تاریخ امروز :20 تیر 1403

رابطه جنسی زیاد چه عوارضی دارد

یکی از پر طرفدارترین موضوعات بین زوجین در مورد رابطه زناشویی و  جنسی است به طور دقیق این است که آیا تعداد دفعات رابطه جنسی اگز زیاد باشد می تواند عوارضی به همراه داشته باشد یا نه؟ این مورد را به یاد داشته باشید که در زندگی رابطه جنسی باید در تعادل باشد نه کمتر باشد و نه بیشتر.

اگر شما تازه عروس داماد هستید یا نه، مدت زیادی از زمان ازدواجتان گذشته است و می خواهید رابطه جنسی متعددی با هم داشته باشید و نمی دانید که آیا عوارضی به همراه دارد یا نه بهتر است تا آخر این مقاله همراه روانکده باشید و به جواب تک تک سوالات خود برسید.

داشتن رابطه زناشویی زیاد دارای چه عوارضی می باشد

خیلی از زوجین همیشه به این فکر می کنند که رابطه جنسی در تعداد دفعات بالا باعث ایجاد عوارض روحی و جسمی زیاد می شود. اما بهتر است این نکته را بدانید که رابطه جنسی آنچنان مقدار خاص و معینی ندارد و وابسته به حالت جسمی و روحی طرفین  است.

رابطه جنسی زیاد چه عوارضی دارد

برای مثال یک زوج از حالت روحی و جسمی خوبی برخوردار هستند و تعداد رابطه ای که در طول هفته دارند بالا است و هیچ ضرر و آسیبی نمی بینند در عین حال زوجی هم وجود دارد که نمی توانند در هفته بیش از 2 بار رابطه برقرار کنند چون بدنشان جواب گو نیست و عوارضی را با خود به همراه می آورد.

از نظر علمی هم اگر بخواهیم به این ماجرا نگاه کنیم، پزشکان هم بر این باور هستند که رابطه جنسی تعداد مشخصی ندارد و تعداد آن به خود فرد بر می گردد .

هر فرد بسته به توانایی های روحی و جسمی که دارد سطح رابطه جنسی اش را تعیین می کند

رابطه سرد و رابطه گرم چیست

سردی و گرمی به تعداد رابطه در یک ماه بر می گردد یعنی اگر زوجی در ماه 2 رابطه و کمتر از آن داشته باشند رابطه آن ها سرد است و اگر در بازه زمانی یک ماه آن ها تعداد رابطه 10 و بیشتر از آن باشد، رابطه آن ها گرم نامیده می شود و اصولا به این نوع رابطه حرارت جنسی هم می گویند.

عوارض رابطه جنسی متعدد

همانطور که بالا گفته شد بدن با بدن متفاوت است و در بدن هایی که از کیفیت بالا برخوردار هستند آنچنان عوارضی را نمی توان مشاهده کرد ولی در بدن های ضعیف ممکن است دارای عوارضی باشد که در ادامه چند مورد از آن را بیان می کنیم.

  • خشکی واژن

یکی از عوارض رابطه جنسی که معمولا اول از همه پیدا می شود خشکی واژن است در نتیجه اگر خانم احساس خشکی زیادی در واژن خود کنند به خاطر این است که در مدت زمانی کوتاه تعداد دفعات زیادی تماس و دخول را تجربه کرده اند.

البته دخول طولانی مدت در بازه زمانی کوتاه فقط خشکی را به همراه ندارد بلکه باعث خراش های کوچک و پارگی ها در نواحی واژن می شود که این مورد می تواند برای بانوان خیلی زجر آور باشد.

رابطه جنسی زیاد چه عوارضی دارد

برای این که به چنین عوارضی دچار نشوید پیشنهاد می شود که از قرص های ضد بارداری قبل از برقرای رابطه استفاده کنید تا مبتلا شدن به این عوارض را به حداقل برسانید.

