تاریخ امروز :20 تیر 1403

تعداد رابطه زناشویی در هفته از نظر اسلام

از آغاز خلقت، زن و مرد هر یک دارای ویژگی های منحصر به فرد و ویژه خود بوده اند که یکدیگر را متمایز می کرده است و این تفاوت ها اساس ساختار و زندگی روزمره و پیشرفت انسان در مواجهه با روزمرگی هستند.

با وجود تمام تمایزات و تفاوت‌ها در ساختار انسان‌ها، نوع منش، اخلاق و رفتار و بسیاری از موارد دیگر بین زن و مرد در افراد جامعه، شباهت‌های فراوان و کلی بین این افراد وجود داشت که قابل انکار نیست.

یکی از مشترکات و کلیاتی که هر فرد از هر جامعه ای فارغ از جنسیت، مذهب، سن و سن از آن برخوردار است و از علایق و خوش تیپی خود بهره می برد یا به هر نحوی میل به رابطه جنسی است که از همان ابتدا مورد توجه همه بزرگسالان قرار گرفته است.

تمایلات جنسی، روحی و جسمی دو جنس یکی از ویژگی های فطری در ذهن هر فرد است و همه را قادر می سازد تا مسیر درست را طی کنند.

از دیرباز، امیال جنسی، روحی و جسمی توسط قانون کلی به نام ازدواج برای همه جوامع مورد بهره بردن قرار گرفته است تا مردم بتوانند رابطه و نزدیکی جنسی، عاطفی و احساسی خود را در قالب کلی و مشخصی ادامه دهند.

افراد با تصمیم به وارد شدن به یک ازدواج، اگر تصمیم به این کار بگیرند، داوطلبانه وارد مهمترین و خاص ترین مسیر به نام زندگی زناشویی می شوند که یکی از مهم ترین موارد در این مرحله از زندگی است.

این امر مخصوصاً برای زوج‌ها مهم است که در صورت نادیده گرفتن قوانین، مقررات، گفتار و کردار، توصیه‌ ها و آداب، زندگی زوجین را تحت الشعاع قرار می‌دهند.

رابطه-زناشویی-در-تخت-خواب-چیست؟

رابطه زناشویی در تخت خواب چیست؟

صرف نظر از همه مسائلی مانند ایجاد رابطه فعال بین جنسیت ها، کسب آرامش از طرف مقابل، ایجاد توانایی ارتباط و همکاری با زوج های دیگر در رفتار، اعمال، گفتار و زبان و …. هدف ازدواج از یک هدف بسیار مهم و اساسی پیروی می کند، یعنی آمیزش جنسی و آمیزش با افراد جنس مخالف برای ارضای تمایلات جنسی خود که باید در جهت رابطه ای سالم باشد.

با ازدواج و شریک کردن همسرتان و شریک شدن تمام مشکلات زندگی با زوج شریک زندگی خود، باید رابطه و تمایلات جنسی خود را بیشتر مورد توجه و در نظر بگیرید و به آن اهمیت بدهید به گونه ای که بسیاری از مشکلات و چالش های موجود در بسیاری از روابط ناشی از عدم انجام اصولی و درست روابط هستند.

زندگی زناشویی در رختخواب فقط مربوط به رابطه جنسی و نزدیکی جنسی در طول تداوم روابط و گفتگوهای فعال نیست، بلکه زندگی زناشویی در رختخواب باید به گونه ای باشد که گویی هر دو مورد در معرض حمایت و اعتماد یکدیگر قرار گیرند و زوج دیگر را به عنوان حامی قرار دهند.

عوامل موثر بر تعداد دخول

همان طور که در موضوعات بالا گفته شد از شاخص ترین و اصلی ترین موضوعاتی که باید از سوی زنان و مردان در برقراری رابطه زناشویی به آن توجه شود تعداد دخول نرمال و مدت زمان فواصل بین دخول، مقیاس زمان دخول و هم چنین دخول درست و صحیح بر اساس آناتومی و ساختار بدنی و اندام های تناسلی است.

دخول در هر یکی از افراد در حال رابطه از هیجانات و لذت پذیری های بسیار زیادی برخوردار است که امکان تجربه ویژه ترین لحظات را به هر دو زوجین می دهد اما نباید در صمیمت جنسی و روابط زناشویی های خود از نحوه، نکات و شیوه های دخول و اهمیت های بسیار آنها غافل شوید  چرا که در صورت عدم توجه به این نکات و شیوه های برقراری ارتباط صحیح مانند برخی شرایط و نکات اعم از تعداد دفعات دخول، مدت زمات دخول، تعداد رابطه و نزدیکی در هفته و یا حتی طول روز، فواصل بین دخول و نعوض و… چالش ها و عواقب بسیار زیاد روحی، جسمی، معنوی، جنسی و… هر یک از زوجین را در در طول عمر و در طول روابط زندگی  تهدید می کند.

