تاریخ امروز :20 تیر 1403

چگونه دوست دختر خود را فرموش کنیم؟

همانطور که می دانید همه ما نیاز داریم که احساسات عاطفی خود را با کسی شریک شویم؛ پسری که به دختری علاقمند می شود و با او رابطه دوستی برقرار می کند؛ به احتمال زیادی در طول این رابطه دلبسته و عاشق دوست دختر خود می شود؛ اما اگر به هر دلیلی این دوستی ادامه پیدا نکند و به جدایی منجر شود؛ قلب پسر  همچنان پیش دوست دخترش باقی می ماند و حتی با فیلم و آهنگ عاشقانه به یاد او می افتد؛ در چنین حالتی این پسر دچار بحران روحی می شود و  ممکن است گرفتار افسردگی مردان شود. لذا در این مطلب از سایت روانکده ما قصد داریم راهکارهایی برای فراموش کردن دوست دختر را در اختیار پسرهایی که در گرداب عاطفی گیر کرده اند؛ قرار دهیم.

چگونه دختری را که دوست داریم فراموش کنیم؟

 

چگونه دختری را که دوست داریم فراموش کنیم؟

در واقع زمانی که  یک رابطه عاطفی تمام میشود یا با شکست روبرو می شود؛ دو طرف همچنان با رابطه و خاطرات آن درگیر خواهند بود و احساس می کنند نمی توانند شریک عاطفی خود را فراموش کنند.

اولین چیزی که باید قبول کنید این است که فراموش کردن به معنی از یاد بردن کامل دوست دخترتان و خاطراتش؛ شاید هرگز عملی نباشد. چیزی که اهمیت دارد این است که زمانی که رابطه شما به پایان می رسد و کات می کنید؛ این موضوع را راحت تر بپذیرید و دائم در فکر دوست دخترتان نباشید.

نباید تسلیم افکار منفی خود شوید و تصور کنید بدون دوست دخترتان زندگی برایتان معنایی ندارد؛ باور کنید که با مثبت اندیشی و صبر؛ شما از تاریکی بحران عاطفی و شکست عشقی خارج خواهید شد و می توانید بدون دوست دختر سابق خود هم آینده ای روشن و شاد برای خود بسازید.

مطلب مرتبط: دوست دختر داشتن خوبه یا بد؟

گام هایی که به شما کمک می کنند تا در حداقل زمان دوست دختر خود را فراموش کنید و خاطرات او را از یاد ببرید به شرح زیر می باشند:

هدایا و هر چیزی که از او دارید را دور بریزید

  • هدایا و هر چیزی که از او دارید را دور بریزید

نگه داشتن هر چیزی که شما را به یاد دوست دخترتان می اندازد؛ کار اشتباهی است. چون باعث می شود به صورت هیجانی و احساسی در مورد عشق قدیمی خود فکر کنید و دلتنگ او شوید. پس بهتر است از شر هر چیزی که او را به شما یادآوری می کند؛ خلاص شوید. البته در مواقعی چیزهایی هست که نمی شود آنها را دور انداخت مثل: آهنگ یا آثار هنری که هر دو به آن علاقه داشتید؛ در این صورت سعی کنید کمتر به آنها دسترسی داشته باشید و آنها را نادیده بگیرید.

  • دلایل جدایی تان را روی کاغذ لیست کنید

دلایل مهمی که باعث شدند رابطه عاطفی شما متوقف شود؛ را روی کاغذ یادداشت کنید و آن را نگه دارید؛ زمان هایی که به یاد دوست دخترتان افتادید و دلتان می خواست به رابطه با او برگردید این کاغذ را بخوانید تا برایتان یادآوری شود که چرا جدا شدید.

دوست دختر خود را ببخشید و او را رها کنید

  • دوست دختر خود را ببخشید و او را رها کنید

اگر دوست دخترتان خطا یا اشتباهی مرتکب شده بود که منجر به جدایی شما از هم شده است؛ از او کینه به دل نگیرید چون احساسات منفی نمی گذارند شما از بند ذهنی رابطه با او رها شوید. بهترین کار این است که او را ببخشید و جدایی را بپذیرید تا به آرامش روانی دست یابید و به سمت آینده حرکت کنید.

