تاریخ امروز :20 تیر 1403
فواید-ترک-خودارضایی-بر-چهره

فواید ترک خود ارضایی بر چهره

چنانچه فواید ترک خود ارضايي از لحاظ علمی برای آن دسته افرادی که به این امر روی آورده و یا نیز بدان عادت یافته اند آشکار گردد؛ تمایل کمتری به منظور سوق به سمت چنین عملی خواهند داشت. تحقیقات حاکی از این می باشند که فواید ترک خود ارضايی در چهره نیز به وضوح مشخص است؛ لذا توصیه می گردد تا حتما از روش های ترک خود ارضايی که از لحاظ علمی اثبات شده اند؛ استفاده شود تا آثار سوء آن بر ذهن، جسم و روان کم گردد.

در ادامه این مطلب به همراه روانکده قصد داریم تا با فواید ترک خود ارضايی بیشتر آشنا شده و روش های صحیح ترک آنرا نیز بررسی نماییم.

بدیهی است که نیاز جنسی از اصلی ترین و در عین حال مهم ترین نیازها نه فقط در انسان، بلکه در حیوانات و حتی گیاهان به شمار می آید و برآورده نشدن آن قادر است موجب وارد آمدن آسیب های روحی و جسمی شود. درست است که طریقه نرمال پاسخ به این غریزه، ارتباط با جنس مخالف است؛ با این حال اما بعضا برخی از افراد به دلایل گوناگونی مثل عدم ازدواج، خودداری همسر از رابطه جنسی، نداشتن رضایت از رابطه جنسی و… تمایل به خود ارضایی پیدا می کنند.

لازم به ذکر است خود ارضایی تا حدودی قادر است به نیاز جنسی پاسخ دهد اما در حقیقت خودارضایی فقط به صورت یک عمل گاه به گاه باقی نمانده و در اغلب اوقات تبدیل به اعتیاد می شود و همین موضوع نیز آنرا مستعد نتایج و پیامد های منفی می کند.

مهم ترین فواید ترک خود ارضایی از لحاظ علمی

از لحاظ علمی در اثر پژوهشات و تحقیقات گسترده در زمینه تاثیر خود ارضایی بر افراد دارای اعتیاد بر این رفتار فواید و معایب بسیاری از سوی متخصصان و پزشکان در این زمینه ارائه شده است که در ادامه به بررسی مهم ترین آن ها می پردازیم.

کم کردن از میزان اضطراب 

بعضا این امکان وجود دارد تا یک اضطراب را در وجود خود احساس کنید اما ندانید که منبع آن کجاست. در واقع این امر می تواند دارای دلایل بسیاری باشد؛ با این حال اما شاید خودتان هم بی خبر باشید که منشا چنین نا آرامی ها، در حقیقت همان خود ارضایی های مکرر است.

حال چنانچه با مسئله و یا مشکل خاصی نیز مواجه گردید؛ اضطرابتان دو صد چندان خواهد شد. از زاویه ای دیگر هم احساس گناه شدیدی که پس از خود ارضایی ایجاد می شود؛ شما را در ارتباط با آینده آن نگران نموده و به همین دلیل همواره یک استرس پنهان و آشکار به همراه خواهید داشت؛ این در حالی است از فواید ترک خود ارضايی، احساس شادی و زیاد شدن انرژی و کاهش استرس حاصله از رفع عذاب وجدان است؛ لذا از افسردگی های احتمالی نیز پیش گیری خواهد شد.

به دست آوردن مجدد اراده و تمرکز 

گفتنی است احساس گناه و عذاب وجدانی که پیش تر راجع به آن صحبت نمودیم؛ موجب هدر رفتن انرژی زیادی می گردد و لذا تمرکز و توان کمتری هم به منظور تمرکز و تلاش برای دیگر امور باقی می ماند. از آنجایی هم که ترک عادت عموما سخت است؛ از دیگر فواید ترک خود ارضايی که نصیب فرد می گردد؛ زیاد شدن قدرت کنترل و اراده است. به علاوه اینکه فیلم ها و تصاویری که به منظور ارضای بیشتر استفاده می شوند؛ سبب می گردند تا ذهن ضعیف تر عمل نموده و فراموشی بیشتر شود. این در حالیست که ترک نمودن چنین مواردی سبب فعال تر شدن ذهن و میل به یادگیری چیزهای جدید خواهد شد.

فواید فیزیکی ترک خود ارضایی

از مهم ترین این فواید می توان به : رشد عضلانی، پیش گیری از عفونت های قارچی و تناسلی، خواب بهتر و با کیفیت تر، بهبود عملکرد انزال و جلوگیری از اختلال نعوظ، استقامت بالاتر جسمانی، بالا رفتن انرژی جسمانی و بهبود کیفیت اسپرم اشاره نمود.