تعداد دخول نرمال در بین افراد به ویژه شریک های زندگی در حال رابطه باید به توجه بیش از پیش و متناسب با قوای جنسی و جسمی صورت بگیرد به گونه ای که حتی باید تعداد روابط جنسی با کاهش چشمگیر مواجه شود مانند زمان های کاهش میل جنسی و برخی دوره های مانند دوره قاعدگی و دوره یائسگی و بسیاری زمان های دیگر که به همین دلیل می توان تعداد دخول نرمال برای هر یک از روابط و زوجین با تعداد رابطه متناسب را به صورت زیر بیان کرد.

تعداد-دخول-نرمال

تعداد رابطه نرمال

همانطور که گفته شد اصلی گذار ترین قاعده برای دست یافتن به تعداد دخول نرمال و صحیح در طول رابطه زناشویی، انجام تعداد روابط متناسب با قوای جنسی و جسمی زوجین است که در صورت برخورداری از شرایط مناسب برقراری رابطه چند بار در طول روز نیز ایرادی ندارد.

تعداد دخول نرمال

امروزه به دلیل رواج یافتن شیوه های و پوزیشن های مختلف دخول در بین زوجین هنگام رابطه تعداد دخول نرمال را نمی توان بر اساس معیار ثابت و قطعی سنجید چرا که برخی از زوجین در هنگام نزدیکی و رابطه دخول دهانی، واژینال، مقعدی و… را تجربه و لذت های هر یک از انها را کسب می کنند.

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

اما به طور کلی می توان گفت که تعداد دخول باید در اندازه و مقیاسی بوده باشد که باعث رنجش و آزار و اذیت هر یک از زوجین نشود و در کل تعداد دخول نرمال به مدت زمان رابطه نیز بستگی دارد.

چرا که تعداد دخول متناسب به صورت قواعد گفته شده در ادامه بر اساس قوای جنسی و جسمی افراد است که مدت زمان رابطه زمانی بین 3 الی 7 دقیقه یا 7 الی 13 دقیقه باشد و در زوجینی که مدت زمان رابطه و نزدیکی آنها مابین 1 الی 3 دقیقه یا 13 الی 30 دقیقه است باید به پزشکان و متخصصان معالج برای رفع مشکلات خود مراجعه کنند.

تعداد رابطه زناشویی در هفته از نظر اسلام

هر یک از زوجین بنا به گفته های بالا باید از روش، نحوه و شیوه برقراری رابطه زناشویی صحیح و اصولی در ادامه روند پایبند بودن به زندگی زناشویی خود بهره مند شوند و به همین دلیل اسلام نیز چهار چوب و قنونی کلی را برای تعدا روابط زناشویی بین زوجین مختص شده است.

تعداد-رابطه-در-هفته-از-نظر-اسلام

از نظر اسلام تعداد روابط زناشویی زوجین در طول هفته کاملا بر اساس قوای جسمی و جنسی آنان پایه گذاری شده و به همین دلیل افراد برای پیروی از قانون کلی اسلام در مورد تعداد رابطه زانشویی خود در طول هفته ابتدا باید مقیاس و سنجشی از قوای جنسی و جسمی خود داشته باشند.

به گونه ای که زوجین می توانند بر اساس قوای جنسی و جسمی خود در طول هفته بیش از 10 مورد رابطه زناشویی و در صورت برخورداری از قوای جنسی و جسمی اندک خود از تعداد رابطه زناشویی هفتگی 2 یا 4 موردی بهره ببرند.

تعداد رابطه زناشویی در روز از نظر اسلام

اسلام در مورد تعداد رابطه زناشویی در طول روز نیز معیار را قوای جنسی و جسمی هر یک از زوجین بنا کرده است به گونه ای که در صورت عدم ایجاد هر گونه عوارش و عواقب ناخوشایند روحی، جنسی، جسمی، معنوی و… زوجین می توانند در طول روز 2 مورد رابطه زناشویی را بر اساس معیار های تعداد دخول نرمال و رعایت برخی قوانین در طول رابطه و صمیمیت انجام دهند.

مطالب مرتبط: 

زندگی زناشویی تخت خواب و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

رابطه زناشویی مناسب چگونه است؟

علت بی میلی مردان به رابطه زناشویی چست؟

عمل زناشویی چیست؟

رابطه جنسی در زمان بارداری

تعداد دخول نرمال

چگونه رابطه خوبی داشته باشیم

کلام آخر

در مطالب بالا به همراه روانکده به بررسی موضوعاتی مانند رابطه زناشویی بین زوجین چیست؟، رابطه زناشویی زوجین در تخت خواب چیست؟، تعداد دخول نرمال و عوامل موثر در تعداد دخول و از همه مهم تر تعداد روابط زناشویی از نظر اسلام در طول هفته و روز پرداختیم تا با مطالعه این مطلب به تمامی سوالات خود پاسخی دقیق و درست را یافته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)