مطلب مرتبط: از کجا بفهمم دوست دخترم بهم خیانت میکنه

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

  • کاملا با دوست دخترتان قطع رابطه کنید

اگر می خواهید دوست دختر خود را فراموش کنید باید به طور کامل و صددرصد رابطه را قطع کنید؛ زیرا حتی داشتن حداقل ارتباط از طریق تماس تلفنی یا فضای مجازی؛ موانع بزرگی برای فراموش کردن دوست دختر هستند و شما را به بودن با او وسوسه می کنند؛ پس پل های ارتباط گیری با دوست دخترتان را کاملا از بین ببرید و از او دور بمانید.

زمان بیشتری را با دوستان و خانواده بگذرانید

  • زمان بیشتری را با دوستان و خانواده بگذرانید

به هیچ وجه تنها نمانید چون افکارتان در تنهایی به سمت دوست دخترتان خواهد رفت. دوستان صمیمی می توانند نقش یک حامی و همدرد را برای شما داشته باشند پس بیشتر در کنار آنها باشید و یک بار به آنها اعلام کنید که به دلایلی از دوست دختر خود جدا شده اید و در مورد احساسات خود با آنها درد دل کنید؛ در اینصورت از درون احساس سبکی خواهید کرد و با بودن در کنار کسانی که دوستتان دارند حواس شما از فکر کردن دوست دخترتان پرت خواهد شد.

در هر شرایطی برای خودتان ارزش قائل شوید و باور داشته باشید که مهم ترین فرد زندگی شما خودتان هستید. در این صورت به جای فکر کردن به دوست دختر سابقتان روی خودتان تمرکز خواهید کرد.

 

  • زندگی خود را از نو بازآفرینی کنید

از آنجایی که شما در رابطه عاطفی که داشتید؛ معنا و اهداف زندگی خود را حول محور رابطه عاطفی با دوست دختر خود تنظیم کرده بودید؛  اکنون که این رابطه عاطفی به پایان رسیده است احساس می کنید زندگی هم برایتان تمام شده است و آینده را تاریک می دانید و حس پوچی می کنید؛ راه حل رهایی از این افکار منفی و ناامیدی این است که شروع به خودشناسی کنید تا با شناخت بیشتر علایق تان در کارهایی که برایتان معنادار هستند همچون فعالیت های (هنری، ورزشی، اقتصادی یا اجتماعی) درگیر شوید و به این ترتیب متوجه می شوید که زندگی بدون دوست دختر سابقتان هم معنادار می باشد.

  • ذهنتان را مشغول کنید

زمانی که مشغله ذهنی خاصی نداشته باشید به صورت خودکار ذهنتان به سمت فکر کردن به دوست دخترتان می رود؛ اما زمانی که ذهن خود را با چیزهای دیگری مشغول نگه دارید دیگر قادر نخواهد بود به صورت مکرر به سمت گذشته و رابطه عاطفی تان برود.

با فعالیت های بدنی و ذهنی روحیه خود را تقویت کنید

  • با فعالیت های بدنی و ذهنی روحیه خود را تقویت کنید

با انجام ورزش، یوگا و مدیتیشن می توانید ذهن خود را تقویت کنید. در این صورت هم سرگرم می شوید و هم احساس بانشاط بودن خواهید داشت. این تقویت ذهنی غرور و اعتماد به نفس از دست رفته شما را بازمی گرداند و در غلبه بر شکست عشقی به شما کمک شایانی می کند.

  • از یک مشاور روانشناس راهنمایی بگیرید

اگر زخم های عاطفی شما به قدری عمیق هستند که با گام های قبلی التیام نمی یابند و نمی توانید فقدان دوست دخترتان را تحمل کنید؛ بهتر است در این مسیر از یک درمانگر روانشناس کمک بگیرید تا با تقویت ذهنی و روانی  شما را در پشت سر گذاشتن و عبور از این بحران عاطفی راهنمایی کند.

مطلب مرتبط: چگونه با دوست دختر خود حرف بزنیم

کلام آخر

در این مطلب ما راهکارهایی مهم برای فراموش کردن شکست های عاطفی و دوست دختر را به شما معرفی کردیم؛ اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که تلاش زیادی کرده اید تا دوست دخترتان را فراموش کنید نگران نباشید؛ کمی بیشتر به خودتان فرصت بدهید و نکاتی را که در این مقاله گفتیم رعایت کنید تا از این بحران سخت عاطفی نیز با موفقیت عبور کنید.

به این مقاله امتیاز دهید