تاریخ امروز :15 خرداد 1403

دوست دختر داشتن خوبه یا بد؟

یکی از مسائلی که امروزه روز اکثر نو جوانان و جوانان با آن با آن دست و پنجه نرم می کنند و با آن ارتباط دارند. رابطه داشتن با جنس مخالف است. این سوال ممکن است دغدغه خیلی از جوانان و نو جوانان باشد که ایا داشتن دوست دختر خوب است یا نه؟  داشتن دوست دختر مزایایی به همراه دارد اما در عین حال معایبی که دارد از مزیای آن بیشتر است، در ادامه این مطلب از روانکده قصد داریم به بررسی این موضوع پر مخاطب بپردازیم. پس تا آخر همراه ما بمانید

داشتن رابطه با جنس مخالف خوبه یا بد

اگه بخواهم با یک مثال براتون صحبت کنم شما اگه برای اولین بار ی عطری رو بو کنید به نظر شما اون عطره بهترین بوی دنیا را داره، اما وقتی برین عطر دوم رو بو کنید دیگه اون جذابیتی که عطر اول براتون داشت رو دیگه نداره و این نوع تفکر در ناخودآگاه شما ایجاد میشه که عطرای خوش بو دیگه ای هم وجود داره و این بهترین نیست.

دوست دختر داشتن خوبه یا بد؟

رابطه هم همینطور هستش اگه شما قبل از ازدواج با جنس مخالف رابطه دوستی داشته باشین و به هر دلیلی تموم شده باشه بعد از ازدواج شروع میکنین به مقایسه کردن و خانمی که باهاش ازدواج کردین تو بعضی موارد میتونه اون جذابیت رو نداشته باشه برای شما ( هی پیش خودتون میگین مثلا فلانی این ویژگیش از خانم من بهتر بود و …. ) .

اما اگه قبل از ازدواج رابطه ای نداشته باشین، خانمی که باهاش ازدواج کردین بی نقص ترین فرد دنیا براتون به حساب میاد چون قبلا چیزی ندیدین و چشماتون باز نشده.

من داشتن رابطه با جنس مخالف را در این مقاله نه تائید میکنم و نه رد می کنم. و این تصمیم رو به عهده خود شما میزارم و من فقط حقایق رو میگم.

داشتن دوست دختر از نظر دین اسلام

از نظر اسلام گناه و حرام است و انسان وارد معصیت بزرگی می شود و هیچ وقت داشتن دوست دختر برای پسر نو جوان و جوان جایز نبوده و کار درستی نیست

البته لازم به ذکر است که دین اسلام کاملا نگرش اعتدالی دارد یعنی نه آنقدر ازادی و رهایی در آن بیان شده و نه محدودیت و منع هر گونه رابطه.

مطلب مرتبط: چگونه در اینستاگرام دوست دختر پیدا کنیم

اگر به مطالعه بپردازید می فهمید که اسلام یک سری قوانین و چهار چوب های به خصوصی را مشخص کرده که که اگر طق آن قوانین جلو بروید ارتباط داشتن با جنس مخالف در آن منع نشده است

چهارچوب شرع مقدس اسلام به گونه ای تعیین شده که ارتباط بین جنس مخالف در قبل از ازدواج چه به صورت مستقیم و غیر مستقیم اگر برای گناه لذت باشد جایز نبوده و دارای اشکال است .

اما ارتباط شغلی و حرفه ای و علمی و تحصیلی، اگر باعث فتنه و مفسده نشود و موازین شرع در آن رعایت شود، اشکال ندارد.

چگونه دختری که دوستش داریم را جذب کنیم

در ادامه به یک سری موضوعات میپردازیم که با کمک آن ها به راحتی می توانید فردی که دوستش دارید را به خود جذب کنید.

یک سری نکات وجود دارد که هنگام صحبت با جنس مخالف باید آن ها را رعایت کنید تا تاثیری که روی طرف مقابل  می گدارید زیاد و مثبت باشد. در عین حال یک سری نکات کلیدی هم وجود دارد که نباید استفاده کنید چون هر چه رشته اید پنبه خواهد شد.

مثبت بودن

نکته اول مثبت بودن است، اینکه شما خوشحال و پر انرژی باشید این حس را به طرف مقابل القا می کند که شما آدم باحالی هستید و اکثر افراد علاقه مند هستند با شما وقت بگذرانند.

همه مردم دوست دارند با افرادی وقت بگذرانند که خوش انرژی، مثبت هستند، کسی دوست ندارد با فرد ناراحت و بی حوصله حتی صحبت هم بکند، پس همیشه سعی کنید خوش انرژی و مثبت باشید.

راه های دوست دختر یابی

متفاوت بودن

مورد دوم هم متفاوت بودن است، متفاوت بودن فرمول خاصی ندارد فقط باید سعی کنید مثل سایر افراد نباشید و از گفتن حرف های کلیشه ای و رفتار های تکراری پرهیز کنید. مثلا اگر همه قرار های اول خود را به کافی شاپ و پارک می روند شما به این فکر کنید که قرار اول را کجا بروید که خاص و متفاوت باشد.

