیست اما گاهی بسیار ضروری است. چرا که شما نمی توانید انتظار داشته باشید که در همان محیطی که شما را بیمار کرده است، شفا پیدا کنید، و بایستی برای آرامش خود محیط را ترک کنید . حتی شده برای ساعت های کوتاه .

وقتی هر روز دوز جدیدی از درد دریافت می کنید، نمی توانید با درد گذشته مقابله کنید. درد همچنان انباشته خواهد شد، بنابراین باید آگاهانه تصمیم بگیرید که محیط متشنج را ترک کنید. هر چقدر هم که انجام این کار غم انگیز باشد، اما ممکن است این روش بتواند مادر شما را بیدار کند ، تا با ترس از دست دادن شما مواجه شود.

شاید فکر کنید می توانید یک مادر بد اخلاق را به تنهایی درمان کنید و از او یک فرشته بسازید. اما در بیشتر موارد این کار غیر ممکن است چرا که ممکن است در نهایت خود را نیز غرق کنید. گاهی اوقات بد نیست ضررهایمان را کاهش دهیم و ادامه دهیم. این شما را به آدم بدی تبدیل نمی ‌کند، فقط به این معناست که آنقدر خودتان را دوست دارید که به فکر نجات خودتان هستید.

یک نکته مهم وجود دارد و آن این است که ،برخی از مردم به شانس دوم اعتقاد دارند و برخی دیگر معتقدند بار سوم نیز می توانند به یک فرد دهند. چیزی که من می‌خواهم بگویم این است که اشکالی ندارد که بخواهیم به یک فرد فرصت جبران دهیم . اما بهتر است بدانید ادما تغییر می کنند . به گونه ای شما دیگر بعد از یک دوره خاص نمی توانید  رفتاری های آن فرد را تحمل کنید و خودتان خود به خود از طرف مقابل دوری می کنید.

چگونه با یک مادر بد برخورد کنم ؟

با خودتان صادق و واقعی باشید،  اگر تصمیم گرفتید با مادرتان بمانید، باید با خودتان صادق باشید. با تعمق در حقایق، با انتظارات خود واقع بین باشید. اگر به دنبال عشق و مهربانی یا تاییدی هستید، از سمت وی هستید ، تمامی خواسته های خود را بایستی به کنار بگذارید چرا که شما بین یک مادر بد اخلاق و بد از ارزو های خود گذشته اید.

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

به گونه ای که باید به رفتار واقعی او توجه کنید و آن را همان طور که هست بپذیرید. این کار باعث می‌شود که بفهمید چه زمانی قرار است رفتار های بد او را تحمل کنید.

زمانی را که با او می گذرانید کاهش دهید ، تعیین محدودیت برای زمانی که در کنار مادرتان می گذرانید ممکن است مفید باشد. چه تلفنی باشد و چه دیدار فیزیکی گذراندن زمان دور از او ممکن است به رفع برخی از بارهای تعامل با او کمک کند و در عین حال به شما اجازه می دهد با او رابطه داشته باشید. به طور ساده ارتباطات خود را مختصر و مفید برگزار کنید.

مراقب الگوهای قدیمی باشید ،  افتادن در الگوهای قدیمی بسیار آسان است. بسیاری از اوقات افرادی که دارای سابقه پس زمینه مشکلات روانی هستند در نهایت به سمت افرادی با خلق و خوی مشابه والدین خود کشیده می شوند. نیاز به چیزی که در کودکی توسط والدینتان از شما رد شده است ممکن است آنقدر قوی باشد که شما به دنبال شخصی با ویژگی هایی مانند مادرتان بگردید تا فقط تلاش کند و آنچه را که در کودکی از شما رد شده است به دست آورید.

این منجر به بازگشت شما به چرخه قبلی می شود زیرا همانطور که مادر شما قادر به ارائه آن عشق و محبت به شما نبود، این شخص دیگر نیز چنین خواهد کرد زیرا به نوعی شبیه او است. این منجر به چرخه ای می شود که در آن به سمت یک فرد سمی دیگر کشیده می شوید و همیشه پایان ناخوشایندی خواهید داشت.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که در پایان روز او هنوز مادر شما است و شما می دانید که آنها در مورد بی احترامی به والدینتان چه می گویند. شما ممکن است به چشم نبینید، اما این بی احترامی را تضمین نمی کند، می توانید پای خود را جلو بگذارید و احترام بگذارید. و با آرامش مشکلات خود را حل کنید.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونه با آزار و اذیت بزرگسالان مقابله کنید؟ کلیک کنید.

کمک گرفتن از یک روانشناس برای درمان مادر بد

کمک گرفتن از یک روانشناس برای درمان مادر خود یکی از راه های معتبر و تضمیمی است . چرا که یک روانشناس می تواند نقاط ضعف و نقاط مثبت مادرتان را بفهمد و به او کمک کند تا بتواند راه درست را پیش بگیرد.

یک روانشناس می تواند دلایل مادرتان را از بد رفتاری کردن با شما را  تشخیص دهد و در طی جلسات به شما کمک کند تا با یکدیگر کنار بیایید و مشکلاتتان را رفع کنید.

کمک گرفتن از یک روانشناس برای درمان مادر بد 

کلام اخر

ما در این مطلب از روانکده به برسی موضوع نحوه برخورد با یک مادر بد پرداختیم امیدواریم این مطلب از سایت روانکده همانند دیگر مطالب سایت برای شما عزیزان مفید واقع گردد. همچنین شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)