تاریخ امروز :20 تیر 1403

آیا رابطه دهانی باعث حاملگی می شود

رابطه دهانی یا اورال سکس که امروزه بیشتر افراد به آن رو آورنده اند تا از خطرات ناشی از دخول جلوگیری کنند موضوع این مقاله از روانکده است. این سوال ممکن است برای خیلی از مردم پیش آید که آیا رابطه دهانی باعث حاملگی می شود یا خیر ؟ تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را با هم بررسی کنیم.

امکان بارداری با رابطه دهانی وجود دارد

در رابطه چنسی وقتی مردان انزال می شوند تعدادی اسپرم بالغ بر ۳۵۰ الی ۴۰۰ میلیون به واسطه مایع منی رها و آزاد می شود. برای این که فرایند حاملگی رخ دهد باید تعدادی از اسپرم ها وارد دستگاه تناسلی زنان شود. طبق تحقیقات دانشمندان یک اسپرم هم برای حاملگی زنان کافیست. 

به همین دلیلی که ذکر شد حامله شدن از طریق رابطه دهانی وجود ندارد و امکان پذیر نیست. حاملگی فقط زمانی رخ می دهد که اسپرم ها به واژن و دهانه رحم برسند غیر از آن روش امکان حامله شدن به صفر میرسد

آیا رابطه دهانی باعث حاملگی می شود

رابطه بدون دخول سبب بارداری می شود؟

احتمال باردار شدن بدون دخول هم وجود دارد و دور از انتظار نیست. برای این که فرایند بارداری شکل بگرد باید یک اسپرم از مرد باید با یک تخمک موجود در فالوپ زن ارتباط برقرار کند تا حاملگی شکل بگرد.سپس این تخمک لقاح‌یافته حرکت می‌کند تا به پوشش داخلی برسد و در آنجا کاشته‌ شود.

مطلب مرتبط: آیا بارداری بدون دخول امکان پذیر است؟

اگر مقالات پیشین را مطالعه کرده باشید آن جا گفته بودیم که اگر تمام اسپرم های مرد هم به داخل واژن ریخته شود تا به سمت رحم حرکت کنند فقط یک شانس وجود دارد که احتمال لقاح و بارداری را بالا می برد.

واژن حالت جاذبه ای دارد و اسپرم ها هم دارای اندام های حرکت سلولی هستند اگر اسپرم ها دورن واژن هم ریخته شود باز امکان دارد که وارد واژن شود.

برای باردار شدن باید دخول کاملی صورت بگیرد؟

خیر، هر چند که دخول کامل احتمال بارداری را چند برابر افزایش می هد اما باز هم بدون دخول هم می توان باردار شد که وابسته به یک سری شرایط و ویژگی های خاص است که در ادامه به بررسی این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

آیا احتمال دارد که دختر باکره حامله شود؟

همانطور که پیش تر ذکر شد حتی اگر مایع منی و اسپرم ها دور واژن هم ریخته شود احتمال این که وارد واژن شود و به دهانه رحم برسد زیاد است و دور از انتظار نیست.

اما به شرطی که اسپرم ها در زمان طی آن مسیر طولانی سالم بمانند و آسیبی نبینند و درون واژن قلیایی باشد و محیط مناسبی داشته باشد بله باز هم امکان بارداری وجود دارد.

علائم بارداری دختر باکره و بدون دخول

همین ابتدا باید خدمتتان عرض کنیم که علائم بارداری در این شرایط با حامله شدن زنان به صورت عادی هیچ فرقی ندارد و فقط در دختر باکره پرده بکارتش سالم است و تمام.