آیا-رابطه-جنسی-در-ایام-خاص-دینی-مانند-ماه-محرم،-رمضان-یا-شب-قدر-حرام-است؟ بیشتر بخوانید: آیا رابطه جنسی در ایام خاص دینی مانند ماه محرم، رمضان یا شب قدر حرام است؟

خانم ها و دختران همه را بر اساس حرف هایی که میزنند و رفتار هایی که از خود بروز می دهند قضاوت می کنند، اگر شما هم مثل دیگران رفتار کنید و حرف بزنید پس مثل بقیه هستید و فرقی با آن ها ندارید.

مطلب مرتبط: چگونه دوست پسر خود را وابسته کنیم

عادی صحبت کردن

مورد سوم هم عادی صحبت کردن است، طرف مقابل را هم سطح خود ببینید و جوری رفتار و صحبت کنید که با هم سطح خود رفتار می کنید متاسفانه اکثر پسر ها برای جذب دختران بیش از مهربان می شوند که این اشتباه است شما باید همان قدری که به دوست خود مهربان هستید، مهربان باشید. دقت داشته باشید که توجه کردن و مهربان بودم دو مقوله متفاوت است و این ها را یکی ندارید.

زیادی مهربان بودن هیچ تاثیر مثبتی روی طرف مقابل ندارد، در کل با طرف مقابل فرق نمی کند پسر باشد یا دختر جوری رفتار نکنید که انگار از شما بالا تر است

دست به کار شدن

مورد چهارم هم دست به کار شدن است، در ۹۰ در مواقع از موقع شروع صحبت کردن و وارد شدن به رابطه حدودا ۲ هفته باید طول بکشد، خودتان درگیر گرداب چت کردن نندازید و وقتتان را طلف نکنید

چه جملاتی را هنگام صحبت با جنس مخالف به کار نبریم

منفی نباشید

حالا به هر دلیل نمی توانید مثبت باشید پس تا جای ممکن از منفی بودن دوری کنید و خود را جلوی دیگران کوچک کنید مثلا ” چرا از من خوشت نمیاد یا چرا منو دوست نداری و … ” از بیان این نوع سوال و جملات جدا پرهیز کنید.

یک فوت کوزه گری بخواهم در این باره برای شما بگویم در رابطه یا در کل زندگی خود را هیج وقت نیازمند و محتاج به دیگران نشان ندهید. به صورت مداوم پیام ندهید و منتطر تائید او نباشید.

حال اگر به هر دلیلی آن توجهی که باید، را به شما نکرد، خود را به آب و آتیش نزنید.

آخرین مورد هم این است که سخت نگیرید و مسائل را پیچیده نکنید، پیام دهید صحبت کنید اگر از شما خوشش آمد با هم قرار بگذارید و وقت بگذرانید، اگر هم خوشش نیامد کلا بی خیال ماجرا شوید پی زندگی خود بروید

مطلب مرتبط: چگونه در واتساپ دوست دختر داشته باشیم

درباره چه موضوعاتی به دوست دختر خود صحبت کنیم

وقتی با کسی وارد رابطه شدید باید در باره موضوعاتی صحبت کنیم که حوصله سر بر نباشد و برای دو طرف جذاب باشد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که صحبت کردن موضوع مشخصی ندارد یعنی این گونه نیست که من لیستی از موضوعات را به شما بدهم و بگم در باره موضوعات موجود در لیست صحبت کنید.

چگونه با دوست دختر خود حرف بزنیم

این مورد یک هنر است که هر کس با تجربه کردن به دست می آورد که من به شخصه اسم این مهرات را توانایی چرت و پرت گفتن گذاشته ام. یاد گرفتن این مهرات سخت است اما اگر یاد بگیرید، انجام دادنش بسیار راحت و مثل آب خوردن است.

سعی کنید به ساده ترین مضوعات هم به چشم طنز نگاه کنید و چرت و پرت بگویید. البته صحبت جدی هم نیاز است در آن شکی نیست، اما ۹۹ درصد دختران دوست ندارند که در مورد مسائل فلسفی و منطقی صحبت کنند .

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخنیم که آیا داشتن دوست دختر خوب است یا نه ؟ پیشتر اشاره شد که داشتن دوست دختر اگر 3 تا ویژگی مثبت داشته باشد 4 تا ویژگی منفی دارد. باز هم مانده به فرنگی که فرد در آن بزرگ شده و طرز فکر هایی که دارد.

نظر شما در این باره چیست آیا از نظر شما داشتن دوست دختر خوب است یا نه؟ نظرات خودتان را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین برای دریافت مشاوره های تخصصی با روانکده در تماس باشید.

4.7/5 - (78 امتیاز)