مهم-ترین-فواید-ترک-خود-ارضایی-از-لحاظ-علمی

فواید ذهنی ترک خود راضایی

بارز ترین این فواید عبارتند از : امید بیشتر به زندگی، زیاد شدن اعتماد بنفس، کاهش استرس، افزایش خوشحالی، بیشتر شدن معنویت و مثبت شدگی دیدگاه نسبت به جنس مخالف و دیگران.

بهبود عملکرد و میل جنسی

لازم به ذکر است در صورتی که از انزال حاصله از خود ارضایی، خودداری گردد؛ تستوسترون زیاد شده و ساخت اسپرم نیز با کیفیت بیشتری انجام می گردد؛ علی الخصوص در صورتی که دارای شریک جنسی می باشید؛ انرژی و تمایل زیاد تری به منظور رابطه با وی خواهید داشت. این در حالیست که خود ارضایی های مکرر در حقیقت سبب بالا رفتن عطش جنسی نسبت به خود شده و سرد مزاجی را به دنبال خواهد داشت.

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

فواید ترک خود ارضایی بر چهره

شاید شما نیز در ارتباط با تاثیرات خودارضایی بر چهره، مطالبی شنیده باشید. گرچه باور معمول بر آن است که خود ارضایی سبب سیاه شدن چهره می گردد؛ با این حال اما این مورد دارای حقیقت علمی نمی باشد. در واقع موقعی که سخن از فواید ترک خود ارضايی در چهره می گردد؛ منظور همان شادابی ها و رضایت مندی است که با رها کردن آن بدست آورده می شود.

چرا که احساس گناه و پایین آمدن اعتماد بنفس، تا حد زیادی قادرند چهره را تحت تاثیر قرار داده و سبب پژمردگی آن گردد. این در حالیست که چنانچه شخص قادر باشد بر این خواسته شدید خود غلبه کند؛ یک نیروی تازه در خود خواهد یافت و همین امر در چهره وی خود را نشان خواهد داد.

پیامد های ضروری کننده ترک خود ارضایی

متاسفانه بعضا در برخی از سایت ها و منابع فقط به منظور مجاب نمودن خواننده و تبدیل خود ارضایی به یک عمل وحشتناک، دلایل غیر علمی و دروغینی به مانند کور شدن، از دست دادن حافظه و… را بیان می نمایند؛ با این حال اما چنانچه به فواید ترک خود ارضايی از لحاظ علمی دقت کنید؛ هیچگونه صحبتی از چنین مواردی نشده است.

از مهم ترین این پیامد های ضروری کننده می توان به مواردی همچون : رضایت روانی پایین، احتمال ایجاد شدن عفونت های تناسلی، بی انگیزگی، کم شدن قدرت تمرکز و حافظه، اضطراب، زودانزالی یا دیرانزالی، ضعف جسمی و کسلی، افزایش عطش جنسی، اختلال در عملکرد جنسی، افزایش احتمال افسردگی، بی میلی به رابطه جنسی و سردمزاجی در مردان و زنان، تبدیل شدگی به اعتیاد و تمایل به انزوا و گوشه گیری اشاره نمود.

مهم-ترین-فواید-ترک-خود-ارضایی-از-لحاظ-علمی

طریقه ترک خود ارضایی

در مشاوره های جنسی در حقیقت همواره تاکید بر این است که چنانچه قصد دارید از فواید ترک خود ارضايی بهره بگیرید؛ ضروری است تا عزم و اراده قوی به کار برده و به دور از ناامیدی، اقدامات لازم را انجام بدهید. از مهم ترین این روش ها می توان به : یافتن هدف و دلیل اصلی، کنار گذاشتن وسواس و سرزنش، حذف نمودن محرک های محیطی و ذهنی، ساختن انگیزه و مشغله برای خود، محدود نمودن اوقات تنهایی و کمک گرفتن از مشاور اشاره کرد.

مطالب مرتبط:

آیا خود ارضایی حرام است

راه های ترک خود ارضایی از نظر علمی

مشاوره برای ترک خودارضایی

کلام آخر

ما در مطلب بالا به همراه روانکده به بررسی موضوعاتی مانند مهم ترین فواید ترک خود ارضایی از لحاظ علمی، کم کردن از میزان اضطراب ، به دست آوردن مجدد اراده و تمرکز ، فواید فیزیکی ترک خود ارضایی، فواید ذهنی ترک خود راضایی،بهبود عملکرد و میل جنسی، فواید ترک خود ارضایی بر چهره، پیامد های ضروری کننده ترک خود ارضایی، طریقه ترک خود ارضایی و بسیاری موضوعات دیگر پرداختیم تا با مطالعه این مطلب به تمامی سوالات خود بهترین و کامل ترین پاسخ ها را یافته باشید.

4.4/5 - (69 امتیاز)