آیا بارداری بدون دخول امکان پذیر است؟

مطلب مرتبطآیا رابطه قبل از ازدواج درست است

نشانه های بارداری خانم ها

نشانه های بارداری در خانم ها شامل موارد زیر است:

 • درد شدید سینه و سفت‌و‌سنگین‌شدن آنها
 • احساس سنگین‌شدن و خستگی و کسالت بسیار شدید
 • بدن درد و بی‌حالی، سردرد
 • حالت تهوع و استفراغ
 • سرگیجه‌های شدید
 • بی‌اشتهاشدن و تمایل کم به غذاخوردن
 • حساس‌شدن به بوها و غیره
 • تکرار ادرار
 • و…

همه این ها می تواند علائمی از بارداری باشد اما اصلی ترین ویژگی که بین تمام افراد مرسوم است قطع پریودی ماهانه است که معمولا قاعدگی چند هفته به تعویق می افتد.

شراط مورد نیاز برای بارداری

 • عدم مشکل مرد در انزال طبیعی
 • سالم بودن مایع منی
 • اسپرم های قوی و باردار
 • محیط سالم واژن
 • عدم انسداد لوله های فالوپ
 • تخمک های آماده باروری

هر چه قدر از شرایط ذکر شده کاسته شود به طبع به همان نسبت احتمال بارداری هم کاهش میابد اما باز هم احتمال بارداری وجود دارد و دور از انتظار نیست.

راه های جلوگیری از حامله شدن

برای این که از حامله شدن جلوگیری کرد روش های مرسوم و متداولی وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از کاندوم است که احتمال باردار شدن را کاهش می دهد. لازم به ذکر است که استفاده از کاندوم نه تنها احتمال بارداری را کاهش می دهد بلکه احتمال انتقال یافتن و ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را نیز کاهش دهد.

مطلب مرتبط: چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

روش دوم استفاده از قرص های ضد بارداری است که باید چند روز قبل استفاده شود تا کاملا اثر خود را روی بدن بگذارد. روش سوم و ساده ترین راه هم این است که اسپرم ها به دخال و حتی نزدیکی واژن هم ریخته نشود تا احتمال بارداری به صفر برسد.

آیا رابطه دهانی باعث حاملگی می شود

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی حامله شدن از طریق رابطه دهانی پرداختیم و احتمال حامله شدن یا نشدن از این طریق را با هم مورد بررسی قرار دادیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما یا نزدیکانتان در این مورد تجربه ای داشته اید؟ با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید

همچنین برای دریافت مشاوره های تخصصی در زمینه روابط زناشیویی یا هر زمینه دیگری می توانید با روانکده در تماس باشید و بهترین مشاوره ها را دریافت کنید.

سوالات متداول

رابطه دهانی باعث حاملگی می شود ؟ 

خیر اگر اسپرم وارد واژن زن نشده باشد حاملگی صورت نمی گیرد.

احتمال حامله شدن دختر باکره وجود دارد؟

اگر شرایط لازم برای حامله شدن وجود داشته باشد ب، بله احتمال حاملگی وجود دارد

ریخته شدن اسپرم روی واژن باکره باعث بارداری می شود ؟

جواب این سوال بله هست اما احتمال خیلی کمی دارد ولی چرا بله است چون اسپرم ها خاصیت حرکت کردن و بالاروندگی را دارند که می توانند وارد واژن شده و به رحم راه پیدا کنند.

برای بارداری حتما باید دخول صورت بگیرد؟

همانطور که در سوال قبلی هم گفته شد احتمال بار دار شدن بدون دخول هم وجود دارد اما احتمال آن کم است. رابطه جنسی اگر در زمان تخمک گذاری انجام شود احتمال بارداری به مقدار زیادی افزایش می یابد.

برای بارداری نیاز به ارضا شدن زن هست؟

خیر نیاز نیست، ارضا شدن فقط احتمال بارداری را افزایش می دهد که اگر ارضا هم نشود باز هم احتمال بارداری وجود دارد.

احتمال حامله شدن دختر باکره وجود دارد؟

بله، وجود دارد اما فقط چند مورد دیده شده که در این شرایط باردار نشده اند اما در کل احتمال بارداری وجود دارد

درباره “آیا رابطه دهانی باعث حاملگی می شود” بیشتر بخوانید:

3/5 - (3 امتیاز)