  • عفونت واژن و مجاری ادراری

عفونت واژن در مجاری ادرار یکی دیگر از عوارض رابطه جنسی زیاد در بازه زمانی کوتاه است. در علم پزشکی ثابت شده است که هر چه قدر مقدار زمان رابطه جنسی بالاتر برود مقدار رطوبت بدن کاهش می یابد. به همین دلیل رابطه جنسی در این زمان باعث اصطحکاک و درد می شود. درد ناشی از رابطه جنسی در این زمان به شما هشدار می دهد که رابطه جنسی را متوقف کنید.

عوارض-خود-ارضایی-از-نظر-علمی بیشتر بخوانید: عوارض خود ارضایی از نظر علمی

مطلب مرتبط: آیا رابطه قبل از ازدواج درست است

در حقیقت از عوارض رابطه زناشویی زیاد این است که سطح طبیعی PH واژن کاهش پیدا می‌ کند این مسئله حساسیت شما را برای دچار شدن به انواع عفونت ‌ها بیشتر می ‌کند. برای اینکه از این مشکلات در امان بمانید بهتر است که قبل و بعد از رابطه جنسی حتما استحمام کنید تا از عوارض رابطه جنسی زیاد در امان بمانید.

انواع مختلف رابطه جنسی چیست؟

رابطه جنسی دارای انواع متفاوتی است که در زیر هر کدام را نام برده و توضیح داده ایم:

    رابطه جنسی واژینال

رابطه جنسی واژینال زمانی است که آلت تناسلی مرد به داخل واژن وارد می شود

    رابطه جنسی اورال

به آن سکس دهانی نیز می گویند. از دهان برای تحریک یا لذت بخشیدن به اندام تناسلی استفاده می شود. این را می توان با لیسیدن، بوسیدن یا مکیدن انجام داد.

    رابطه جنسی مقعدی یا آنال

آلت تناسلی یا اسباب بازی جنسی در مقعد قرار می گیرد. در این نوع روانکاری بسیار مهم است زیرا مقعد روانکاری خود را ایجاد نمی کند.

    لمس اروژن

دست ها یا سایر قسمت های بدن برای ایجاد احساس جنسی استفاده می شود. این می تواند تحریک نوک پستان، در آغوش گرفتن، بوسیدن یا مالیدن و نوازش اندام تناسلی یا سایر قسمت های بدن باشد.

    انگشت گذاری یا کار با دست

انگشت گذاری استفاده از انگشتان برای تحریک کلیتوریس و یا قرار دادن انگشتان در واژن یا قرار دادن انگشتان در مقعد برای ایجاد احساسات جنسی است. یک کار دستی استفاده از دست برای تحریک آلت تناسلی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله رابطه زناشویی مناسب چگونه است را مطالعه کنید

رابطه جنسی زیاد چه عوارضی دارد

   خودارضایی

دست زدن به اعضای بدن خود برای ایجاد لذت جنسی. این کار را می توان به تنهایی یا هم زمان با شخص دیگری انجام داد. از اسباب بازی های جنسی می توان در طول خودارضایی استفاده کرد، از جمله ویبراتور، دیلدو، اسباب بازی مقعدی و غیره.

   رابطه جنسی تلفنی ویدیویی

صحبت کردن، معاشقه کردن و به اشتراک گذاری تصاویر با شخصی به صورت آنلاین یا از طریق تلفن برای ایجاد برانگیختگی یا هیجان جنسی. (که معمولا به دلیل نبود امنیت در فضای مجازی توصیه نمی شود.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی این موضوع پرداختیم که رابطه زناشویی در دفعات متعدد آن هم در بازه زمانی کوتاه باعث بروز عوارض های روحی و جسمی می شود یا نه. پزشکان اکثر دنیا بر این باورند که رابطه جنسی مقدار معینی ندارد هر زوجی در هر زمانی بخواهند می توانند رابطه جنسی برقرار کنند ولی بسته به این است که بدنشان از کیفیت مورد نیاز برخوردا است یا نه

شما در این باره چه تجربیاتی دارید با ما و سایر کابران به اشتراک بگذارید همچنین برای دریافت مشاوره می توانید با روانکده در تماس باشید و اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

درباره “رابطه جنسی زیاد چه عوارضی دارد” بیشتر بخوانید:

به این مقاله امتیاز دهید